Los fotbalového jara 2019

9.1.2019 - Fotbalisté TJ Dolany už znají jarní los mistrovských zápasů. Boj o udržení v soutěži naši borci zahájí poslední březnovou sobotu doma s Hronovem. V případě příznivého počasí a dohody obou oddílů by ale mohli jet už o týden dříve do Velké Jesenice. Posledním soutěžním duelem sezony bude v sobotu 15. června domácí utkání se Stárkovem. Kompletní rozpis je zde. Dolaňáci plánují také přáteláky, v sobotu 23. března se na umělce v Dobrušce utkají s Deštným, začátek v 15:30. Už v neděli 10. března by svěřenci trenérů Pepy Cipry a Pavla Martínka měli změřit síly s Libřicemi.

Stolním tenistům v Dolanech vládl Dan Kubina

29.12.2018 - Tělovýchovná jednota Dolany uspořádala v sobotu 29. prosince tradiční turnaj stolních tenistů. Hrály se dvouhry a k vidění byly opět hodně zajímavé boje. O pěkné ceny se utkalo celkem jedenáct borců, kteří byli rozděleni do dvou skupin. Z každé postoupili nejlepší čtyři do play off. Z celkového prvenství se radoval Dan Kubina, který ve finále porazil Radima Riegera. Celkové pořadí je zde. Prohlédněte si také fotogalerii.

Dolanskou sokolovnu ohromil mistr magie

8.12.2018 - Tělovýchovná jednota Dolany pořádá každoročně během adventu společenskou akci v sokolovně. Dlouhá léta to byly Galavečery, loni Vinobraní a letos tělovýchova zorganizovala taneční zábavu s podtitulem „Možná přijde i kouzelník“. Nakonec skutečně dorazil a stálo to za to! Své umění předvedl účastníkům zábavy Miloš Malý - mistr České republiky v mikromagii, finalista televizní soutěže Talentmania a semifinalista Česko Slovensko má talent. Při jeho kouscích s kartami, provazy nebo balónky se přítomným tajil dech. Akce se vydařila i díky dobré hudbě a kvalitnímu občerstvení. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také fotogalerii nebo video přibližující karetní kousky Miloše Malého.

Dolanský advent zpestří zábava v sokolovně

20.11.2018 - Tělovýchovná jednota Dolany pořádá každoročně během adventu společenskou akci v sokolovně. Nejinak tomu bude i letos. V sobotu 8. prosince se tu uskuteční taneční zábava s živou hudbou, překvapením v podobě kulturní vložky a tradičně bohatým občerstvením. Začíná se úderem 19. hodiny, vstupné činí 100 korun. Široká veřejnost je srdečně zvána! Plakát je zde.

Brigáda na hřišti

25.11.2018 - Členové Tělovýchovné jednoty Dolany nezahálejí ani v předvánočním čase. Sportovci uspořádali brigádu na dolanském hřišti. Hrabali přitom listí, čistili okolí sokolovny, opravovali, uklízeli, zazimovali kabiny... Teď už se všichni těší na tradiční adventní bonbónek - na taneční zábavu s živou kapelou, občerstvením i překvapením, která se v dolanské sokolovně uskuteční v sobotu 8. prosince. Začíná se v 19 hodin a všichni milovníci dobré zábavy jsou zváni!

Prohra na hřišti Stárkova

3.11.2018 - Dolanští fotbalisté zakončili nepříliš povedený podzim utkáním ve Stárkově. Stárkov - Dolany 4:1 (3:1). Dolaňáci nastoupili k poslednímu podzimnímu zápasu JOPECO okresního přeboru Náchodska s cílem urvat nějaký ten bod. Už v osmé minutě se ale bohužel rozvlnila síť za zády dolanského brankáře Honzy "Fendi" Fähnricha. Ve 40. minutě už domácí vedli o tři branky, gólem do šatny kontroval tvůrce hry Dolan Ivan Tokar. Obrat se ale bohužel nekonal, Stárkov přidal po změně stran gólovou pojistku a zbytek zápasu si pohlídal. "Zápas ve Stárkově vypadal jako celá naše podzimní sezona. Nastoupili jsme bez několika opor a zatímco domácí své šance téměř stoprocentně využívali, naši hráči je spolehlivě zahazovali. Domácí nás předčili v pohybu a důrazu a svůj náskok do poločasu navyšovali a po změně stran udržovali," zhodnotil zápas Pavel Martínek. Branky: Ságner, Lokvenc, Tobiáš, Kylar - Tokar. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Vokál, Praslička, Kulang (77. Kejzlar), Ulrych, Tokar (82. Kubánek), Ameti (82. Ott), Kašajík, Karel (64. Náhlík), Berger (82. Prušinovský). Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Důležitá výhra Dolan

27.10.2018 - Fotbalisté Dolan zabojovali a na domácím hřišti vyválčili cennou výhru. Dolany - Mezilesí 2:1 (1:0). V poměrně vyrovnaném utkání se hned ve třetí minutě ujaly Dolany vedení. Hosté své šance trestuhodně zahazovali. Ve druhém poločase odskočili domácí na dvoubrankový rozdíl. V samém závěru se trefili i hosté, ale na vyrovnání neměli čas ani síly. Branky: Záliš, Kulang z pen. - Vaněk. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Vokál, Praslička, Kulang, Kejzlar, Tokar, Černohlávek, Kopecký, Ameti, Záliš.

Na Babí se zázrak nekonal

21.10.2018 - Dolanští fotbalisté utrpěli další porážku, tentokrát na hřišti Babí. Babí - Dolany 5:0 (2:0). Ani na Babí jsme nedokázali poskládat konkurenceschopnou sestavu. Domácím jsme vzdorovali do 23. minuty, kdy se poprvé prosadili a do přestávky přidali pojistku. Po změně stran bylo na hřišti pouze otázkou času, v jaké výši se zastaví konečný příděl branek v naší síti. Branky: Schrötter 2, Kozák, Hátaš, Riabec. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Vokál, Praslička, Karel (46. Lhotský), Berger, Ott, Ameti, Kubánek, Vondra, Knittel. Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Kostelecká rezerva nad síly Dolan

13.10.2018 - Dolany doma nestačily na rezervu Červeného Kostelce. Dolany - Červený Kostelec B 2:8 (1:3). Výborně hrající hosté uštědřili domácím snad až příliš krutou lekci. Jejich hra se opírala o přesné přihrávky a perfektní pohyb po celém hřišti. Domácí byli od 70. minuty zralí na ručník a hosté toho dokonale využili. Utkání přibližuje fotoreportáž Václava Mlejnka. Branky: Černohlávek, Ulrych - Malina 4, Tipelt 2, Dostál, Marek. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Kulang (82. Ott), Vokál, Kejzlar (72. Berger), Černohlávek, Tokar (78. Najman), Kopecký, Náhlík (46. Karel), Praslička, Ulrych (88. Knittel). Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Dolaňáci se z Poříčí vraceli s prázdnou

7.10.2018 - Dolanští fotbalisté se ve Velkém Poříčí o překvapení nepostarali. Velké Poříčí B - Dolany 4:1 (2:0). Na hřišti Velkého Poříčí jsme nezačali špatně, ale bohužel bez nějakého vážnějšího zakončení. To na druhé straně šli domácí do vedení hned z jejich první akce. Tu samou předvedli i o chvilku déle a o přestávce tak vedli 2:0. Po změně stran byli domácí lepším týmem a zakrátko přidali třetí branku. Za Dolany pouze korigoval tvrdou střelou Karel. V samém závěru přidali domácí čtvrtý gól do naší sítě. Branky: Gois 3, Tóth - Karel. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Berger, Kulang, Vokál, Kejzlar, Černohlávek, Tokar, Jalovičár, Náhlík (34. Karel), Ameti (80. Ott).

Tři body konečně zůstaly doma

29.9.2018 - Fotbalisté Dolan po delším bodovém půstu zase vyhráli. Dolany - Martínkovice 1:0 (1:0). Hosté povzbuzení výhrou nad Machovem začali lépe a dolanský tým v úvodu zápasu přehrávali. Domácí se pak začali osmělovat. Jediný gól utkání padl ve 25. minutě, kdy martínkovický obránce zahrál ve vápně nešťastně rukou a Jarda Kulang nařízenou penaltu s jistotou proměnil. Dolany mohly po změně stran svůj náskok pojistit, Ameti i Ulrych ale tváří v tvář soupeřovu gólmanovi selhali. Svěřenci trenéra Pepy Cipry přesto cenné vítězství uhájili a odpoutali se od poslední příčky tabulky. Branka: Kulang z penalty. Sestava Dolan: Sedláček - Šrajbr, Kulang, Vokál, Kejzlar, Karel, Černohlávek, Tokar, V. Záliš, Ulrych (90. Lhotský).

Těsná domácí prohra s Teplicemi

22.9.2018 - Dolanští fotbalisté s Teplicemi dobře začali, nakonec ale zase vyšli bodově naprázdno. Dolany - Teplice 2:3 (1:1). Úvod zápasu vypadal slibně. Ve 23. minutě jsme se dostali do vedení, z pravé strany přihrával Kubánek, Tokar pustil míč na Náhlíka a ten přelstil obranu i gólmana soupeře - 1:0. Střelec úvodního gólu se pak ocitl v další šanci, místo střely ale zbytečně hledal Kubánka. Teplice se začaly osmělovat a odměnou jim byl vyrovnávací gól "do šatny". Úvod druhé půle Dolaňáci nezachytili a dvakrát inkasovali, a to ještě hosté další šance zahodili. Poslední půlhodina ale patřila domácím, vytěžili z toho ale jen korekci skóre. Po ruce teplického hráče v pokutovém území se z penalty nadvakrát prosadil zatím nejlepší podzimní střelec týmu Ersin Ameti (na snímku). Branky: Náhlík, Ameti z pen. - Fichtner 2, Řeháček. Sestava Dolan: Karel - Šrajbr, Kulang, Vokál, Kejzlar, Tokar, Kašajík, Berger (46. Petr Záliš), Ameti, Náhlík, Kubánek (55. Vojta Záliš).

Poslepovaná sestava přivezla další nadílku

15.9.2018 - V šestém kole okresního přeboru Náchodska jsme bohužel zase počítali omluvenky... Machov - Dolany 8:0 (2:0). Oproti domácímu vítěznému zápasu se Zábrodím se hned 9 (!) hráčů na zápas v Machově omluvilo. Jednalo se o náš třetí venkovní zápas a potřetí jsme jedenáctku doslova slepovali na poslední chvíli. Domácím jsme tak umožnili celkem snadné vítězství. Poločasové vedení domácích 2:0 bylo pro nás milosrdné. Po přestávce domácí přece jenom začali své šance proměňovat a skóre navyšovat. Potupnou desítku jsme nakonec nedostali, ale skóre 8:0 jasně vypovídá o průběhu zápasu. Zajímavostí zápasu bylo, že nejstaršího a nejmladšího hráče v našem dresu dělilo 32 let. Za 6 odehraných soutěžních kol se v našem týmu vystřídalo neuvěřitelných 25 hráčů, z toho 3 brankáři. Branky: Středa 2 (1 z pen.), Kubeček 2, Zajíc, Scholz, Švorčík, Zima. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Záliš, Ulrych, Černohlávek, Kubánek, Berger, Karel, Vondra, Martínek, Lhotský.

První dolanské body a "Fenďa" se mazlil s nulou!

8.9.2018 - Teprve v pátém kole okresního přeboru Náchodska se dolanští fotbalisté dočkali první výhry. Dolany - Zábrodí 4:0 (2:0). Souboj do té doby bezbodových týmů byl od začátku jasně v režii domácích. Svěřenci trenérů Pavla Martínka a Pepy Cipry si vytvářeli šance, s jejich proměňováním ale měli velké problémy. V 10. minutě ale prolomil střelecké trápení Ersin Ameti - 1:0. Ve 33. minutě už to bylo o dva góly, když se po akci z pravé strany trefil Kuba Kopecký. Festival zahozených dolanských šancí přitom pokračoval, jasnou "loženku" zahodil Náhlík. Po změně stran přinesl uklidnění na domácí kopačky Vojta Záliš, který se ocitl tváří v tvář gólmanovi soupeře a nezaváhal - 3:0. Tentýž hráč pak připravil čtvrtý gól pro Ametiho. Dolaňáci navázali na kvalitní výkon z Hejtmánkovic a po zásluze zvítězili. Po zápase se dojatý "Fenďa" mazlil s nulou, kterou už dlouho nevychytal - mrkněte na obrázky. Přikládáme také pozápasový vítězný rituál. Branky: Ameti 2, Kopecký, Záliš. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Vokál (70. Praslička), Kulang, Kejzlar (65. Báno), Záliš, Ulrych, Černohlávek, Náhlík (70. Berger), Kopecký (46. Jalovičár), Ameti (72. Kubánek).

Dolany potrápily hejtmánkovického favorita

1.9.2018 - Ve čtvrtém kole okresního přeboru Náchodska podali Dolaňáci zatím nejlepší výkon sezony. Hejtmánkovice - Dolany 2:1 (0:0). Před zápasem v Hejtmánkovicích jsme se opět potýkali s problémem sestavit 11 lidí. To se nakonec podařilo a na půdě jasného favorita jsme nezačali vůbec špatně. Domácí byli více na míči, ale naše pozorná obrana v čele s dobře chytajícím Karlem pracovala naprosto spolehlivě. Byli jsme to my, kdo se dostával do vyložených šancí a dvě nastřelené tyče domácí branky v prvním poločase nás nakonec stály body. Po přestávce se nejprve ujali vedení domácí z trestného kopu, ale již za dvě minuty bylo vyrovnáno, když se premiérově v dolanském dresu trefil Najman. Jenže po chvíli domácí po zákroku Jalovičára proměnili penaltu a stanovili tak konečný výsledek. V závěru jsme se mohutně snažili o vyrovnání, ale bohužel bezúspěšně. I přes prohru jsme odvedli dobrou práci, která snad povede k bodovému zisku již v příštím zápase. Branky: Růžička 2 (1 z pen.) - Najman. Sestava Dolan: Karel - Šrajbr, Vokál, Jalovičár, Kejzlar, Záliš, Ulrych, Berger, Praslička, Kopecký, Najman.

Derby s Velichovkami jasně pro hosty

25.8.2018 - Dolany jsou i po třetím kole okresního přeboru stále bez bodu, naposledy nezvládli domácí derby s Velichovkami. Dolany - Velichovky 0:5 (0:2). Do 20. minuty bylo utkání celkem vyrovnané. Pak ale po zaváhání dolanské obrany a brankáře hosté otevřeli skóre a zápas pak už měli ve své režii. Do přestávky se Velichovky trefily ještě jednou a o osudu derby bylo prakticky rozhodnuto. Branky: Vít 2, Dyrc, Vencl, Németh. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Kulang, Vokál, Jalovičár, Kejzlar, Záliš, Ulrych (66. Kubánek), Ameti (61. Berger), Černohlávek (56. Bano), Náhlík (86. Ott).

Ostudná nakládačka v Hronově

19.8.2018 - Utkání druhého kola JOPECO okresního přeboru Náchodska se Dolaňákům vůbec nepovedlo. Hronov - Dolany 12:0 (5:0). V neděli dopoledne se ze zápasu omluvilo celkem 9 hráčů a k nim se přidal ještě potrestaný Tokar. Takže do Hronova odjelo torzo týmu a průběh hry i výsledek tomu odpovídal. Domácímu favoritovi jsme nebyli důstojným soupeřem, a tak se od 11. minuty skóre postupně navyšovalo na ostudných 12:0. Branky: Vursta 3, Valtera 3, Klabník 3, Tichý 2, vlastní. Sestava Dolan: Kubásek (46. Fähnrich) - Šrajbr, Vokál, Jalovičár, Kejzlar, Ameti, Karel, Berger, Kubánek, Ott, Najman (80. Martínek).

Derby s Jesenicí dobře začalo, hůře skončilo

12.8.2018 - V úvodním kole JOPECO okresního přeboru Náchodska sehráli Dolaňáci domácí derby s Velkou Jesenicí. Dolany - Velká Jesenice 2:5 (2:1). Úvod zápasu patřil domácím, kteří byli lepší na míči a po zásluze šli do vedení. V 11. minutě byl faulován Záliš a s trestným kopem si parádně poradil Tokar - 1:0. O čtyři minuty později přiťukl Náhlík míč Ametimu a ten z hranice šestnáctky zamířil přesně k tyči - 2:0. Ve 23. minutě utkání výrazně ovlivnil pomezní rozhodčí Tůma, po jehož upozornění byl hodně přísně vyloučen tvůrce hry domácích Tokar. Do té doby byly Dolany lepší, oslabenému týmu ale začaly docházet síly a soupeř dvě minuty před přestávkou poprvé skóroval. Dalšími čtyřmi góly pak Jesenice po změně stran utkání rozhodla. Branky: Slabý, Tulej, Kožený, vlastní, Hanuš - Tokar, Ameti. Sestava Dolan: Kubásek (46. Fähnrich) - Šrajbr, Kulang, Vokál, Kejzlar (78. Kubánek), Černohlávek (65. Jalovičár), Záliš, Ameti (82. Ott), Kopecký (81. Jiří Berger), Tokar, Náhlík. Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Hrubě nepovedená generálka v Libřicích

5.8.2018 - Ve velkém vedru jsme začali lépe a ve 12. minutě po faulu na Kopeckého kopal penaltu Černohlávek. Nedal a dál už nemá náš výkon smysl nějak komentovat. Snad jenom ostuda a zbytečně promarněné odpoledne. Jediný gól Dolan zařídil Jarda Kulang. Sestava Dolan: Kubásek, Šrajbr, Kulang, Kubánek, Berger, Kejzlar, Ott, Černohlávek, Kopecký, Prušinovský, Záliš, Ameti, Tokar.

Staré gardy v Dolanech ovládla úpická Sparta

1.7.2018 - Tělovýchovná jednota Dolany uspořádala poslední červnovou sobotu 12. ročník turnaje O pohár TJ Dolany. Představili se na něm fotbalisté nad 40 let. Systémem "každý s každým" se utkaly čtyři týmy. Bylo to velké drama, vítězem turnaje se nakonec stala Sparta Úpice, která získala sedm bodů jako druhé Velichovky, měla ale o gól lepší skóre. Také v souboji jednobodových týmů o bronz rozhodl rozdíl jediné branky ve skóre, třetí místo vybojovaly Dolany a čtvrté skončily Teplice. Celý turnaj odpískal rozhodčí Tomáš Bouz, pochvalu zaslouží i všichni pořadatelé. Kompletní výsledky a tabulka jsou zde. Obrázky z turnaje jsou zde.

Do Dolan zase míří fotbalová zkušenost, aneb "staré gardy" už v sobotu!

11.6.2018 - Tělovýchovná jednota Dolany po roční pauze zase uspořádá turnaj fotbalistů nad 40 let. Vedle domácího týmu se ho v sobotu 30. června zúčastní ještě SK Sparta Úpice, TJ Slavoj Teplice nad Metují a TJ Velichovky. Hrát se bude systémem „každý s každým“ na hřišti menších rozměrů 60 x 40 metrů. Týmy budou tvořené šesti hráči v poli a brankářem. Rozhodčím bude Tomáš Bouz. Výkop úvodního zápasu Dolany - Velichovky je naplánován na 9. hodinu, závěrečné vyhlášení výsledků proběhne po 14. hodině. Kompletní rozpis zápasů je zde. Občerstvení a pěkné počasí zajištěno. Posledním vítězem dolanských „starých gard“ jsou Velichovky.

Dolanské fotbalové jaro 2018

21.6.2018 - Dolanští fotbalisté obsadili v tabulce JOPECO Okresního přeboru Náchodska konečné jedenácté místo. Připsali si bilanci osmi výher, tří remíz a patnácti porážek. Na podzim vedl mužstvo jako hlavní trenér Pavel Martínek. Od zimní přípravy ho na dolanské trenérské lavičce vystřídal Josef Cipra. Jeho hodnocení jarní části sezony a statistické okénko Pavla Martínka najdete zde.

Na závěr těsná prohra v Teplicích

17.6.2018 - V posledním kole JOPECO okresního přeboru Náchodska se Dolaňáci v horkém počasí představili u Teplických skal. Teplice n. Metují - Dolany 2:1 (2:0). Utkání jsme začali špatně. Nepřesné přihrávky, nedůraz v osobních soubojích a špatný pohyb zapříčinily převahu domácích. Ti se ujali vedení z přímého kopu a těsně před přestávkou ještě navýšili na poločasových 2:0. V druhé půli jsme se zlepšili, a tak se střídající Štěpán Prušinovský premiérově trefil v dolanském dresu, když po skrumáži před brankou domácích dorazil míč do sítě. Domácí poté znejistěli, ale stále byli nebezpeční. Naše naděje na dobrý výsledek držel svými zákroky Fähnrich. I přes šance se nám ale vyrovnat nepodařilo. Stínem utkání byl nezaviněný pád Lukáše Bednáře, při kterém si zlomil ruku. Přejeme tak brzké uzdravení. Branky: Řeháček, Fichtner - Prušinovský. Sestava Dolan: Kubásek (46. Prušinovský) - Fähnrich, Jalovičár, Šrajbr, Vokál, Bednář (76. Černohlávek), Ameti, Kopecký, Tokar, Jiří Berger, Vojtěch Záliš. Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Dolany v Dolanech: Ivan Mládek i závody dračích lodí. Je třeba postavit fotbalový tým!

11.6.2018 - Ve dnech 15. - 17.6.2018 se uskuteční v Dolanech nad Vltavou další setkání obyvatel obcí z Čech, Moravy a Slovenska. Akce bude také oslavou 700 let hostitelské obce. Program bude hodně nabitý, už v pátek účastníkům setkání zahraje Banjo band Ivana Mládka. Hlavní část programu pak proběhne tradičně v sobotu, zahrnovat bude závody dračích lodí, prohlídku elektrárny nebo ohňostroj. Bude také důležité sestavit náš tým na malou kopanou, hrát se bude 5+1. Akce termínově koliduje s naším posledním mistrovským zápasem v Teplicích, který zřejmě nebude možné přeložit. I tak bychom fotbalový tým do Dolan nad Vltavou sestavit měli. Obec potřebuje vědět, kolik lidí pojede, jestli dorazí na celé setkání nebo jen na část a podobně - více na přiloženém letáku. Přikládáme i plakát. Bližší informace jsou také na stránkách obce.

Dolany zaskočily vedoucí Hejtmánkovice!

9.6.2018 - V předposledním kole JOPECO okresního přeboru Náchodska si Dolany vyšláply na už jistého vítěze soutěže. Dolany - Hejtmánkovice 4:3 (2:0). S chutí hrající domácí zaskočili lídra a s domácími fanoušky se rozloučili výhrou. Začali jsme aktivně, ale první branka padla, až když se hra vyrovnala. To se v 19. minutě fantasticky trefil kapitán Kuba Kopecký. Do poločasu navýšil vedení Ersin Ameti po centru Vojty Záliše, nutno dodat, že obdobnou šanci před chvilkou neuvěřitelně neproměnil. Po změně stran opět Ameti dává na 3:0. Hosté se nevzdávají a z rohového kopu snižují. Jenže Ametimu hattrick doslova daroval hostující brankář, a tak hosté drtivým závěrem pouze dokázali snížit. Branky: Ameti 3, Kopecký - David Hušek 2, Jirman. Sestava Dolan: Fähnrich - Jalovičár, Kulang, Šrajbr, Vokál, Bednář, Kejzlar (87. Ott), Ameti, Kopecký (63. Karel), Tokar, Vojtěch Záliš.

V Meziměstí se "čerti ženili"

2.6.2018 - Zápas okresního přeboru hraný první červnovou sobotu silně ovlivnily bouřky a podmáčený terén. Meziměstí - Dolany 6:0 (1:0). V Meziměstí se místo fotbalu hrálo spíše vodní pólo. Míč se zastavoval v kalužích, rozhodčí musel utkání kvůli bouřce přerušit. Podmínky na hranici regulérnosti přibližují obrázky Pavla Martínka. Branky: Kubeček 3, Mucha 3. Sestava Dolan: Fähnrich - Kulang, Jalovičár, Šrajbr (81. Ott), Vokál, Bednář (86. Jiří Berger), Kejzlar (88. Karel), Ameti, Kopecký, Tokar (81. Ott), Vojtěch Záliš.

Hasičský den v Dolanech okořenila výhra fotbalistů

26.5.2018 - Na dolanském hřišti bylo poslední květnovou sobotu živo. Od rána tu probíhala hasičská soutěž, pak se hrál fotbal a vše zakončila večerní taneční zábava. Dolany - Červený Kostelec B 3:1 (0:0). V zápase hraném ve velkém vedru začali lépe domácí, kteří si vypracovali spoustu šancí. Už ve 13. minutě šel po kolmici Tokara z levé strany sám na branku Ameti, o chvíli později se ocitl před kosteleckým gólmanem Záliš. Gólem neskončily ani tutovky Bednáře a kapitána Kopeckého. Po půlhodině hry se do dvou slibných příležitostí dostala i kostelecká rezerva, Dolany ale podržel skvělými zákroky brankář Kubásek. Ve 42. minutě zamířil do sprch hostující Malina, který si směrem k rozhodčímu "pustil pusu na špacír" a po dvou žlutých pro něj utkání skončilo. Skóre se poprvé měnilo v 52. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Kejzlar a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Kopecký. O čtyři minuty později se zblízka prosadil Bednář a bylo to 2:0. Dolanští pak polevili a oslabený soupeř trestal Poláčkem - 2:1. Definitivní rozuzlení přišlo v 79. minutě, kdy byl ve velkém vápně zezadu sražen Záliš a Kopecký si s penaltou opět poradil - 3:1. Dolanští zaslouží pochvalu za bojovnost, výhra nad soupeřem z horní části tabulky okresního přeboru se cení. Hodně zarážející ale bylo chování některých členů kostelecké výpravy... Branky: Kopecký 2 (obě z pen.), Bednář - Poláček. Sestava Dolan: Kubásek - Kulang, Šrajbr, Vokál, Tokar, Bednář, Kejzlar, Kopecký, Praslička (46. Jiří Berger), Vojtěch Záliš, Ameti (85. Ott). Obrázky z utkání jsou zde.

Oslabený Hronov nám nasázel půltucet gólů

20.5.2018 - V dalším zápase okresního přeboru Náchodska jsme se představili na hřišti druhého Hronova. Hra byla celkem vyrovnaná, doplatili jsme ale na hrubé chyby a neproměňování šancí. Hronov - Dolany 6:2 (2:0). Dolany odjely k zápasu v oslabené sestavě, měly velký problém dát dohromady kompletní jedenáctku. Přesto se na hřišti velkého favorita hrál v úvodu vyrovnaný fotbal. Domácí otevřeli skóre v 15. minutě, velké šance Dolan zůstaly nevyužity. V 33. minutě jsme se gólu dočkali, Ameti se ale trefil z přímého kopu ještě před hvizdem rozhodčího Krejsky - branka neplatila a exekutor trestňáku navíc dostal žlutou kartu. Od 37. minuty jsme hráli přesilovku, když si červenou kartu vykoledoval domácí Klabník. Nebylo to ale nic platné, protože následně zahájil svůj střelecký koncert Valtera. Postavou nevelký kanonýr nám v součtu s podzimním duelem nasázel 12 gólů! Nutno říci, že tolik volnosti mu žádný jiný soupeř asi nedopřeje... První gólové radosti jsme se dočkali v 54. minutě, kdy zprava odcentroval Vojta Záliš a Ersin Ameti upravil hlavou na 3:1. Druhou trefu Dolan zařídil Záliš, který si před gólovou střelou narazil míč o domácího brankáře. "Jsem zklamaný, něco si před zápasem řekneme a na hřišti to pak neplníme. Když v zápase vyrobíme tolik chyb, nemůžeme uspět," zlobil se cestou z Hronova dolanský trenér Pepa Cipra. Branky: Valtera 5, Werner - Ameti, V. Záliš. Sestava Dolan: Fähnrich - Kulang, Šrajbr (80. Ott), Vokál, Bednář, Kejzlar, Ameti, Kopecký, Praslička, Vojtěch Záliš, Jiří Berger (84. Vondra).

V Poříčí se děly věci...

13.5.2018 - Ve Velkém Poříčí jsme klidně mohli bodovat, v závěru ale začal úřadovat rozhodčí Saučuk... Velké Poříčí B - Dolany 3:2 (1:0). Ve Velkém Poříčí se hrála vyrovnaná partie. Za domácí přitom nastoupili čtyři hráči, kteří hráli v sobotu za áčko. Do vedení šla rezerva Velkého Poříčí po sérii chyb v naší obraně a nutno dodat, že to byla jediná vážnější střela na naši branku v prvním poločase. Naše šance zůstávaly bohužel nevyužity. Po změně stran vyrovnal v 50. minutě z přímého kopu Tokar, s přispěním domácího brankáře. Z vyrovnání jsme se neradovali dlouho a opět po chybě při bránění šli domácí znovu do vedení. Jenže po druhém zaváhání domácího brankáře za chvíli opět pohodlně vyrovnal Ameti. Pak se taktovky ujal do té doby dobře pískající hlavní rozhodčí Saučuk a v 80. minutě byl jediným člověkem ve Velkém Poříčí, který viděl faul Jalovičára v našem pokutovém území, ten za protesty dostal žlutou kartu. Domácím ovšem radost zkazil Kubásek, který nařízenou penaltu chytil. O pět minut později vhodil Jalovičár aut do před ním vyskočivšího hráče a rozhodčí ho po druhé žluté kartě vyloučil. Domácí přesilovku využili minutu před koncem, kdy se musel za svůj zákrok červenat i náš brankář Kubásek. V závěru utkání obdržel žlutou kartu Tokar za výrok "raději už pískej konec". To rozhodilo i jinak klidného Kulanga a dostal kartu také. O kvalitě rozhodčího svědčí i fakt, že jsme na sepsání zápisu o utkání čekali 25 minut a pak se v něm objevilo, že Tokar střídal v 90. minutě a žlutou kartu dostal v 93. minutě. Kulang, který reagoval na kartu Tokara, dle rozhodčího dostal kartu ještě o minutu dříve nežli Tokar! Inu, když se daří, tak se daří. V případě rozhodčího Saučuka bohužel nějak podezřele často, ale nebudeme uplakaní a jedeme dál. Branky: Danihel 2, Kuneš - Tokar, Ameti. Sestava Dolan: Kubásek - Kulang, Bednář, Jalovičár, Kejzlar, Tokar, Ameti, Kopecký, Praslička, Vojtěch Záliš, Jiří Berger.

Cenná výhra nad Machovem

8.5.2018 - Dolanští fotbalisté v odloženém utkání 15. kola JOPECO okresního přeboru Náchodska přehráli soupeře z Machova. Dolany - Machov 1:0 (0:0). Hosté z Machova na domácí doslova vlétli. Prvních 15 minut byla jejich převaha značná, ale bez gólového zakončení. S postupem času domácí hráči hru vyrovnali a do vedení nešli pouze zásluhou neproměněné penalty. Po přestávce byl již domácí tým lepší a po trefě Vojty Záliše (na snímku) z 69. minuty zaslouženě zvítězil. Pochvalu zaslouží celý tým v čele se spolehlivým Honzou "Fenďou" Fähnrichem v brance. Utkání s přehledem odřídil rozhodčí Bouz. Branka: V. Záliš. Sestava Dolan: Fähnrich - Kulang, Bednář, Vokál, Jalovičár, Kejzlar, Tokar, Kopecký, Náhlík (71. J. Berger), Ameti (84. Karel), V. Záliš. Obrázky z utkání jsou zde. Vychutnejte si také pozápasové oslavy dolanského týmu.

Zbytečná prohra s Babím, v úterý hrajeme s Machovem

5.5.2018 - Za slunečného a větrného počasí jsme přivítali Babí. Prohra je pro nás vzhledem k průběhu utkání trochu krutá. Dolany - Babí 1:2 (0:1). Dolanští nastoupili k zápasu bez potrestaného tvůrce hry Ivana Tokara. Navíc přišli už v 15. minutě o zraněného kapitána Michala Černohlávka. Hosté šli do vedení v 16. minutě, když dolanský Lukáš Bednář zahrál malou domů, gólman Martin Kubásek podklouzl a míč směřující do branky nezachytil. Domácí byli lepší, ale trápili se v koncovce. Největší šanci spálil Petr Záliš, kterého před prázdnou brankou našel syn Vojta - oba se na hřišti potkali v oficiálním utkání vůbec poprvé. Dolaňáci se ale vyrovnání přece jen dočkali. Dvě minuty po změně stran se po rohu dostal k odraženému míči Jiří Berger, byl faulován a nařízenou penaltu proměnil dobře hrající Kuba Kopecký (na snímku). Místo abychom pak hostující tým "dorazili", dopřáli jsme mu v našem pokutovém území hodně prostoru a osamocený Daniel Kozák toho využil - 1:2. Dolany v utkání nebyly horší, o bodový zisk se ale připravily hlavně střeleckou neschopností. Branky: Kopecký (p) - vlastní, Kozák. Sestava Dolan: Kubásek - Kulang, Bednář, Vokál, J. Berger (77. Vondra), Jalovičár, Kejzlar, Černohlávek (15. P. Záliš, 60. Ott), Kopecký, Náhlík, V. Záliš. Dolanští fotbalisté nastoupí k dalšímu domácímu utkání okresního přeboru už v úterý 8. května. Od 16 hodin přivítají Machov.

Další zápas venku, další vyloučení

30.4.2018 - Dolanští fotbalisté se poslední dubnovou neděli představili ve Velké Jesenici, derby se jim ale moc nepovedlo. Velká Jesenice - Dolany 3:0 (1:0). Domácí šli do vedení už v páté minutě zásluhou kanonýra Paďoura. Tentýž hráč navýšil vedení Jesenice v 79. minutě a těsně před koncem jsme inkasovali ještě jednou. Soupeři situaci ulehčilo vyloučení Ivana Tokara po druhé žluté kartě. Branky: Paďour 2, Kocián. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Kulang, Klíž (71. J. Berger), Jalovičár (78. Ott), Kejzlar, Tokar, Černohlávek, Ameti (46. V. Záliš), Kopecký, Náhlík (46. Bednář).

V neděli derby ve Velké Jesenici!

26.4.2018 - Dolanští fotbalisté možná ještě cítí v nohou nedávné derby s Velichovkami a už je čeká další. V neděli 29. dubna se náš tým představí ve Velké Jesenici. První vzájemný duel této sezony vyzněl pro Dolany, které doma tradičního soupeře porazily 2:1 díky trefám Lukáše Bednáře a Ersina Ametiho. Nedělní derby ve Velké Jesenici začíná úderem 17. hodiny.

Přísné vyloučení a prohra v Hejtmánkovicích

23.4.2018 - Fotbalisté Dolan se na hřišti vedoucího týmu Okresního přeboru Náchodska o překvapení nepostarali. Hejtmánkovice - Dolany 5:0 (3:0). Zápas s lídrem soutěže v Hejtmánkovicích se nám nepovedl. Domácí byli od začátku lepším týmem a hráli fotbal, který nám absolutně nevyhovoval. Pozorná obrana, hbitá záloha a rychlonozí útočníci byl pro nás nepřekonatelný problém. Navíc i produktivita byla obdivuhodná, když všechny tři střely domácích skončily za zády Honzy Fähnricha (na snímku). Ve 43. minutě pak zasáhl do utkání zkrat hlavního rozhodčího Bárty (jeden z aktérů kauzy neoprávněného startu hráče Mezilesí, druhý aktér této kauzy Hampl byl na čáře jako AR - náhoda ?). Při výběhu Fähnricha před pokutové území ho protihráč nastřelil do ruky, kterou měl přitisknutu k tělu, rozhodčí to posoudil jako úmyslné hraní rukou a Fähnricha vyloučil. Ani hráči domácího týmu tento nesmyslný verdikt nechápali. I když se jedná o utkání Okresního přeboru, prostě není možné, aby hlavní rozhodčí odřídil zápas ze středového kruhu, protože mu jeho fyzická kondice nedovoluje běhat dál. Po změně stran jsme tedy hráli o deseti hráčích, navíc do kopce, takže domácí nám přidali ještě dva zásahy na cestu a odjeli jsme domů s bůrem. Branky: Bureš 2, Kotyza 2, Nýč. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Kulang (73. Vondra), Vokál (63. Ott), Jalovičár, Ameti (46. Karel), Tokar, Černohlávek, Kopecký, V. Záliš, Klíž (33. J. Berger).

Očekávané derby nemělo vítěze

21.4.2018 - Fotbalové derby Dolany - Velichovky se hrálo za pěkného počasí, přihlížela mu necelá stovka diváků. Remíza je pro nás spíše ztrátou. Dolany - Velichovky 1:1 (1:1). Ve vyrovnaném utkání se jako první dokázali prosadit hosté, po akci z pravé strany se gólově prosadil Runkas. Na vyrovnání se dlouho nečekalo, dolanský útočník Tomáš Náhlík (na snímku) se dostal za soupeřovu obranu a nezaváhal. Do přestávky mohl strhnout vedení na stranu domácích Ivan Tokar, z trestného kopu orazítkoval břevno branky Tomáše Hasníka. Brankovou konstrukci Velichovek pak trefil i výborně hrající Kuba Kopecký. I po změně stran měli více vyložených šancí Dolaňáci. Po pěkné kombinační akci ukázal Michal Černohlávek, co je možné nedat. Po pár minutách ho napodobil Filip Klíž, který z pravé strany přehazoval padajícího Hasníka, ale míč z jeho kopačky šel vedle. Body se tak nakonec dělily. Podrobnější referát trenéra Pepy Cipry je zde. Branky: Náhlík - Runkas. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Karel, Kulang, Vokál (68. Jalovičár), V. Záliš, Tokar (87. J. Berger), Černohlávek, Kopecký, Klíž (82. Kejzlar), Náhlík (56. Ameti).

Cenná výhra v Zábrodí

15.4.2018 - Fotbalisté Dolan hráli v Zábrodí bez potrestaného tvůrce hry Ivana Tokara, přesto utkání zvládli. Zábrodí - Dolany 1:2 (1:0). Do Zábrodí jsme odjeli bez šesti hráčů v sestavě. Vedle distancovaného Tokara ještě chyběli Praslička, Sedláček, Náhlík, Bednář a Kubásek. Dlouhodobě zraněného Semanišina nepočítáme. A tak dostali šanci další hráči, kteří měli v neděli čas a chuť si zahrát fotbal. Fotbalu jsme ale v Zábrodí moc neviděli, oba týmy předváděly, proč jsou sousedy v dolních patrech tabulky. Neurovnaná hra mezi vápny, nakopávané balony, nepřesnosti a zkažené přihrávky, to byl obraz hry. Ve 32. minutě se dostal na dostřel naší branky domácí Habr a i když se mu střela nepovedla, přesto skončila odrazem od tyče v brance Fähnricha. Byla to jediná střela na naši branku v prvním poločase. Z našeho týmu největší šanci zazdil Klíž, když netrefil z úhlu odkrytou branku domácích. Po přestávce jsme byli lepším celkem, domácí se soustředili na bránění výsledku všemi jedenácti hráči a přes polovinu hřiště se neodvažovali. V 70. minutě zatáhl po křídle míč Klíž a poslal před branku přihrávku na osamoceného Vojtu Záliše (na snímku), ten ale trefil pouze domácího brankáře. O pět minut později naprosto totožná akce, ale tentokráte se Záliš už trefil - 1:1. Od vyrovnání se domácí pouštěli více do útočení, a tak v 83. minutě opět jako přes kopírák dostává Záliš přihrávku ze strany a dává vedoucí branku. Domácí ve snaze o vyrovnání nás zatlačili před naši branku, ale jejich tlak jsme přestáli a ze Zábrodí si vezeme tři body. Branky: Habr - Vojta Záliš 2. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Karel, Kulang, Kejzlar (88. Vondra), Vokál (46. V. Záliš), Černohlávek, Jalovičár, Kopecký, Klíž (89. Ott), Ameti (70. Berger).

Dolany se představí v Zábrodí

15.4.2018 - Dnes nás čeká soupeř, který je naším sousedem v tabulce - ztrácí na nás 3 body. Takže asi nemusíme zdůrazňovat, o jak důležitý zápas půjde. Navíc v případě výhry bychom se dotáhli ke středu tabulky. Trenérem našeho mužstva pro jarní část sezony se stal Pepa Cipra. Premiéra na lavičce proti nevyšla, ale domácí zápas se Stárkovem už byl tříbodový. Pro dnešní zápas přicházíme ale o nejlepšího střelce a dirigenta týmu Ivana Tokara, ktery dostal trest na jeden zápas.

Dolany v jarní domácí premiéře porazily Stárkov

7.4.2018 - Dolanští fotbalisté první jarní domácí mistrovské utkání zvládli, za slunečného počasí rozhodli o zisku všech bodů už v první půli. Dolany - Stárkov 4:0 (3:0). Hosté ze Stárkova začali sympaticky, ale v 8. minutě jejich snahu překazil po pěkné akci Tokar. Ten samý hráč přidal i druhou branku a po chvíli se premiérově v dolanském dresu trefil Vokál a o zápasu bylo rozhodnuto. Hned po přestávce zvýšil z penalty Kulang. O tři minuty později opět Kulang další penaltu neproměnil, a to ani opakovaně. I proto, že Dolany dohrávaly po zkratu Tokara o deseti hráčích, se už skóre nezměnilo. Branky: Tokar 2, Vokál, Kulang z pen. Sestava Dolan: Kubásek - Jalovičár, Šrajbr, Karel (86. Vondra), Kulang (55. Klíž), Sedláček (46. Ameti), Tokar, Černohlávek, Vokál, Náhlík (86. Ott), Berger.

V Dolanech se půjde na fotbal už tuto sobotu!

6.4.2018 - Dolanští fotbaloví fanoušci se dočkali, první domácí mistrovský zápas sehrají Dolaňáci tuto sobotu 7. dubna, od 16 hodin přivítají Stárkov. Na hřišti aktuálně posledního týmu tabulky JOPECO Okresního přeboru Náchodska jsme na podzim uhráli remízu 1:1, náš vyrovnávající gól zařídil v druhé půli Filip Klíž. Tentokrát by ale všechny body měly zůstat v Dolanech!

Dolany vyšly v úvodu jara bodově naprázdno

4.11.2017 - Fotbalisté Dolan si v prvním jarním mistrovském zápase vybrali "slabší chvilku" a stálo je to bohužel všechny body. Mezilesí - Dolany 4:2 (4:1). První mistrovské utkání v letošním roce jsme odehráli kvůli nezpůsobilému terénu v Mezilesí na umělé trávě v Dobrušce. A začali jsme ho dobře. Již v 10. minutě se z trestného kopu parádně trefil nestárnoucí Tokar. Další šance našich hráčů zůstaly nevyužity, a tak opět přišel trest v podobě vyrovnání. Tím to ale neskončilo a hráči Mezilesí potrestali náš totální kolaps v rozmezí 14 minut čtyřmi brankami. Tento výpadek rozhodl o výsledku utkání. Ve druhém poločase jsme byli jasně lepším týmem, ale dokázali jsme pouze snížit proměněnou penaltou Kulanga, které předcházel faul na Tokara. Branky: Pavel Škoda 2, Jakub Škoda, Maixner - Tokar, Kulang z pen. Sestava Dolan: Fähnrich - Jalovičár, Karel (88. Prušinovský), Kulang, Sedláček (81. Vondra), Kejzlar (46. Šrajbr), Tokar, Černohlávek, Praslička, Náhlík, Vokál (60. Berger).

Dolany sehrají v sobotu první mistrák v Dobrušce!

27.3.2018 - Pomalu se nám rozjíždí jarní část sezóny, a tak se podíváme na nějaká fakta. Z našeho kádru nikdo neodešel. Naopak z Dobrušky se vrátil Jára Kulang, z Provodova Jan Fähnrich a nově příchozím hráčem je Petr Vokál. Jediný přípravný zápas jsme odehráli proti Libřicím, zvítězili jsme 6:1. První letošní mistrovský zápas s Hejtmánkovicemi byl odložen do druhé poloviny dubna. Mistrovské utkání s Mezilesím odehrajeme v sobotu 31. března od 14:30 na umělé trávě v Dobrušce!!! Sraz nejpozději půl hodiny před utkáním, tedy ve 14:00. Tento čtvrtek 29.3. bude trénink od 17:30 v Dolanech.

Oslabené Dolany v přípravě deklasovaly Libřice

25.2.2018 - Pravděpodobně jediný přípravný zápas před novou sezonou jsme odehráli na umělce v Novém městě nad Metují s tradičním soupeřem z Libřic. Obrovské zklamání z přístupu některých hráčů nás čekalo hned při příjezdu na stadion, když se nás sešlo pouze devět. I když svoji účast slíbili, tak se 10 minut před odjezdem omluvil Klíž a Náhlík dokonce ani nepovažoval omluvu za nutnou. Byli jsme proto rádi, když nám soupeř zapůjčil dva hráče a hráli jsme tak díky tomu v jedenácti hráčích. Za velikého mrazu se hrálo pouze 2x35 minut, míč jsme měli častěji na kopačkách a i zásluhou "půjčených" borců byli aktivnější. Nejprve Černohlávek neproměnil penaltu, nařízenou rozhodčím Krejskou. Ale do poločasu jsme přesto vstřelili čtyři branky. Po přestávce se obraz hry nezměnil a i pod vlivem vysokého vedení jsme začali vymýšlet nápady, které ovšem moc účinné nebyly. Konečný výsledek 6:1 je ale pěkný a ti hráči, co přišli, určitě nelitovali. Sestava Dolan: Kubásek - Karel, Jalovičár, Bednář, Kulang, Kejzlar, Černohlávek, Tokar, Berger.

Malí Dolaňáci sportovali mezi svátky v Jezbinách

28.12.2017 - TJ Sokol Jezbiny a TJ Dolany uspořádaly ve čtvrtek 28. prosince 2017 v jezbinské tělocvičně Vánoční florbalový turnaj. Zúčastnily se ho děti z obou obcí. Nejprve se hrálo „zahřívací“ kolo, které vyhrály Jezbiny před Třasákovci a týmem Dolan. Pořadatelé pak účastníky znovu rozlosovali, nové tříčlenné týmy se utkaly „každý s každým“. K vidění byly vyrovnané bitvy, několik zápasů skončilo nerozhodně. První místo nakonec vybojovali Lachtani (Damián Krátký, Milan Čapek, Dan Vozobule), stříbro brali Lvíčci (David Lhotský, Honza Čapek, Radim Smetana) a bronzovou příčku obsadili Poníci (Petr Záliš, Jaroslav Horčička, Petr Čižmář). Nejmladším hráčem turnaje byl vyhlášen devítiletý Péťa Záliš. Tři nejmenovaní borci si dali během turnaje vlastní gól a převzali za to veselou cenu „Dřevák turnaje“. Pro účastníky byly zdarma k mání párky v rohlíku a další občerstvení, při závěrečném předávání zajímavých cen z rukou organizátorů Jirky Podolníka a Davida Kulta se dostalo na každého. Hlavní cíl – dostat děti mezi svátky od počítačů, mobilů a televizí – byl splněn. Fotogalerie je zde.

Vinobraní v Dolanech

2.12.2017 - Sokolovna v Dolanech bude v sobotu 9. prosince 2017 hostit Vinobraní. Mezi sedmnáctou a devatenáctou hodinou bude probíhat řízená degustace vín s ředitelem společnosti Vinné sklepy Kutná Hora Lukášem Rudolfským, předvedeno bude deset vzorků vín. Od devatenácti hodin bude následovat volná zábava s hudební produkcí Ivana Lanka, kvalitním vínem a lákavými gastrospecialitami. „Náš kulinářský tým připraví čtyřchodové menu, objednat bude možné samozřejmě i po jednotlivých chodech. Těšit se můžete na francouzskou cibulačku, domácí paštiku z kachních jater s brusinkovou omáčkou, pečený bůček s cibulovým chutney a bramborovou plackou nebo na kachní prsa s batátovým pyré a ratatouille. Jako sladkou tečku připravíme čokoládové suflé,“ slibuje šéfkuchař – samouk Pepa Cipra, podle kterého se může menu z organizačních důvodů měnit. Aktuální jídelní lístek je zde. Vstupné na celý program Vinobraní včetně ochutnávky vín činí stovku, od devatenácti hodin se bude platit jen 60 korun. Akci pořádá Tělovýchovná jednota Dolany, široká veřejnost je srdečně zvána! Plakát Terky Karlové je zde.

Turnaj stolních tenistů zase ovládli Kubinovi

2.12.2017 - Sokolovna v Dolanech hostila jubilejní 10. ročník turnaje stolních tenistů. Účast byla tentokrát velmi slušná, do dvouher zasáhlo dvacet borců. Hrálo se nejprve ve čtyřech skupinách systémem ´každý s každým´. První dva ze základních skupin postoupili do další fáze, v níž se hrálo ve dvou skupinách po čtyřech. Ti nejlepší se pak probojovali do play off. Boj o bronz zvládl lépe Karel Fähnrich, který porazil 3:0 na sety Petra Ludvíka. Loňské prvenství nakonec obhájil Dan Kubina, který se ve finále opět utkal s tátou Lubošem a tentokrát vyhrál 3:1. Pro krotitele celuloidového míčku byly připraveny hodnotné ceny. Poděkování patří všem účastníkům i obětavým pořadatelům z oddílu stolního tenisu Tělovýchovné jednoty Dolany. Fotogalerie je zde. Všichni se už teď těší na turnaj ve čtyřhrách, který se v dolanské sokolce bude hrát 3. února 2018.

Na dolanském hřišti proběhla podzimní brigáda

25.11.2017 - Ve Sportovním areálu v Dolanech proběhla tradiční podzimní brigáda. Členové Tělovýchovné jednoty Dolany zazimovali kabiny, vyčistili okapy sokolovny, shrabali a odvezli listí a také opravili plot poničený nedávnou vichřicí. Ruku k dílu přiložilo celkem deset lidí - poděkování zaslouží Jiří Berger st., Jiří Berger ml., Pavel Martínek, Petr Cejnar, Jarda Karel, Tomáš Kejzlar, Lukáš Semanišin, Pepa Cipra, Petr Záliš a Libor Praslička.

Oslabený dolanský tým v Kostelci neuspěl

17.11.2017 - Fotbalistům Dolan se závěr podzimu nepovedl, neuspěli ani v odloženém zápase 11. kola JOPECO okresního přeboru Náchodska. Červený Kostelec B - Dolany 6:1 (3:0). Nepovedenou podzimní část sezony jsme zakončili nevydařeným zápasem v Červeném Kostelci. Před zápasem se sešlo z nejrůznějších více či méně závažných důvodů 11 (!!!) omluvenek. Se dvěma disciplinárně potrestanými hráči to dělá jedno celé mužstvo i se dvěma náhradníky. Do Kostelce tak jela hrstka dvanácti nejvěrnějších, za což jim patří poděkování. Úvod zápasu jsme odehráli dobře a několikrát jsme i zahrozili. Zejména šance Prušinovského volala po gólu. Jenže jak už to tak celý podzim chodí, nevyvarovali jsme se hrubých chyb, které soupeř do přestávky třikrát potrestal. Po změně stran si slabší chvilku vybral jinak dobře chytající Karel a bylo to už 4:0. Zbraně jsme nesložili a pěkným přehozením domácího brankáře snížil Kejzlar. Jenže s chutí hrající domácí přidali ještě další dvě branky a ukončili tak naše trápení - 6:1. Obrázky z utkání jsou zde. Je třeba, aby se v nadcházející přestávce mnozí hráči zamysleli nad svým přístupem k dolanskému fotbalu, případně vyhledali pomoc odborníka. Není normální, abychom s kádrem 25ti hráčů, kteří se na podzim zapojili do hry, neposkládali dvakrát po sobě stejnou sestavu a v drtivé většině zápasů se strachovali, abychom dali dohromady alespoň potřebných 11 hráčů. Ti, kteří chtějí i nadále hrát, rozhodně musí poctivě odmakat zimní přípravu, protože to, co jsme předváděli v uplynulé části sezony, byla jedna velká slabota. Branky: Dominik Marek 2, Matěj Marek, Máslo, Kubeček, Malina - Kejzlar. Sestava Dolan: Karel - Berger, Barcík (46. Petr Záliš), Černohlávek, Praslička, Klíž - Náhlík, Tokar, Kašajík, Kejzlar - Prušinovský. Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Fotbal Dolany - Hejtmánkovice zrušen!

11.11.2017 - Fotbalový zápas JOPECO okresního přeboru Náchodska mezi Dolany a Hejtmánkovicemi, který se měl hrát dnes od 14 hodin v Dolanech, je kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám zrušen! Náhradní termín odloženého utkání dolanských fotbalistů v Červeném Kostelci zatím platí - hrát by se mělo na státní svátek, v pátek 17. listopadu od 10 hodin.

Dolany nezvládly úvody poločasů

4.11.2017 - Fotbalisté Dolan vyšli poprvé v této sezoně gólově naprázdno. Dolany - Meziměstí 0:2 (0:1). Dolanským hrubě nevyšly úvody obou poločasů. Poprvé inkasovali už ve 4. minutě, když se po rohovém kopu hostujícího týmu zblízka prosadil Mucha. Meziměstí udeřilo ze stejné standardní situace i dvě minuty po změně stran, kdy míč doputoval až ke Škodovi - 0:2. Hosté více drželi míč a měli i další šance. Dolany se k soupeřově brance prakticky nedostávaly. Za zmínku stojí jen přímý kop Ivana Tokara, který soupeřovu brankáři nadělal spoustu starostí. Dolaňákům teď nezbývá než se soustředit na závěr podzimu a poslední dva duely s Hejtmánkovicemi a rezervou Červeného Kostelce. Branky: Mucha, Škoda. Sestava Dolan: Kubásek - Klíž, Šrajbr, Karel, Černohlávek, Semanišin, Bednář (89. Cejnar), Kejzlar, Tokar, Berger (60. Kašajík), Náhlík. Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Hronovskou kanonádu řídil v Dolanech šestigólový Valtera

21.10.2017 - Dolanským fotbalistům se v poslední době nedaří, naposledy doma nestačili na Hronov. Dolany - Hronov 3:9 (1:3). Dolanským se zápas nepovedl, a nebýt gólmana Jardy Karla, mohlo být vítězství výborného soupeře ještě vyšší. Za zmínku stojí střelecké představení hostujícího Valtery, autora šesti gólů. V utkání se bohužel zranil Honza Kašpar, přejeme mu brzké uzdravení! Branky: Beneš, Černohlávek (p), Klíž - Valtera 6, Pylyp 2, Strnad. Sestava Dolan: Karel - Šrajbr, Beneš, Klíž, Kašpar (61. Semanišin), Bednář, Kejzlar, Tokar, Berger, Černohlávek, Vojta Záliš.

Dolany přivítají ambiciózní Hronov

20.10.2017 - O volebním víkendu se v Dolanech bude hrát fotbal. Svěřenci trenéra Pavla Martínka přivítají v sobotu 21. října AFK Hronov. Utkání 10. kola JOPECO okresního přeboru Náchodska začíná už v 15:30. Hronovskému soupeři patří v průběžné tabulce soutěže třetí příčka, Dolany jsou desáté. V posledním vzájemném zápase jsme na jaře v Hronově vybojovali cennou remízu 1:1.

Nervózní derby ve Velichovkách body nepřineslo

15.10.2017 - Dolanští fotbalisté sehráli o tomto víkendu dva mistrovské zápasy, z nichž vydolovali jediný bod. Velichovky - Dolany 4:1 (1:1). Dolany nastoupily ve Velichovkách bez několika tradičních opor. Skóre utkání otevřel v 11. minutě domácí Dyrc. Svěřenci trenéra Pavla Martínka se dočkali vyrovnání ve 43. minutě, kdy přímý kop parádně trefil Ivan Tokar (na snímku). Trestňák byl nařízen po faulu na Vojtu Záliše, který postupoval sám na branku soupeře, byl faulován a domácí brankář Hasník byl za nedovolené zastavení protihráče v jasné pozici potrestán jen žlutou kartou. V nervózním utkání rozdal rozhodčí Saučuk celkem osm žlutých karet. V závěru možná rozhodla početnější lavička domácích. Dolanskému týmu rychle ubývaly síly a soupeř s čerstvými hráči na trávníku derby rozhodl. Branky: Dyrc, Karel, Runkas, Kašpar - Tokar. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Beneš, Jalovičár, Klíž, Bednář, Praslička, Kejzlar, Tokar (81. Berger), Černohlávek, Vojta Záliš.

Dolany předvedly festival zahozených šancí, nakonec zachraňovaly remízu

14.10.2017 - Ve Sportovním areálu v Dolanech byl k vidění souboj sousedů v tabulce JOPECO okresního přeboru Náchodska. Dolany - Velké Poříčí B 2:2 (1:0). Domácí doplatili na neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Hubený poločasový náskok hosté brzy smazali a dokonce i skóre otočili. Spravedlivou dělbu bodů tak zachraňoval v úplném závěru domácí Karel, který hlavou z úhlu překonal dobře chytajícího Jansu v brance Poříčí. Branky: Tokar z pen., Karel - Gois 2. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Jalovičár, Klíž, Bednář, Praslička (46. Karel), Kejzlar, Tokar, Semanišin (64. Berger), Černohlávek, Náhlík (65. Vojta Záliš).

Hořká příchuť bojovného utkání na Babí

8.10.2017 - Dolanští fotbalisté na Babí dobře začali, nakonec ale vyšli bodově naprázdno. Babí - Dolany 2:1 (1:1). Na Babí odcestovalo torzo našeho týmu a museli jsme se sestavou celkem zásadně improvizovat. I proto se tak se objevil v základní sestavě teprve sedmnáctiletý Štěpán Prušinovský. Domácí začali mírným náporem, kterému jsme dokázali čelit. V 8. minutě se po křídle uvolnil výborně hrající Náhlík a předložil před branku povedenou přihrávku Ametimu, který nekompromisně zavěsil - 0:1. Domácí to mírně vykolejilo a na těžkém terénu začali kupit nepřesnosti. V 18. minutě mohlo být ještě veseleji, ale hlavní rozhodčí bohužel pro nás "přehlédl?" jasné stažení Bednáře ve vyložené šanci v pokutovém území. Ve 22. minutě domácí zahrávali přímý kop a Kubásek se po své hrubce ještě teď musí červenat - 1:1. Svoji chybu ovšem napravil o chvilku později, když po faulu Náhlíka zahrávali domácí pokutový kop - tady rozhodčí nezaváhal ani na okamžik. Kubas vytěsnil penaltu domácích na tyčku své branky. Ve 30. minutě pro zranění musel ze hřiště pilíř naší obrany Kašpar, kterého vystřídal patnáctiletý Vojta Záliš. Ještě před přestávkou zahrával přímý kop Bednář, bohužel jeho střela orazítkovala tyč domácí branky. Po změně stran se nápor domácích nedostavil a hra především na polovině hřiště byla vyrovnaná. To platilo až do 75. minuty, když se prosadil z ojedinělé střely domácí Alexa. Ve snaze o vyrovnání jsme vrhli všechny síly do útočení a v 88. minutě se zdálo, že by mohlo být lépe, když domácí obránce zahrál jednoznačně rukou ve vlastním pokutovém území. Bohužel píšťalka hlavního rozhodčího zůstala již podruhé němá. O co hůře rozhodčí viděl, o to lépe slyšel a tak za kritiku a urážku vyloučil Ametiho. Z Babí jsme tak odjeli s prázdnou. Zatímco minulý týden jsme po bídném výkonu rozhodčího o body nepřišli, nyní nás rozhodčí poškodil i s bodovou ztrátou. Všem přítomným hráčům je však třeba poděkovat za příkladnou bojovnost. Branky: Bryksi, Alexa - Ameti. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Kašpar (30. Vojta Záliš), Jalovičár, Karel, Berger, Bednář, Praslička, Ameti, Náhlík, Prušinovský (87. Martínek). Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdeme zde.

"Prokletí" zlomeno - Dolany porazily Velkou Jesenici!

30.9.2017 - Fotbalisté Dolan vybojovali v JOPECO okresním přeboru Náchodska cennou výhru, po bojovném výkonu konečně vyhráli derby s Velkou Jesenicí. Dolany - Velká Jesenice 2:1 (2:1). Utkání mělo slavnostní předehru, přímo na hřišti se gratulovalo šéfovi dolanského "kotle" Mírovi Barcíkovi, který slaví padesátiny. Zápasu přihlížela slušná divácká kulisa, přijel se podívat i náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Aleš Cabicar. V úvodu derby mohli domácí dvakrát inkasovat. Pak se ale rozehráli a výsledkem zlepšené hry byl v 9. minutě úvodní gól, který zařídil Lukáš Bednář. O pět minut později se dolanští fanoušci radovali znovu, prosadil se Ersin Ameti - 2:0. Velká Jesenice do přestávky snížila, když si Dolaňáci dali nešťastně vlastní gól. V druhé půli se šance střídaly na obou stranách, domácí obranu zlobil Jan Paďour, na druhé straně mohl po krásném sólu rozhodnout Ivan Tokar. V závěru si hosté i díky přísnému vyloučení dolanského obránce Filipa Klíže vytvořili tlak. Svěřenci trenéra Pavla Martínka ale zápas perfektně odmakali a důležitou výhrou dali oslavenci Mírovi Barcíkovi pěkný dárek. Obrázky z utkání jsou zde. Branky: Ameti, Bednář - vlastní. Sestava Dolan: Karel - Klíž, Šrajbr, Kašpar (91. Martínek), Berger, Bednář, Kejzlar, Tokar, Semanišin, Kopecký, Ameti (60. Náhlík).

Povinná výhra nad Zábrodím

9.9.2017 - Dolaňáci tentokrát nepodali nijak oslnivý výkon, tři body ale nakonec zůstaly doma. Dolany - Zábrodí 2:0 (1:0). V souboji s posledním týmem tabulky si Dolany podle očekávání vynutily převahu, vytvořily si i šance, v koncovce se ale domácí hráči tradičně trápili. Vedoucí gól Dolan rozhodčí neuznal poté, co hostující hráči předtím přestali hrát pro údajné zranění jejich spoluhráče. Domácí se ale čtyři minuty před přestávkou přece jen prosadili, Ivan Tokar rychle rozehrál přímý kop a Filip Klíž pálil bez přípravy - 1:0. Po změně stran se taktovky chopilo Zábrodí, obrana i brankář Dolan si ale s výpady soupeře dokázali poradit. Gólovou pojistku pak přidal v 80. minutě střídající Lukáš Bednář, který z pravé strany zamířil pod břevno. Vítězství Dolan je zasloužené, svěřenci trenéra Pavla Martínka se už těší na sobotní derby ve Velichovkách. Branky: Klíž, Bednář. Sestava Dolan: Kubásek - Klíž (69. Berger), Šrajbr, Černohlávek, Karel (70. Berger), Kejzlar, Tokar (85. Prušinovský), Praslička, Semanišin, Ameti (56. Jalovičár), Náhlík (79. Bednář). Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Sezonní výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdeme zde.

Ve Stárkově se body dělily

9.9.2017 - Ve Stárkově jsme byli lepším týmem, nakonec jsme ale mohli i prohrát. Stárkov - Dolany 1:1 (1:0). Ve Stárkově jsme nezachytili úvod zápasu. Už v šesté minutě zahráli domácí dlouhé autové vhazování a po zmatcích ve vápně se k míči dostal Libor Lokvenc a z otočky otevřel skóre zápasu - 1:0. Dolany si pak vynutily převahu, při možná penaltovém zákroku na Tomáše Kejzlara ale zůstala píšťalka rozhodčího němá. Ve 25. minutě se už Dolanští radovali, gól Romana Ulrycha ale nebyla uznán pro údajný ofsajd. Po půlhodině hry mohl vedení domácích pojistit Tomáš Kylar, jeho střela z velkého vápna šla těsně mimo. Po změně stran jsme hráli z kopce a i díky příchodu nabuzeného útočníka Tomáše Náhlíka jsme soupeře zatlačili. V 72. minutě se svěřenci trenéra Pavla Martínka dočkali vyrovnání, průnik z pravé strany zakončil s přehledem Filip Klíž - 1:1. Dolany pak mohly strhnout vedení na svou stranu, lob Ulrycha ale bohužel přeskákal i domácí branku. V samotném závěru jsme mohli inkasovat, střelu Stárkovských vyhlavičkoval z brankové čáry do bezpečí Kuba Kopecký. Branky: Lokvenc - Klíž. Sestava Dolan: Kubásek - Klíž, Šrajbr, Černohlávek, Karel (70. Berger) - Kejzlar, Tokar, Kašajík, Kopecký, Ulrych, Ameti (46. Náhlík).

Dolany vybojovaly první výhru

3.9.2017 - Dolanští fotbalisté slaví v nové sezoně JOPECO okresního přeboru Náchodska první bodový zisk. Dolany - Mezilesí 5:2 (3:0). Bez potrestaného Bednáře a celkem nepochopitelně distancovaného Bergera jsme v zápase s Mezilesím předvedli festival zahozených šancí. Od začátku zápasu jsme na našeho soupeře doslova vlétli a kdyby to ve 3. minutě bylo 3:0, asi by se nikdo nedivil. Jenomže koncovka nás v celém utkání trápila. V 8. minutě střeleckou bídu protrhl Černohlávek. Po brance přišlo do našich řad určité uklidnění, na které jsme mohli doplatit, ale Kubásek pěkným zákrokem šanci hostů zlikvidoval. Ve 30. minutě proměnil svoji snad pátou tutovku Ulrych a zvýšil na 2:0. Prakticky s poločasovým hvizdem rozhodčího přidal brankovou pojistku znovu Černohlávek, po důrazném průniku hostující obranou a střelou k tyči. V poločase jsme museli nuceně vystřídat výborně hrajícího Kašpara a Ulrycha. V 57. minutě hosté z nenápadné akce snížili a za dalších sedm minut zadělali na drama, když snížili na rozdíl jediné branky. Vzápětí zahodil dvakrát za sebou tutovku Kopecký. Až v 78. minutě Tokar vymotal hostující obranu a střelou k tyči nedal brankáři hostů šanci - 4:2. Jak skončil první poločas, skončil i druhý. Se závěrečným hvizdem rozhodčího přidal pátou branku Kopecký, na jeho ránu z voleje gólman Mezilesí dosáhnout nemohl. Branky: Černohlávek 2, Ulrych, Tokar, Kopecký - Škoda, Maixner. Sestava Dolan: Kubásek - Jalovičár, Kašpar (46. Cejnar), Karel, Klíž, , Kejzlar, Tokar, Semanišin, Černohlávek, Ameti (62. Prušinovský), Ulrych (46. Kopecký).

Zápas v Machově: nad některými věcmi zůstává rozum stát...

28.8.2017 - Dolany odjely do Machova bez brankáře, na výsledku se to bohužel výrazně projevilo. Machov - Dolany 5:2 (2:1). Do Machova jsme vyjeli s jasným cílem vybrat hráče z pole, který bude moci v zápase obléci golmanské rukavice. Před zápasem se omluvili jak oba gólmani, tak i další tři možní náhradníci, kteří alespoň už nějaké soutěžní utkání odchytali. V kabině po krátké diskusi byl vybrán mezi tyče Honza Kašpar. Utkání jsme nezačali nejlépe, domácí byli lepším týmem, naštěstí však nemířili mezi tyče. Postupně se začala hra vyrovnávat a ve 30. minutě šel sám na bránu Klíž, levačkou však přestřelil. Jen pro zajímavost: minutu před touto akci Klíž donesl na lavičku svoji podrážku a dostal od Tomáše Najmana o 3 čísla větší kopačku, s kterou utkání dohrál. Ve 41. minutě jsme nešťastně zařídili pro domácí přímý kop přibližně 20 metrů od brány. Z následující střely k tyči se ujali domácí vedení. Střela nebyla těžká a bohužel se projevila Honzova nezkušenost v pozici brankáře. Po gólu jsme byli jako opaření a prakticky po rozehrávce jsme ztratili míč a domácí se podruhé radovali. Ještě ale do poločasu jsme dokázali po krásné akci Klíže a jeho následnému důrazu snížit nepříznivý výsledek. Do kabin se tak šlo za celkem příznivého výsledku. Pět minut po začátku druhé půle jsme se dostávali do pěkné šance, Tokar si zpracoval míč, mohl krásně vysunout na straně Bednáře, ale po zbytečném záseku míč ztratil a po následujícím brejku šli hosté do vedení o dva góly. Následně pěknou šanci spálil Ulrych. V 58. minutě se poprvé hra vyhrotila a hráči se začali postrkovat. Pár minut na to útočník hostů Martinec bez míče mimo hru kopl do našeho obránce, následně tento machovský útočník dostal míč a byl naším hráčem faulován. Rozhodčí zapískal, avšak domácí útočník se zvedl a šel proti Bednářovi, který do něj strčil a ten letu hodně pomohl. Poté se Martinec zvedl, vyříkával si něco s Bergerem a dal mu "hlavičku". Berger ležel na zemi a ostatní hráči se začali postrkávat. V tu chvíli mohl rozhodčí udělit klidně několik červených karet, rozhodl se ale vyloučit Bednáře za strčení, domácího útočníka za napadení Bergera a další červenou kartu nevěděl, komu z našich má dát, nejdříve ukázal na Jalovičára, poté po konzultaci s pomezním na Bergera za údajné oplácení, i když ten ležel s nosem od krve na zemi... Oba rozhodčí ale shodně tvrdili, že někomu ji musejí dát, ale nevědí komu... Nutno dodat, že domácí útočník si o toto celou dobu koledoval, okopával naše hráče mimo zorné pole rozhodčího a mimo hru, rasisticky urážel některé hráče, plivl na jednoho z nich. Toto vše před touto potyčkou a nic z toho nebylo rozhodčím posouzeno ani žlutým napomenutím. Vše tedy vyplynulo v nastalý zmatek. Po 15 minutách dohadů na hřišti, kdy hráči po této nechutné chvilce ani nechtěli dohrávat, se začalo znovu hrát. Chvíli po zahájení běžel domácí hráč sám na gólmana, ale Kašpar jeho brejk krásně zlikvidoval. Ve hře 9 proti 10 jsme začali lépe hrát, měli jsme i dobré šance a po zásluze Vojta Záliš svým prvním gólem v našem dresu snížil (v patnácti letech se stal zřejmě historicky nejmladším střelcem dolanského týmu dospělých). O chvíli později se domácí dostali po dvoumetrovém ofsajdu do brejkové situace, avšak domácí správce na lajně nepochopitelně nezvedl praporek a domácí si tak pojistili vedení. Naši hráči po další facce přestali úplně hrát, rezignovali a dostali další gól. Vše nese bohužel velkou pachuť nezvládnutého zápasu ze strany rozhodčích a nemístného chování domácího útočníka. Nebyli jsme horším týmem, byli jsme ale výrazně "zaříznuti". Branky: Branky: Kubeček 3, Štantejský, Martinec - Klíž, Vojta Záliš. Sestava Dolan: Kašpar - Praslička, Bednář, Cejnar (58. Berger), Jalovičár, Klíž, Tokar, Semanišin, Ulrych, Náhlík (80. Záliš), Černohlávek.

Dolaňáci nestačili na Teplice

19.8.2017 - Vstup do dalšího ročníku okresního přeboru Náchodska se Dolaňákům nepovedl. Dolany - Teplice nad Metují 3:7 (0:4). Dolanským se první poločas nepovedl. Domácí tým kupil chybu za chybou a inkasoval laciné góly, své šance ale proměnit nedokázal. V druhé půli se hra Dolan trochu zlepšila, na obrat ale svěřenci trenéra Pavla Martínka pomýšlet nemohli. Tři body tak po zásluze putovaly k Teplickým skalám. Branky: Ulrych 2 (1 z pen.), Tokar - Fichtner 2, Řeháček 2, Kalaš, Hejnyš, vlastní. Sestava Dolan: Karel - Bednář (46. Cejnar), Šrajbr, Praslička, Kašpar (30. Jiří Berger), Kejzlar, Tokar, Semanišin, Černohlávek, Prušinovský (34. Ulrych), Klíž (72. Záliš). Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Sezonní výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdeme zde.

Dolaňáci ladili formu na první mistrák

17.8.2017 - Fotbalisté Dolan nastoupí v sobotu 19. srpna k prvnímu soutěžnímu utkání. V úvodním kole okresního přeboru Náchodska přivítají od 16 hodin Teplice nad Metují. Svěřenci trenéra Pavla Martínka ladili formu na předzápasovém tréninku, fotoreportáž je zde. Dobrou zprávou je, že se v dolanské sestavě objevilo několik nových tváří v čele s oporou zadních řad Honzou Kašparem, který se vrátil z angažmá v Londýně.

Dolanští fotbalisté zahájí sezonu domácím duelem s Teplicemi

10.7.2017 - Dolanští fotbalisté už znají los podzimní části okresního přeboru Náchodska. Svěřenci trenéra Pavla Martínka zahájí mistrovské boje v sobotu 19. srpna domácím duelem s Teplicemi. Už v neděli 6. srpna sehrají Dolaňáci přátelák v Provodově, jehož barvy bude hájit náš bývalý gólman Honza Fähnrich. Kompletní rozpis zápasů je zde.

Rychnovek bude hostit nohejbalové Mistrovství ČR

29.6.2017 - Sportovní areál v Rychnovku bude ve svátečních dnech pátého a šestého července tohoto roku hostit 43. BOTAS Mistrovství České republiky dvojic a trojic v nohejbalu. Na třech antukových kurtech SK Rychnovek bude k vidění to nejlepší, co dnes nabízí náš dorostenecký nohejbal. Šampionát s dobročinným přesahem přiláká na Jaroměřsko i známé tváře, například herce a moderátora Petra Vondráčka nebo fotbalistu Tomáše Skuhravého. Podrobnosti jsou v přiložené tiskové zprávě. Prohlédněte si také plakát.

Dolaňáky trápí nedostatek vody, chystá se beseda s hydrogeologem

19.6.2017 - Dolany patří mezi obce, které trápí nedostatek vody. Někteří občané řeší problém prohlubováním stávajících studen, jiní si nechávají dělat nové vrty. Spousta lidí volá po budování vodovodu, který v obci chybí. O těchto problémech bude řeč na besedě s hydrogeologem RNDr. Danielem Smutkem, která se v klubovně dolanské sokolovny uskuteční ve středu 28. června od 18 hodin. Leták s podrobnějšími informacemi je zde.

Dolany si připomínají 70. výročí zahájení budování sokolovny

12.6.2017 - Letos v květnu jsme si připomněli 70. výročí zahájení budování dolanské sokolovny. Lidé, kteří stáli u zrodu tohoto velkého díla, zaslouží poděkování. I díky jejich práci a obětavosti dnes máme v obci důstojné zázemí pro pořádání sportovních, kulturních i společenských akcí. Připojujeme rukopis Josefa Borůvky (pozdějšího federálního ministra zemědělství) o budování sokolovny, který byl v roce 1947 vložen do základního kamene vznikajícího sportovního stánku. Přikládáme i soupis nadšených budovatelů dolanské sokolovny nebo dobové fotografie.

Dolaňáci v České Skalici nezklamali

4.6.2017 - V předehrávce posledního kola okresního přeboru Náchodska jsme málem rozšířili rekordní dvaačtyřicetibodový zisk. Ve zbytečně nervózním derby vybojovala těsnou výhru domácí Česká Skalice. Česká Skalice - Dolany 2:1 (1:0). V horkém pátečním odpoledni jsme zajížděli k sousedům do České Skalice. Domácí se jako již jistí postupující do 1.B třídy chtěli před domácím publikem vytáhnout a oplatit nám potupnou porážku 1:6 z našeho podzimního vzájemného zápasu. Od začátku byli domácí hráči častěji v držení míče, ale náš obranný val v čele s pozorně chytajícím Kubáskem odolával statečně. Naše hra se soustředila především na defenzivu a spoléhali jsme se na rychlé protiútoky. To se dařilo až do 42. minuty, kdy byl sporně odpískaný přímý kop pro domácí (nejprve ponechána výhoda a po zakončení domácích nařízena standardka) - "mladý" Šrajbr nabídnuté šance využil. Po přestávce jsme hru vyrovnali a dostavily se i šance. V 63. minutě srazil domácí brankář Jakl pronikajícího Kejzlara a Ulrych penaltu parádně proměnil a vyrovnal na 1:1. Od této chvíle začali být domácí nervózní a kupili chyby. Bohužel jsme toho nevyužili a naopak po nedůrazném odkopu našich zadáků domácí Pšenička upravil na 2:1. Zbraně jsme ovšem nesložili a domácí to celkem těžce nesli. Jejich fanoušci po celé utkání bouřlivě a místy i neslušně hnali svůj tým za vítězstvím, jeden z nich během zápasu bušil na střídačku hostujícího týmu. Vše vygradovalo v 92. minutě, kdy ještě během utkání vnikli na hřiště domácí funkcionáři i fanoušci, zřejmě ve snaze napadnout naše hráče. Hlavní rozhodčí raději zápas rychle ukončil. Řádně označená pořadatelská služba na stadionu vůbec nebyla a tak jsme zvědaví, jak se bude případ dále vyvíjet, protože vše proběhlo pod dohledem předsedy OFS. Jak dopadl náš oddíl na podzim v obdobném případě si ještě dobře pamatujeme a uvidíme, jestli se měří stejným metrem všem. Hlavní rozhodčí o zmiňovaném incidentu v Zápise o utkání raději pomlčel. Pro ilustraci přikládáme foto domácího fanouška, který při zápase pobíhal po hřišti, bohužel bez reakce rozhodčích. České Skalici každopádně gratulujeme k zaslouženému postupu! Branky: Šrajbr Michal, Pšenička - Ulrych z pen. Sestava Dolan: Kubásek - Jalovičár, Šrajbr, Karel (46. Kulang), Kejzlar, Praslička, Ulrych, Tokar, Kopecký (57. Jiří Berger), Ameti (46. Náhlík), Bednář (46. Černohlávek). Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Tabulka soutěže je zde. Sezonní výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdeme zde.

Dolany udržely po celou sezonu domácí neporazitelnost

4.6.2017 - Dolanští fotbalisté zase vylepšili svůj rekordní bodový zisk, v této sezoně okresního přeboru Náchodska navíc definitivně udrželi domácí neporazitelnost! Dolany - Babí 1:0 (1:0). Před zápasem jsme nainstalovali do vývěsek pod pergolou materiály k 70. výročí zahájení budování dolanské sokolovny. Zajištěna byla i přísná pořadatelská služba :-) Samotný zápas se hrál v úmorném vedru, rozhodčí proto dělal přestávky na občerstvení. V první půli jsme měli víc šancí, skóre otevřel dolanský střelec posledních zápasů Lukáš Semanišin, který už v 11. minutě přeloboval hostujícího brankáře Nowaka. Babí mohlo o chvíli později vyrovnat, penaltu nařízenou po faulu ve vápně ale dolanský gólman Jarda Karel zlikvidoval. Šancí pak přibývalo na obou stranách, Dolaňákům v závěru ubývaly síly, cenné vítězství ale nakonec domácí uhájili, a tak mohlo zakončení sezony probíhat ve veselém duchu. Branka: Semanišin. Sestava Dolan: Karel - Jalovičár, Šrajbr, Kulang, Kejzlar (91. Martínek), Semanišin (59. Jiří Berger), Praslička, Ulrych, Tokar, Kopecký (46. Náhlík), Ameti (76. Bednář).

Na Dolany v Dolanech se pojede i na kole

1.6.2017 - Obec Dolany pořádá cyklozájezd na akci "Dolany v Dolanech 2017". Odjezd bude ve čtvrtek 15. června ráno, první etapa bude měřit zhruba 100 kilometrů, počítá se s noclehem někde po trase. Trasu je možno jet na trekovém nebo horském kole (není vhodné pro silniční speciály), pojede se turistickým tempem – nejedná se o závod. Koordinační schůzka proběhne 7. června od 17 hodin na OÚ v Dolanech. Podrobnosti od starosty obce k cyklovýletu i k samotnému setkání Dolaňáků jsou zde.

Poslepovaná dolanská sestava přivezla všechny body z Mezilesí!

28.5.2017 - Dolanský trenér Pavel Martínek před zápasem počítal omluvenky, přesto jsme z Mezilesí přivezli tři body a znovu tak vylepšili historický rekord v počtu bodů získaných v sezóně okresního přeboru - už jich máme 39! Mezilesí - Dolany 0:2 (0:1). Před zápasem v Mezilesí se mimo tří dlouhodobých marodů omluvilo dalších 15 !!! hráčů. Toto neuvěřitelné číslo nevěštilo před cestou nic dobrého. Domácí podle výkonu na hřišti ovšem také nebyli kompletní. Nicméně na hřiště nastoupily dvě kompletní jedenáctky. Na začátku utkání byli domácí nebezpečnější a několikrát zahrozili. S postupem času se hra vyrovnala a naši hráči začali hrozit z rychlých protiútoků. Ve 20. minutě pláchnul domácím zadákům Semanišin, brankáři udělal hokejový blafák a zavěsil do prázdné branky. Od této chvíle jsme převzali iniciativu, nedařila se nám ale finální přihrávka, což nás stálo mnoho sil a bez užitku. Ve 36. minutě rozhodčí nepochopitelně nevyloučil domácího Hanuše a místo červené karty vyhlásil přestávku na občerstvení. Po změně stran jsme začali aktivněji a odměnou nám byl v 52. minutě další únik Semanišina a střela do prázdné branky - 0:2. Chvilku poté se ocitl ve veliké šanci Jirka Berger, ale ve finále si míč ukopl. Situace se zkomplikovala v 62. minutě, kdy rozhodčí již nezaváhal a udělil druhou žlutou kartu našemu Kašajíkovi. V přesilovce byli domácí aktivnější, ovšem jejich koncovka byla žalostná, navíc velice dobře chytal náš Karel. Bojovností a nasazením jsme tak výhru uhájili. Branky: Semanišin 2. Sestava Dolan: Karel - Jalovičár, Kulang, Kejzlar, Kašajík, Semanišin, Praslička, Šrajbr, Tokar, Jiří Berger, Najman.

V duelu s Kostelcem jsme selhali v koncovce

20.5.2017 - Dolanští fotbalisté byli v dalším domácím zápase okresního přeboru na štíru s koncovkou. Dolany - Červený Kostelec B 1:1 (1:0). Za ideálního fotbalového počasí se v Dolanech nehrál příliš pohledný fotbal. Dolanští hráči v prvním poločase předvedli festival neproměněných tutovek, a to je v konečném účtování mrzelo. Po změně stran se šance nekonaly, a tak hosté vyrovnali z jediné střely na branku a odvezli si bod, za který jsou určitě rádi. Branky: Semanišin - Kubeček. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Cejnar (72. Bednář), Jalovičár, Kulang, Kejzlar, Kašajík, Kopecký, Semanišin, Ameti, Černohlávek (68. Jiří Berger).

Favorizovaný Hronov na Dolany nevyzrál

14.5.2017 - Zřejmě slušnej oddíl, chtělo by se říci na adresu TJ Dolany po možná trochu nečekané remíze na hřišti favorizovaného Hronova. Hronov - Dolany 1:1 (0:0). Před odjezdem do Hronova se sešlo hned pět omluvenek, a tak sestava doznala poměrně velkých změn. Se začátkem zápasu začalo poměrně silně pršet, což domácím ztěžovalo dobývání naší branky. Hrál se tak překvapivě vyrovnaný fotbal bez vážnějších šancí na obou stranách. Když už domácí zahrozili, naši hráči dokázali odpovědět, zejména Kejzlarova šance volala po gólu. Do kabin se tak šlo za bezbrankového skóre. Po přestávce se záhy ujali domácí vedení po rychlém přechodu do útoku. Naši hráči však nesložili zbraně a chybu hronovských zadáků potrestal Ersin Ameti. Protože jsme se od této chvíle soustředili především na defenzivu, byla tato gólová radost prakticky našim jediným ohrožením domácí branky ve druhém poločase. Domácí se snažili, ale náš tým v čele s dobře chytajícím Kubáskem bojovností a obětavostí remízu uhájil a do Dolan tak celkem překvapivě veze bod. Branky: Šťavík - Ameti. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Cejnar, Karel, Kejzlar, Kopecký, Semanišin, Jalovičár, Jiří Berger, Ameti (57. Černohlávek), Bednář.

Prohra v Meziměstí

6.5.2017 - Dolanští fotbalisté možná trochu překvapivě prohráli na hřišti předposledního týmu tabulky. Meziměstí - Dolany 4:1 (1:0). V Meziměstí jsme neodehráli dobré utkání. Domácí hráči byli lepším týmem a navíc trestuhodnou nepřesností našich přihrávek jsme jim to hodně ulehčovali. První poločas jsme tak prohráli 0:1. I přes přeskupení v sestavě se nám nepodařilo zastavit útočné snahy domácích a navíc opět hrubé chyby našich hráčů vítězství domácím doslova darovali. Branky: Mucha 2 (1 z pen.), Krejčí, Smrček - Náhlík. Sestava Dolan: Kubásek - Karel (68. Ameti), Cejnar (59. Jiří Berger), Kulang, Bednář, Kejzlar, Tokar, Kopecký, Semanišin, Náhlík, Ulrych.

Gólová přestřelka v Dolanech

29.4.2017 - Dolanští fotbalisté přivítali poslední dubnovou sobotu Velkou Jesenici. Očekávané derby přineslo hned osm gólů. Dolany - Velká Jesenice 4:4 (1:2). Před početnou diváckou kulisou začali lépe Dolanští, skóre zápasu otevřel v 10. minutě Bednář. Vyrovnání zařídil v 19. minutě rychlonohý Krčil, který dělal dolanské obraně velké problémy. Po půlhodině hry jsme rozehráli přímý kop tak nešťastně, že soupeř vyrazil do brejku, vykoledoval si faul v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Lelek - 1:2. Těsně před přestávkou zahrávali pokutový kop i Dolanští, Tokar ale zamířil mimo branku. Po změně stran udeřil jesenický kanonýr Paďour, v 62. minutě ale vykřesal jiskřičku naděje domácí Náhlík - 2:3. Po parádní trefě Paďoura ukazovala světelná tabule 2:4 se zdálo být rozhodnuto. Svěřenci trenéra Pavla Martínka ale nesložili zbraně, soupeře zatlačili a po lobu Kašajíka a druhém zásahu Bednáře se zrodila konečná remíza 4:4. Místy vypjatý duel řídil s přehledem rozhodčí Tomáš Bouz. "Myslím, že se hrál oboustranně pěkný fotbal a výsledek je spravedlivý," hodnotil po zápase sekretář OFS Náchod Petr Vokál. Branky: Bednář 2, Náhlík, Kašajík - Paďour 2, Krčil, Lelek z pen. Sestava Dolan: Karel - Šrajbr, Praslička (46. Náhlík), Kulang, Jalovičár, Kejzlar, Tokar (63. Jiří Berger), Kašajík (85. Cejnar), Ulrych, Semanišin, Bednář.

Derby ve Velichovkách vítěze nemělo

22.4.2017 - Fotbalisté Dolan sehráli v sobotu 22. dubna derby ve Velichovkách. Velichovky - Dolany 1:1 (0:1). Do Velichovek jsme jeli s vědomím, že domácí odehráli dobré utkání ve Velké Jesenici a proti nám nastoupí v nejsilnější možné sestavě. To se i potvrdilo, a tak se hrál na obou stranách, na tvrdém a hrbolatém hřišti, nepříliš pohledný, zato však důrazný fotbal. Zatímco domácí rány vesele rozdávali, po našich zákrocích pak předváděli divadelní výstupy v podobě křiku a válení se po trávníku. Přiváděli tak do varu domácí fanoušky a ti pak nedali vydechnout rozhodčím, kteří se však s tímto tlakem vypořádali s velkým přehledem a patří jim za to pochvala. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal bez vážnějších šancí. To ve 35. minutě prolomil náš Ulrych, ale z dobré pozice přestřelil. Zmiňovaný hráč srovnal mířidla ve 42. minutě a nedal domácímu brankáři Hasníkovi nejmenší šanci a stanovil poločasové skóre na 0:1. Po přestávce nás domácí, ve snaze o vyrovnání, zatlačili před branku Kubáska, ale naše obrana pracovala dobře, přestože gól visel ve vzduchu. To se změnilo v 65. minutě, kdy jsme po nedůrazném odkopu nabídli domácím vyrovnání, čehož ochotně využili 1:1. Poté se hra opět vyrovnala. V nastaveném čase zazdil velkou šanci náš Kopecký, a tak se zrodila určitě spravedlivá remíza. Stejně jako na podzim u nás jsme se rozešli smírně 1:1, stejně jako na podzim nedohrál utkání domácí Jelínek, tentokráte však pro nezaviněné zranění a přejeme mu brzký návrat na hřiště. Prohlédněte si fotoreportáž z derby. Branky: Jelínek - Ulrych. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Cejnar (65. Jalovičár), Kulang, Karel, Kejzlar, Tokar (76. Bednář), Kašajík, Kopecký, Ulrych (76. Jiří Berger), Semanišin (87. Jiří Berger).

Dolanští fotbalisté vyzráli na Machov

15.4.2017 - Fotbalisté Dolan si doma vyšlápli na Machov, který před týdnem obral o body Velkou Jesenici. Dolany - Machov 3:2 (1:1). S větrem v zádech byli v první půli hosté lepším týmem. Svoji mírnou převahu zhodnotili ve 37. minutě. Jenže těsně před přestávkou byl ve vápně hostů faulovaný Kopecký a Tokar penaltu proměnil. Po přestávce se obraz hry otočil o 180 stupňů. Vítr v zádech měli domácí a na jejich hře to bylo znát. Nejprve se z přímého kopu trefil Tokar a pak pojistku přidal Kopecký. Šance si oba týmy vytvářely, ale domácí je zahazovali a hostům kazil radost brankář Kubásek. Těsně před koncem hosté snížili a infarktový závěr předvedl Tokar, když z půlky hřiště běžel sám na hostujícího brankáře, kterému udělal kličku a tváří v tvář prázdné brance z malého vápna přestřelil! Domácí si tak připsali další body. Do pohodového průběhu hry zapadly i výkony rozhodčích. Branky: Tokar 2 (1 z pen.), Kopecký - Sedláček, Šolín. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Kulang, Praslička, Kejzlar, Tokar, Ulrych (76. Jiří Berger), Semanišin, Kašajík, Karel, Kopecký.

Půltuctový příděl v Hejtmanech

9.4.2017 - Dolanští fotbalisté si přivezli předvelikonoční nadílku z Hejtmánkovic, výsledek ale úplně neodpovídal průběhu hry. Hejtmánkovice - Dolany 6:0 (2:0). V Hejtmánkovicích jsme neodehráli dobrý zápas. Na těžkém terénu jsme úvodní branku obdrželi hned z prvního rohového kopu domácích již ve čtvrté minutě. Ve 28. minutě pak po zmatcích v naší obraně přidávají domácí druhou branku. I když jsme rozhodně nebyli horším týmem a navíc hráli z kopce dolů, střelecky se nám nedařilo. Když jsme už brankáře překonali, domácí dvakrát vykopávali míč z prázdné branky. Po přestávce jsme hru otevřeli ve snaze o vyrovnání, to byla ovšem voda na mlýn domácích. V 55. minutě, opět po standartní situaci, si dáváme vlastní gól a je rozhodnuto. O čtyři minuty později zahrál domácí útočník evidentně míč rukou, přestali jsme hrát, ale rozhodčí k údivu všech nepískal, a tak dostáváme další lacinou branku. Do konce utkání padly ještě dvě branky z brejků, a to ještě Karel v naší brance předvedl několik pěkných zákroků. Naše snaha vyšla naprázdno, když tutovky zazdili Kopecký se Semanišinem. Vysoká prohra je vzhledem k předvedené hře až příliš krutá. Branky: Schubert 2, Kotyza 2, Syrovátko, Čihák. Sestava Dolan: Karel - Šrajbr, Cejnar (46. Ameti), Kulang, Jalovičár, Kejzlar, Tokar (75. Bednář), Ulrych, Semanišin, Kašajík, Náhlík (46. Kopecký).

Další domácí remíza Dolan

1.4.2017 - Dolanští fotbalisté se ani v druhém zápase jarní části okresního přeboru Náchodska výhry nedočkali. Dolany - Velké Poříčí B 0:0. Hosté přijeli do Dolan s jasným cílem získat alespoň jeden bod. To se jim pozornou obranou a neproměňováním šancí domácích s vypětím všech sil nakonec podařilo. Do poločasu se domácí marně snažili prorazit středem hřiště, po přestávce hosty zatlačili před jejich branku, ale gól dát nedokázali. Hosté tak nakonec bod urvali i za cenu dvou vyloučených hráčů za opravdu ošklivé zákroky. Sestava Dolan: Kubásek - Jalovičár (46. Bednář), Šrajbr, Praslička, Kulang, Kašajík, Semanišin (86. J. Berger), Kejzlar, Tokar (72. Karel), Ulrych, Náhlík (46. Kopecký). Obrázky jsou zde.

K výhře nad Zábrodím pomohly i jaroměřské posily

27.3.2017 - Fotbalisté Dolan vybojovali v jarní části okresního přeboru Náchodska první výhru. Zábrodí - Dolany 0:3 (0:2). K zápasu se Zábrodím, které se hrálo na umělce v Náchodě, jsme nastoupili v nejsilnější sestavě včetně posil Ametiho a Ulrycha z jaroměřského B-týmu. Zápas nemohl začít lépe, zhruba po 20 vteřinách (!) se hlavou prosadil Kopecký. Byli jsme lepším týmem a ve 23. minutě parádně zatočil přímý kop do branky domácích Tokar - 0:2. Domácí předváděli sympatický výkon, ale chyběla jim finální přihrávka, proto prakticky branku Kubáska neohrozili. Po přestávce se hra vyrovnala, když ale Ulrych v 80. minutě vstřelil třetí branku, bylo rozhodnuto. Pozornou defenzivní hrou jsme pak pomohli uhájit Kubáskovo čisté konto. Branky: Kopecký, Tokar, Ulrych. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Kulang, Bednář (47. Karel), Semanišin, Kejzlar, Tokar (67. Ameti), Kopecký, Ulrych, Kroka (46. Jalovičár), Praslička.

Již 9. ročník turnaje ve stolním tenise ve čtyřhrách se povedl

25.3.2017 - Dne 4.3.2016 se konal již 9. ročník turnaje ve stolním tenise ve čtyřhrách v sokolovně v Dolanech. Turnaj byl určen pro místní občany a přátele stolního tenisu v Dolanech. Turnaje se zúčastnilo 20 hráčů. Mezi hráči byli i 2 žáci a 2 ženy. Hrály se 2 turnaje, nejprve v dopoledním turnaji byli spoluhráči zvoleni losem a v odpoledním turnaji se spoluhráči domluvili. Turnaje byly poměrně náročné na fyzickou kondici. Všichni žasli nad výkonem Terezky Najmanové, která proháněla svými přesně mířenými míčky i zkušenější hráče. "Není důležité, kdo vyhrál, ale to, že se lidé sejdou a společně prosportují sobotní den," zhodnotil turnaj jeho organizátor Jirka Beran. Po turnaji zbyl čas i na posezení. Obrázky jsou zde.

Na úvod jara remíza s Teplicemi

19.3.2017 - Dolanští fotbalisté zahájili jaro domácí remízou s Teplicemi. Dolany - Teplice 1:1 (0:0). Na výborně připraveném terénu se za krajně nepříznivého počasí nehrál pěkný fotbal. Hru ovlivňoval silný vítr s deštěm, a tak byli první poločas lepší hosté a ve druhém zase domácí. První půli domácí s vypětím všech sil a s pomocí štěstí ubránili. Ve druhém šli v 80. minutě do vedení zásluhou Karla, ale hosté s přispěním domácího Šrajbra v 87. minutě vyrovnali na spravedlivých 1:1. Branky: Karel - Šrajbr vlastní. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Bednář, Jalovičár, Semanišin, Kejzlar, Tokar, Kašajík, Kopecký, Berger (74. Karel), Cejnar.

Dolany se stávají rájem běžkařů

28.1.2017 - Letošní zima bohatá na sníh potěšila i běžkaře. Milovníci bílé stopy si teď přijdou na své i v okolí Dolan u Jaroměře, kde už Jirka Fendrych se skútrem a speciálně vyrobenou "žehličkou" stihl připravit spoustu kilometrů běžeckých tratí. Můžeme tak protáhnout tělo ve stopách směrem k řece nebo naopak na polích pod krábčickým lesem.

Dolanští fotbalisté už mají předběžný rozpis jarních zápasů

16.1.2017 - Dolanští fotbalisté už znají předběžné termíny svých jarních mistrovských zápasů. Začínat budeme v sobotu 18. března 2017 doma proti Teplicím nad Metují. V sobotu 29. dubna nás čeká atraktivní derby, přivítáme Velkou Jesenici. Posledním domácím duelem pak bude v sobotu 3. června souboj s Babím. Přehled domácích zápasů najdete plánu akcí. Kompletní rozpis fotbalového jara je zde. Do 15. února je možné podávat návrhy na změny, rozpis jarních zápasů by se tak teoreticky mohl ještě změnit.

Pozvánka na V. Dolanské bruslení

14.12.2016 - Obec Dolany uspořádá v pondělí 26. prosince 2016 V. Dolanské bruslení. Občané z Dolan, Čáslavek, Krabčic, Sebuče a Svinišťan nebo třeba i mimodolanští fotbalisté TJ Dolany jsou zváni na zimní stadion v Jaroměři. Od 15:30 se bude hrát hokejový srandamač s tenisákem, mezi 16. a 18. hodinou pak bude probíhat i veřejné bruslení. Rukavice jsou povinné, děti budou muset mít i helmu. Teplé nápoje všeho druhu budou samozřejmostí.

Galavečer dolanské tělovýchovy se vydařil

11.12.2016 - Tělovýchovná jednota Dolany uspořádala v sobotu 10. prosince tradiční Galavečer dolanské tělovýchovy. K poslechu i tanci zahrála v dolanské sokolovně živá kapela, hodnotil se končící rok 2016 a někteří borci převzali ocenění. Velký zájem byl opět o tombolu, ve které byla spousta zajímavých cen. Nechybělo ani bohaté občerstvení včetně výborného jídla. Míra Barcík připravil povedený gulášek a také kuchařský tým pod vedením Pepy Cipry byl skvělý! Mrkněte na servírované dobroty. Všichni pořadatelé Galavečera zaslouží poděkování!

Zlatou florbalku vyhráli "Žlutí"

29.11.2016 - Dětský florbalový turnaj "O Zlatou florbalku" hostila tentokrát sokolovna v Jezbinách. Malí sportovci z Dolan a Jezbin (a také dva dospěláci) utvořili tříčlenná družstva. Hrálo se systémem "každý s každým" na dvě kola. Nechyběla ani tradiční časomíra, Podolníkovic kuchyňská "minutka". Nakonec vyhráli Žlutí před týmy Zelených, Oranžových a Růžových. Výsledky jsou zde. Přikládáme i pár obrázků z turnaje. Poděkování zaslouží organizátoři turnaje v čele s Jirkou Podolníkem a Davidem Kultem.

Galavečer dolanské tělovýchovy se blíží

25.11.2016 - Tělovýchovná jednota Dolany uspořádá v sobotu 10. prosince 2016 od 19 hodin tradiční Galavečer dolanské tělovýchovy. Hrát bude opět živá kapela. Připravena bude zajímavá tombola, chystáme zase i bilancování končícího roku 2016, včetně vyhlášení několika kategorií. Chybět nebude ani bohaté občerstvení včetně jídel. Plakát je zde.

Na Babí jsme vyšli naprázdno

5.11.2016 - Dolanští fotbalisté zakončili jinak vydařenou podzimní část okresního přeboru Náchodska vysokou porážkou na Babí. Babí - Dolany 6:1 (4:0). K zápasu na Babí jsme přistoupili lehkovážně a s pocitem, že již máme bodů dost. Obraz hry tomu také odpovídal. S chutí hrající domácí vedli již v 15. minutě 3:0 a do přestávky nám ještě jeden gól přidali. Nutno ovšem dodat, že všechny obdržené branky jsme jim svými chybami doslova darovali. Druhý poločas jsme začali se změnami v sestavě, ale bohužel brzy po začátku jsme znovu inkasovali. Náš čestný úspěch zaznamenal Semanišin, když mu míč krásně předložil Tokar. Ovšem byli to domácí, kteří vsítili poslední branku zápasu a skóre se zastavilo na 6:1. I přes tuto celkem vysokou prohru můžeme první polovinu sezony hodnotit jako velice úspěšnou. Branky: Kozák 4, Hátaš, Voborník - Semanišin. Sestava Dolan: Karel - Podstata (46. Kopecký), Šrajbr (66. Jiří Berger), Praslička, Žďárský, Tokar (75. Cipra), Semanišin, Kulang, Náhlík, Jalovičár, Cejnar (52. Vondra). Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Tabulka soutěže je zde. Sezonní výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdeme zde.

Dolany přejely Mezilesí

29.10.2016 - Dolanští fotbalisté nastoupili k dalšímu utkání okresního přeboru s uzdraveným Krokou a připsali si zasloužené vítězství. Dolany - Mezilesí 6:0 (1:0). V typicky podzimním, větrném počasí jsme byli od začátku lepším týmem, dlouho jsme ale svou převahu nedokázali vyjádřit gólově. Do kabin jsme přesto odcházeli s těsným náskokem díky pěknému lobu Kulanga. Po změně stran už se fanoušci dočkali. Kanonádu zahájil Praslička, přidali se také Semanišin, míčový kouzelník Tokar a když po rohovém kopu udeřilo i Cejnarovo "kladivo", bylo o výsledku rozhodnuto. V závěru se ještě po pěkné akci prosadil Cipra. S protiútoky Mezilesí si poradil pozorně chytající Karel. Fotogalerie z utkání je zde. Vítězný pozápasový rituál dolanských fotbalistů je zde. Branky: Kulang, Praslička, Semanišin, Tokar, Cejnar, Cipra. Sestava Dolan: Karel - Žďárský, Cejnar (71. Cipra), Šrajbr, Kulang, Kašajík, Kejzlar (75. Vondra), Semanišin, Praslička, Tokar (86. Podstata), Kroka (56. Jiří Berger).

Těsná prohra v Červeném Kostelci

22.10.2016 - V Červeném Kostelci jsme utrpěli teprve druhou prohru v sezoně. Červený Kostelec B - Dolany 2:1 (1:1). Ospalý vstup do zápasu v Červeném Kostelci se nám vymstil. Domácí byli aktivnější a jejich rychlé přechody do útoku nám dělaly problémy. Aktivita domácích hráčů byla zúročena v 7. minutě, kdy centr z pravé strany umístil domácí hráč hlavou do naší branky. Po tomto gólu se naši hráči snažili hrát aktivněji a Semanišinova bomba bohužel skončila na tyči domácích. Před přestávkou jsme se dočkali vyrovnání, když centr Černohlávka s pomocí domácího obránce umístil do branky Náhlík. Po přestávce byli domácí znovu lepším týmem, ale z poměrně hodně šancí využili pouze jedinou. Naši hráči začali hrát aktivně až 15 minut před koncem, což na vyrovnání bohužel nestačilo, i když šance byly. Branky: Rada, Svoboda - Náhlík. Sestava Dolan: Podstata (71. Jiří Berger) - Šrajbr, Žďárský Karel (46. Cejnar), Kejzlar, Kulang, Semanišin, Černohlávek, Praslička, Kopecký (46. Tokar), Náhlík (81. Cipra).

V Dolanech se nevyhrává, poznal to i Hronov

15.10.2016 - V duelu s Hronovem jsme potvrdili, že na špici tabulky okresního přeboru nejsme náhodou. Dolany - Hronov 2:2 (1:1). Hosté sice byli fotbalovější, ale naši hráči zase více a hlavně srdnatě bojovali. Utkání jsme začali poměrně dobře a hostům se naši zahuštěnou obranu nedařilo překonávat. Naopak ve 21. minutě se fantasticky trefil Semanišin. To hosty trochu rozhodilo, ale přesto měli míč častěji ve svém držení. Ve 41. minutě se jim podařilo vyrovnat střelou z dálky, při které se červenal domácí brankář Kubásek. O přestávce byl z kabiny hostů slyšet veliký křik trenéra, přesto jsme druhý poločas začali aktivněji. Naši snahu korunoval v 54. minutě hlavou Náhlík. O chvilku později mohl zvýšit Černohlávek, jeho lob přes vyběhnutého brankáře však těsně minul branku. Od tohoto okamžiku byli hosté lepší, ale našim obětavě hrajícím hráčům se je dařilo udržet daleko od branky. V 77. minutě však špatně odkopl míč Šrajbr a Semanišin se skluzem snažil zastavit míč směřující do branky. Bohužel se mu přitom míč otřel o ruku a hosté kopali penaltu, kterou se štěstím proměnili. To jim vlilo elán do žil, ale náš bojovný a kolektivní výkon týmu je již k ničemu nepustil. Branky: Semanišin, Náhlík - Franců, Marx. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Cejnar, Karel, Kejzlar, Tokar, Praslička, Semanišin, Černohlávek, Jiří Berger, Náhlík (78. Cipra).

Dolanští fotbalisté si poradili s "Mezárem"

8.10.2016 - Dolanští fotbalisté se vrátili na vítěznou vlnu, v dalším utkání okresního přeboru si poradili s Meziměstím. Dolany - Meziměstí 3:0 (2:0). Oba týmy nastoupily v silně kombinovaných sestavách a na hře to bylo opravdu vidět. Na obou stranách vázla kombinace a hráči se utápěli v nepřesnostech. Snad z naší první příležitosti se ve 14. minutě chladnokrevně prosadil Náhlík. Ještě před přestávkou se ve 43. minutě z otočky trefil Kejzlar a tato branka přinesla určité uklidnění do našich řad. Když se pak po přestávce hned v 50. minutě znovu trefil Náhlík, bylo rozhodnuto. Hosté se prakticky na nic nezmohli a dost podobně na tom byli i naši hráči. V 65. minutě vystřídal Berger a hned po pár vteřinách předvedl před prázdnou brankou hostů minelu, která se jen tak nevidí. Naše obrana pracovala spolehlivě a v útočení nám bránily vlastní chyby. Utkání se pak už pouze dohrávalo, tři body tak zaslouženě zůstaly doma. Branky: Náhlík 2, Kejzlar. Sestava Dolan: Kubásek - Žďárský, Šrajbr, Cejnar (78. Vondra), Karel, Kejzlar, Kopecký, Tokar, Praslička (87. Podstata), Jalovičár (65. J. Berger), Náhlík (78. Cipra).

Torzo dolanského týmu ve Velké Jesenici neuspělo

2.10.2016 - Ve Velké Jesenici se překvapení nekonalo, oslabené Dolany v derby neuspěly. Velká Jesenice - Dolany 7:2 (4:0). Do Velké Jesenice odjelo torzo našeho týmu. Prakticky celá osa mužstva zůstala na marodce nebo za dveřmi disciplinární komise. A tak dostali příležitost hráči širšího kádru. Někteří borci nastoupili na postech, na kterých hráli poprvé. To na kompletní a natěšené domácí nemohlo stačit a když se v 7. minutě z dálky trefil Paďour, bylo jasné, že dosáhnout na body bude neřešitelné. Domácí hráli pěkný a rychlý fotbal a postupně navyšovali skóre. Od ještě většího přídělu nás uchránil dobře chytající Podstata nebo branková konstrukce. Dva čestné zásahy Dolan vsítil Tomáš Náhlík (na snímku). Fotoreportáž Radka Čápa je zde. Branky: Paďour 3, Lelek 2, Krčil, Kožený - Náhlík 2. Sestava Dolan: Podstata - Žďárský, Šrajbr, Cejnar, Vondra (31. Náhlík), Kejzlar, Černohlávek, Kulang (72. Strašidla), Tokar, Karel (87. Michal Berger), Jiří Berger.

Dnes derby ve Velké Jesenici!

1.10.2016 - Dnešní den, sobota 1. října 2016 je ve znamení zápasu podzimu! Čeká nás derby a šlágr kola okresního přeboru ve Velké Jesenici, která je v tabulce hned za námi. V souboji prvních dvou týmů tabulky se budeme muset obejít hned bez několika hráčů základní sestavy a navíc ani bilance z posledních let nehovoří zrovna pro nás. Přesto ale předem neskládáme zbraně a věříme v bodový zisk. Očekávané derby Velká Jesenice - Dolany začíná v 16:30.

V nervózním derby Dolany udržely první příčku tabulky

24.9.2016 - Očekávanému derby přihlížela v Dolanech slušná návštěva. Díky vydřenému bodu Dolanští udrželi první příčku tabulky JOPECO Okresního přeboru Náchodska. Dolany - Velichovky 1:1 (0:1). Sousedské derby pěkný fotbal nepřineslo. Utkání v 11. minutě ovlivnilo zranění našeho klíčového hráče Radka Kroky, který si poranil koleno. Naši hráči měli míč více na svých kopačkách, ale s nakopávanými vysokými balony si dobře připravená hostující obrana poradila. V 31. minutě zatočil hostující Kašpar z rohového kopu míč přímo do naší branky a prohrávali jsme. Naši hráči ve snaze o vyrovnání kupili chyby, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1. Po přestávce jsme se utápěli v nepřesnostech. V 64. minutě se na hřišti začalo jiskřit. Hostující Jelínek udeřil loktem do obličeje v nepřerušené hře našeho Semanišina, který se neovládl a za nástroj pomsty zvolil strčení do protihráče. Oba hráči tak byli po zásluze vyloučeni. Více místa na hřišti jsme se snažili využít k vyrovnání, ale naopak větší šance měli hosté, když podnikali rychlé výpady do naší obrany, naštěstí neúspěšně. Vyrovnání jsme se dočkali v 76. minutě, když se křížnou střelou z pravé strany prosadil Jarda Kulang. V 80. minutě se vyznamenal Martin Kubásek, který nádherně vyrazil přímý kop Křováka. O chvilku později předvedl obdobný zákrok hostující Hasník, který vyrazil hlavičku Sedláčka. Když pak v poslední minutě neproměnil šanci Jalovičár, body se dělily. Závěr utkání nebyl naší výstavní skříní. Po chybě rozhodčího Gieciho, který nesmyslně odmával a hlavní rozhodčí následně odpískal ofsajd Sedláčkovi, který dával jasně najevo svůj nezájem hrát, si po ukončení zápasu Sedláček otevřel pusu na hlavního rozhodčího a byl po právu vyloučen. To ovšem rozlítilo naše fanoušky, kteří rozhodčím znepříjemnili odchod ze hřiště. Korunu nechutnosti pak celé situaci nasadil rozhodčí Gieci, který se místo odchodu do kabiny postavil před rozvášněné fanoušky s rukama v bok a s úsměvem na tváři začal vykřikovat nesmysly o pralesní lize a o tom, jak se nám pomstí. To i provedl, když do zápisu o utkání rozhodčí uvedli polopravdy, samozřejmě v náš neprospěch.
Ohlas trenéra:
S výjimkou zápasu v Teplicích n.M. jsem výkony rozhodčích chválil. Nevím, kdo tak necitlivě nasadí Gieciho na zápas v Dolanech, kde na jeho staré křivdy nezapomínají a po našem zápase ještě dlouho nezapomenou. Do chvíle, kdy byla možnost vetovat nasazení rozhodčího, byl Gieci na prvním místě černé listiny. Přikládám Zápis o utkání, který jsem takto nepodepisoval a byl evidentně upraven po odjezdu rozhodčích z našeho hřiště. Podávat protesty nemá smysl, nebudeme vyhazovat zbytečně peníze.
Branky: Kulang - Kašpar. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Cejnar, Praslička (62. Jalovičár), Sedláček, Kejzlar (60, Kopecký), Tokar, Semanišin, Kulang, Kroka (11. Černohlávek), Náhlík (76. Berger).

Dolany stále na vítězné vlně!

18.9.2016 - Dolaňáci mají úvod sezony z říše snů, do Machova přitom jeli bez řady opor. Machov - Dolany 2:5 (1:2). Oproti minulému zápasu nám chybělo 7! hráčů, a tak jsme sestavu doslova lepili z těch, kterým není fotbal v Dolanech lhostejný. Začátek v Machově nebyl z nejšťastnějších. Na mokrém terénu se již v páté minutě po dlouhém odkopu od domácí branky prosadil z brejku rychlonohý Zima a v tuto chvíli by na nás asi nikdo nevsadil. Postupem času se hra ovšem začala vyrovnávat a v 11. minutě se před domácí brankou prosmýkl Kroka a z první naší akce bylo vyrovnáno. Obrat byl dokonán v 16. minutě, když Tokar lišácky rozehrál přímý kop na Kroku a ten se trefil parádně - 1:2. Domácí byli aktivnější, ale naše poctivá hra jim nedovolovala nějakou vyloženější šanci. Když už se do ní dostali, zaskočil Semanišin na brankové čáře za gólmana Podstatu. Po přestávce nám domácí chybou v obraně nabídli další možnost ke skórování. Kroka vybojoval míč před vyběhnutým brankářem, mezi nohami domácího obránce přihrál Semanišinovi a ten se téměř do prázdné branky nemýlil - 1:3. Poté jsme se spíše soustředili na to, abychom neinkasovali. To se dařilo až do 75. minuty, kdy Podstata špatně vyběhl na centrovaný míč a pro domácího Kratochvíla nebyl problém tuto hrubku potrestat - 2:3. Domácí vrhli všechny síly do útoku, a tak v 80. minutě nechali dost prostoru pro Tokara, který si pohrál s obránci i brankářem a zvýšil na 2:4, čím naši hru uklidnil. V 90. minutě pak pláchnul Strašidla, kterého zastavili domácí až faulem v pokutovém území a Kroka z penalty završil svůj hattrick. Lepší vstup do sezony Dolany nepamatují, zůstáváme však nohami na zemi a připravujeme se na derby s Velichovkami. Utkání v Machově s přehledem odřídil osamocený rozhodčí Martin Pálka. Branky: Zima, Kratochvíl - Kroka 3 (1 z pen.), Semanišin, Tokar. Sestava Dolan: Podstata - Vondra, Šrajbr, Cejnar, Kulang, Berger, Semanišin, Kroka, Černohlávek, Tokar, Nentvich (85. Strašidla).

Dolany jedou, deklasovaly i Hejtmany!

10.9.2016 - Dolanští fotbalisté stále vedou tabulku JOPECO Okresního přeboru Náchodska, tentokrát to odnesly Hejtmánkovice. Dolany - Hejtmánkovice 4:0 (0:0). Hejtmánkovice už k nám asi přijely i v silnější sestavě, ale právě oni usilovali o to, že nechtějí hrát pouze na Broumovsku, ale raději budou cestovat. To se jim právě vymstilo, když hodně hráčů nepřijelo. Dolany si už v první půli vypracovaly spoustu šancí, v těch nejvyloženějších se objevili Tomáš Náhlík (na snímku), Tokar a Kroka. S proměňováním tutovek ale byli domácí na štíru nebo hosty dvakrát zachránilo břevno branky. Po změně stran se svěřenci trenéra Pavla Martínka konečně prosadili. V 55. minutě byl před pokutovým územím soupeře faulován Náhlík a Tokar zatočil přímý kop ukázkově do šibenice a brankář byl bez šance - 1:0. Střelec úvodní branky pak o sedm minut později vyhrál souboj, naservíroval míč Náhlíkovi a ten už si věděl rady - 2:0. Náhlík se pak prosadil ještě jednou a skóre zápasu uzavřel z penalty Kroka. Od většího gólového přídělu zachránil hosty výborně chytající brankář. Opět je nutno pochválit trojici rozhodčích. Obrázky z utkání jsou zde. Branky: Náhlík 2, Tokar, Kroka z pen. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Cejnar (83. Vondra), Praslička (80. Cipra), Karel (51. Jalovičár), Kulang, Náhlík (77. Berger J.), Tokar, Semanišin, Sedláček, Kroka.

Dolanští fotbalisté vedou tabulku okresního přeboru!

4.9.2016 - Fotbalisté Dolan zahájili sezonu nad očekávání, po čtyřech kolech dokonce vedou tabulku JOPECO Okresního přeboru Náchodska! Velké Poříčí B - Dolany 2:4 (1:3). Do Velkého Poříčí jsme odjížděli jako druhý tým tabulky a vrátili se jako lídr. Naše sestava se doslova rozpadla při cestě, když začaly chodit omluvenky hráčů. Naopak domácí nic nepodcenili a do sestavy zapojili celkem 5 hráčů, kteří nastoupili v sobotu za A mužstvo. To bylo i na hře znát a od začátku měli domácí míč více na svých kopačkách, ale vlastní nepřesností se do větších šancí nedostávali. A tak prakticky z první naší šance ve 22. minutě se prosadil Tokar. Ve 29. minutě přidal druhý gól pěknou střelou Kroka. Domácí zbraně nesložili a po dobývání naší branky se ve 32. minutě hlavou prosadil domácí Kuneš. Ve 43. minutě posadil Tokar rohový kop přímo na hlavu Cejnara a do kabin jsme šli s příjemným vedením o dvě branky. Po přestávce domácí vsadili vše na útočnou kartu, ale stejně jako v první půli je nepřesnosti brzdily. V 60. minutě Kroka rozehrával přímý kop a nemýlil se - pěknou střelou nedal domácímu brankáři šanci - 1:4. O deset minut později domácí Marek snížil křížnou střelou na 2:4. Od této chvíle byli domácí zase aktivnější, ale naše obrana pracovala spolehlivě. To domácí nesli těžce a značně přitvrdili hru a vylévali si zlost na rozhodčích, které je nutno opět pochválit za dobře odvedenou práci a po vychladnutí domácích hlav i oni mohou být spokojeni, s tím, co všechno jim rozhodčí odpustil. I přes krásný pohled na tabulku zůstáváme nohama na zemi a k záchraně v OP nám chybí ještě 15 bodů. Hned další domácí zápas bude velice těžký, v sobotu 10.9. přivítáme od 16 hodin v tabulce čtvrté Hejtmánkovice. Branky: Kuneš, Marek - Kroka 2, Tokar, Cejnar. Sestava Dolan: Podstata - Kulang, Šrajbr, Cejnar, Jalovičár, Semanišin, Kejzlar (70. Cipra), Kroka, Barcík (79. Sedláček), Tokar, Praslička. Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Pohledem na tabulku se můžete pokochat zde. Sezonní výsledky Dolan a tabulka střelců týmu jsou zde.

Dolany přehrály Zábrodí

27.8.2016 - Fotbalisté Dolan zahájili sezonu úspěšně, v úvodních třech zápasech okresního přeboru už nasbírali 7 bodů. Dolany - Zábrodí 3:0 (1:0). Sympaticky hrající mužstvo ze Zábrodí v Dolanech na body nedosáhlo. Při vyrovnaném průběhu zápasu se v prvním poločase prosadil pouze domácí Semanišin po přihrávce Tokara. Druhý poločas začal druhou brankou domácích, když se po rohovém kopu trefil hlavou Sedláček. V 77. minutě pak pečetil výhru domácích Náhlík. K poklidnému průběhu zápasu přispěla i trojice rozhodčích. Branky: Semanišin, Sedláček, Náhlík. Sestava Dolan: Karel - Šrajbr, Cejnar (85. Vondra), Sedláček, Kulang, Kejzlar (88. Strašidla), Semanišin, Kroka, Berger (61. Praslička), Tokar (82. Cipra), Náhlík (84. Najman). Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Sezonní výsledky Dolan a tabulka střelců týmu jsou zde.

V Teplicích dobrý začátek, nakonec plichta

20.8.2016 - Fotbalisté Dolan v Teplicích dlouho vedli, nakonec se body dělily. Teplice n.M. - Dolany 4:4 (1:3). Tepličtí šli do vedení už v první minutě. Naštěstí jsme stihli rychle odpovědět, o dvě minuty později se trefil Radek Kroka (na snímku). Stejný hráč skóroval ve 27. minutě a dvougólové poločasové vedení zajistil dolanskému týmu Pepa Cipra. Po teplickém snížení na 2:3 Kroka zkompletoval hattrick. Dvougólové vedení jsme ale neudrželi, domácí díky dvěma penaltám vyrovnali na konečných 4:4. Branky: Dušan Kalaš, Šprinc, Pataki (z pen.), Štefan Kalaš (z pen.) - Kroka 3, Cipra. Sestava Dolan: Karel - Kulang, Šrajbr, Vondra, Kejzlar, Tokar, Kroka, Kopecký, Jiří Berger, Cipra (46. Strašidla), Semanišin.

Dolanský úvod sezony z říše snů!

14.8.2016 - Dolanští fotbalisté zahájili sezonu parádně, v zápase úvodního kola JOPECO Okresního přeboru Náchodska si poradili s Českou Skalicí. Dolany - Česká Skalice 6:1 (2:0). Skaličtí mužstvo před sezonou posílili, a tak jsme k utkání nastoupili s respektem. Za slunečného počasí se hrál svižný fotbal a bylo důležité, že jsme dokázali vstřelit úvodní gól. Ve 20. minutě posunul tvůrce dolanské hry Tokar míč za obranu Krokovi, ten "nabil" nabíhajícímu Semanišinovi a jeho tečovaná střela skončila v síti - 1:0. O devět minut později kopal roh Tokar a míč posadil na hlavu Cejnarovi - 2:0. Divákům zatrnulo při následné Cejnyho oslavě, kterou autor gólové hlavičky naštěstí přežil bez újmy na zdraví. Po změně stran jsme zásluhou Kroky a Kejzlara rychle odskočili na čtyřbrankový rozdíl a i když Skaličtí snížili, průběh derby jsme stále kontrolovali. Početná divácká kulisa pak viděla ještě gólovou trefu Kroky a ukázkový slalom Tokara, který stanovil skóre na konečných 6:1. Výsledek je pro hosty možná příliš krutý, Dolanští si ale vítězství zasloužili. S dolanským dresem se kvalitním výkonem rozloučil brankář Honza Fähnrich, který bude na podzim chytat v Kuksu. Obrázky z utkání jsou zde. Branky: Kroka 2, Semanišin, Cejnar, Kejzlar, Tokar - Vik. Sestava Dolan: Fähnrich - Kulang (87. Najman), Šrajbr, Cejnar, Karel, Kejzlar, Tokar, Kroka, Všetečka (62. Jiří Berger), Jalovičár (90. Vondra), Semanišin.

V generálce na novou sezonu cenná remíza s "Jarákem"

7.8.2016 - V generálce na novou sezonu jsme se s rezervou Jaroměře rozešli smírně 4:4. Zápas začali lépe mladíci z Jaroměře a po našich chybách vedli brzy 2:0. Pak ještě nejméně dvakrát nevyužili stoprocentní šance, a tak jsme do poločasu skoré snížili. Ve druhé půli byla hra už vyrovnaná a nám se podařilo vyrovnat. V sobotu se těšíme na první mistrovský zápas, od 16 hodin přivítáme v derby soupeře z České Skalice!

Rozpis zápasů Dolan je na světě - na úvod derby se Skalicí!

6.7.2016 - Fotbalisté Dolan už vědí, s kým a kdy se utkají na podzim. Rozpis zápasů JOPECO Okresního přeboru mužů je zde. Začínáme 13. srpna doma, od 16 hodin přivítáme v derby Českou Skalici. Pak jedeme do Teplic a v následujícím kole budeme hostit nováčka soutěže ze Zábrodí. Podzimní část soutěže Dolaňáci zakončí 6. listopadu na Babí.

Dolanské "staré gardy" poprvé vyhrály Velichovky

26.6.2016 - Tradičně poslední červnovou sobotu uspořádala Tělovýchovná jednota Dolany turnaj starých gard. O pohár TJ Dolany usilovalo pět týmů složených z fotbalistů nad 40 let. Hrálo se premiérově na hřišti menších rozměrů. Z vítězství se na turnaji poprvé radovalo družstvo Velichovek. Druhé skončily Teplice nad Metují a bronzovou příčku obsadili Dolaňáci. O pořadí na druhé a třetí příčce rozhodl vzájemný zápas. Na dalších pozicích se umístili obhájci loňského prvenství ze Skřivan a Ležák Česká Skalice. Cenu pro nejstaršího hráče turnaje převzal teplický Honza Mach, Cenu fair play pak dostali na základě hodnocení rozhodčích borci ze Skřivan. V tropickém počasí se mohli účastníci turnaje osvěžit v připravené vodní lázni. Tisková zpráva s tabulkou je zde. Prohlédněte si obrázky Jiřího Plška mladšího. Hlavním sponzorem turnaje byla Kooperativa Jaroměř, akci podpořila také Obec Dolany. TJ Dolany děkuje všem, kteří se na přípravě a pořádání akce podíleli. Za materiální výpomoc zaslouží poděkování také dolanští divadelníci.

Staré gardy v Dolanech už tuto sobotu!

20.6.2016 - Tělovýchovná jednota Dolany uspořádá v sobotu 25. června 2016 tradiční turnaj fotbalistů v nejlepších letech, tedy klání "starých gard". Letošní turnaj „O pohár TJ Dolany“ má několik novinek. Poprvé se bude hrát na menším hřišti o rozměrech 60 x 40 metrů. Týmy budou tvořeny šesti hráči v poli a brankářem. Hrát mohou nově fotbalisté nad 40 let, dříve byla tato věková hranice 35. Výkop úvodního zápasu je naplánován na 8:45, závěrečné vyhlášení výsledků proběhne po 14. hodině. Turnaje se kromě domácího výběru zúčastní také týmy Teplic nad Metují, Velichovek, Skřivan a Ležáku Česká Skalice. Občerstvení a pěkné počasí je zajištěno. Sponzorem turnaje jsou Kooperativa Jaroměř a Obec Dolany. Plakát je zde.

Dolany v Dolanech 2016

20.6.2016 - Sportovní areál v Dolanech hostil o víkendu 15. ročník akce nazvané Dolany v Dolanech. Po všech stránkách vydařenému setkání přálo i počasí. V soutěžích byli vidět zástupci Tělovýchovné jednoty Dolany. Divákům se předvedl žákovský fotbalový tým vedený trenérem Jirkou Podolníkem, který hrál s malými Dolaňáky od Pardubic 2:2 a vyhrál na penalty. V turnaji dospělých dolanští fotbalisté nezaváhali a obhájili loňské prvenství. Mrkněte na obrázky. Všem pořadatelům setkání Dolany v Dolanech patří velké poděkování!

Divoká přestřelka v Červeném Kostelci

12.6.2016 - V utkání bohatém na góly jsme na kosteleckém trávníku vybojovali bod. Červený Kostelec B - Dolany 4:4 (2:2). K poslednímu zápasu sezony jsme zajížděli netradičně v neděli dopoledne na hřiště do Červeného Kostelce, jehož hráči před zápasem byli korunováni pohárem za 2. místo v letošním ročníku Okresního přeboru. Zápas začali lépe domácí a již ve 12. minutě nám dává gól Máslo. Naštěstí jsme nesložili zbraně a v 19. minutě po trase Tokar - Kroka - Tokar je vyrovnáno. O deset minut později krásnou střelou nedává šanci domácímu brankáři Semanišin a vedeme 1:2. Za malou chvíli je opět Semanišin ve velké šanci, ale tentokrát je brankář domácích úspěšnější. Na druhé straně se však pěkným zákrokem předvedl také Fähnrich. Před poločasem se však domácí přece jenom vyrovnání dočkali po hlavičce Svobody. Do druhého poločasu nastoupili domácí důrazněji, ale do přesnějšího zakončení se nedostali. Po hodině hry Berger šel důrazně za míčem a využil zaváhání domácího brankáře ke vstřelení vedoucí branky. Jenže prakticky z protiútoku domácí odpovídají, když Fähnrich nedosáhl na centr a domácí Marek vyrovnal. O dvě minuty později bylo ještě hůře, protože našim obráncům utekl Nývlt a zase jsme prohrávali. V 70. minutě po faulu Šrajbra kopali domácí penaltu, kterou však Fähnrich skvěle vyrazil. V 87. minutě se vyznamenal i domácí brankář, když vyrazil nádhernou střelu Tokara. Jenže z následujícího rohového kopu se trefil nestárnoucí Cejnar a stanovil tak konečné skóre zápasu na 4:4. Ze strany dolanských hráčů to byl dobře odmakaný zápas a je jen škoda, že jsme nejeli ve větším počtu. Branky: Máslo, Svoboda, Marek, Nývlt - Tokar, Semanišin, Berger, Cejnar. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Cejnar, Praslička, Jalovičár, Kejzlar, Semanišin, Kroka, Tokar, Růta, Berger (72. Karel). Odkaz na stránky s výsledky a tabulkou okresního přeboru najdete zde. Všechny sezonní výsledky a tabulku dolanských střelců najdete zde.

Těsná prohra s Velkou Jesenicí

4.6.2016 - Derby s Velkou Jesenicí bylo hodně vyrovnané, Dolanským chyběla z různých důvodů spousta hráčů základní sestavy. Dolany - Velká Jesenice 2:3 (2:2). V Dolanech se v sobotu za pěkného počasí hrálo místní derby. Bohužel však domácí měli problémy složit jedenáct hráčů, a tak hráli prvních 5 minut v deseti, bez svého předstopera. A to se hned na úvodu podepsalo. Sotva začala běžet třetí minuta, hostující záložník Hlávko dostal pěknou kolmici do běhu a střelou k tyči překonal domácího brankáře Honzu Fähnricha. V osmé minutě se domácí stoper přiznal k teči a hosté kopali roh. Z něj se k hlavičce na zadní tyči dostal trestuhodně pro bránícího Bergera hostující Hlávko a hlavičkou zvýšil náskok na 0:2. V tu chvíli to s domácími nevypadalo vůbec dobře a početná fanouškovská výprava z Jesenice očekávala kanonádu. Dolany se však nevzdaly a také začaly bojovat. Nejprve ve 20. minutě našel pěknou přihrávkou Kejzlar Semanišina, ale ten tváří v tvář s pomocí teče gólmana orazítkoval pouze tyč a odražený míč z úhlu poslal Berger přes břevno mimo hrací plochu. O pět minut později se však Dolany již mohli radovat, Tokar s Kašajíkem se prokombinovali středem pole a Kašajík nedal hostujícímu gólmanovi z hranice šestnáctky šanci. Ve 30. minutě se mohli hosté dostat opět do dvougólového vedení, brankář Fähnrich podklouzl, jednoduchý centrovaný míč ho přeletěl, avšak dobíhající Krčil už byl ke své smůle z velkého úhlu. A tak dolanští hráči potrestali podruhé, dlouhý míč vybojoval Kejzlar, přehodil vybíhajícího gólmana, před brankovou čarou ještě stihl hostující stoper lobovaný míč vykopnout, avšak na dorážku Semanišina byl již krátký. Minutu poté podběhl domácí brankář rohový kop, avšak na brankové čáře to na poslední chvíli uhasil Tokar, a tak se za stavu 2:2 šlo do kabin. Do druhé půle nastoupily Dolany aktivněji, do výraznějších šancí se však nedostávaly. Takže se ke slovu znovu dostali hosté. Jelikož věděli o slabině domácího gólmana při standardních situacích, zahráli v 63. minutě rohový kop opět na zadní část malého vápna, kde domácí brankář úspěšně podběhl za výkřiku "mám" centrovaný balón a hlavičkující Marel již neměl problémy do prázdné branky skórovat. Dolanští se snažili s vývojem zápasu něco udělat, avšak ani střídající Cipra, ani hlavičkující Semanišin při svých šancích skóre nezměnili. I když by utkání více slušela remíza, musíme hráčům Dolan, kteří na zápas alespoň přišli a takto ho "odjezdili", poděkovat. Branky: Kašajík, Semanišin - Hlávko 2, Marel. Sestava Dolan: Fähnrich - Jalovičár, Šrajbr, Cejnar, Záliš - Semanišin, Tokar, Kašajík, Berger - Kejzlar, Kopecký (71. Cipra).

Dolany si s chutí zastřílely, Náhlík dal 4 góly!

28.5.2016 - Souboj s dalším týmem ohroženým sestupem Dolanští zvládli, v Broumově si navíc vylepšili skóre. Tomáš Náhlík se trefil čtyřikrát! Broumov B - Dolany 2:7 (1:3). S úvodním hvizdem rozhodčího Vaníčka se v Broumově spustil silný a vytrvalý déšť. Po počátečním oťukávání udeřili domácí v 18. minutě, když využili rychlý protiútok. Naši hráči se dostávali komplikovaně před domácí branku a až ve 26. minutě se prosadil pěknou střelou Kroka. Ve 30. minutě skóre otočil v náš prospěch Tokar z přímého kopu. Do kabin jsme šli s dvoubrankovým náskokem, když se ve 34. minutě trefil do prázdné branky Náhlík. Po přestávce jsme měli míč na svých kopačkách, ale v 60. minutě jsme si situaci zkomplikovali, když po přímém kopu domácí snížili na 2:3. Poté se silný déšť změnil na přívalový s kroupami a zápas byl v 63. minutě přerušen. Po vynucené přestávce se hned v 64. minutě trefil Náhlík a uklidnil naši hru. V 70. minutě Náhlík kompletuje hattrick a o výsledku už nikdo nepochybuje. V 75. minutě Tokar proměňuje pokutový kop a účet uzavírá v 77. minutě opět Náhlík. S konečným hvizdem rozhodčího přestalo pršet. Branky Dolan: Náhlík 4, Tokar 2 (1 z pen.), Kroka. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Sedláček, Praslička (77. Cejnar), Semanišin - Kejzlar, Kroka, Tokar, Růta - Kopecký (72. Jalovičár), Náhlík (77. Berger).

Dolanští nestačili na Českou Skalici

22.5.2016 - Za slunečného počasí přivítali dolanští fotbalisté soupeře z České Skalice. Dolany - Česká Skalice 1:6 (0:2). I když to podle skóre nevypadá, v Dolanech se hrál celkem vyrovnaný zápas. Jenže hosté do čeho kopli - to skončilo v domácí brance. Dolanští se zápasem protrápili a mrzí je zejména branky ve 45. a 90. minutě. Českoskalickým se tak dokonale podařila odveta za podzimní domácí prohru. Branka Dolan: Tokar z pen. - Železov 2, Valeš 2, Lauermann, Šrajbr. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Cejnar, Praslička, Berger (64. Záliš) - Kejzlar, Tokar, Kroka, Kašajík (79. Nentvich) - Náhlík, Kopecký (68. Cipra). Odkaz na stránky s výsledky a tabulkou okresního přeboru najdete zde. Všechny sezonní výsledky a tabulku dolanských střelců najdete zde.

Jasná výhra Dolan v Teplicích

14.5.2016 - Dolanští fotbalisté si s chutí zastříleli v Teplicích nad Metují a získali důležité body. Teplice - Dolany 0:5 (0:2). Jestliže jsme ve Velkém Poříčí sestavu obtížně skládali, tak v Teplicích n.M. to bylo ještě složitější. Nakonec se však 11 statečných našlo a zápas jsme začali s chutí. Zatímco jsme se kombinačně snažili o zteč domácí branky, náš soupeř vsázel na rychlé protiútoky. Ve 23. minutě si Sedláček zaběhl na centr Kroky za domácí obranu a skluzem otevřel skóre. Od této chvíle byli domácí lepším týmem a Kubásek musel několikrát vytáhnout těžký zákrok. Ve 30. minutě skončila střela Kašajíka jenom kousíček vedle. Ve 42. minutě využil dlouhého výkopu od naší branky Tokar a běžel sám na domácího brankáře - bohužel neproměnil. A tak ve 45. minutě využil závaru před domácí brankou Kopecký a gólem do šatny stanovil poločasových 0:2. Po změně stran na nás domácí "vlítli" a Kubásek opět čaroval, když vykopl na poslední chvíli míč směřující k jeho tyčce. Jenže v 55. minutě napřáhl Kejzlar a jeho dělovka zapadla pod břevno domácích. O tři minuty později se po křídle uvolnil Berger a vyhnal všechny pavouky z vinglu domácí branky. Od této chvíle to domácí hráče přestalo bavit a v 65. minutě stanovil Tokar proměněnou penaltou konečný stav 0:5. Poté se zápas jen dohrával, a tak vzhledem k ostatním výsledkům si vezeme důležité tři body. Branky: Sedláček, Kopecký, Kejzlar, Berger J., Tokar z pen. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Cejnar, Sedláček, Jalovičár - Kejzlar, Kroka, Kašajík, Berger (70. Cipra) - Kopecký, Tokar.

Divoká přestřelka ve Velkém Poříčí

9.5.2016 - Fotbalisté Dolan sahali po třech bodech, nakonec brali jeden... Velké Poříčí B - Dolany 4:4 (1:1). Paní Smůla s naším týmem tentokrát jela do Velkého Poříčí. Vinou zranění, rodinných a pracovních povinností se sestava rodila až přímo před zápasem v kabině, kde sedělo 13 statečných. V utkání jsme prohrávali, pak jsme skóre dokázali otočit, výhru jsme ale neslavili. Přečtěte si referát trenéra Pavla Martínka. Prohlédněte si také obrázky. Branky: Hanzl 2 (1 z pen.), Gois, Stříbrný - Tokar 2, Náhlík, Kroka. Sestava Dolan: Kubásek - Berger, Šrajbr, Praslička, Karel - Kejzlar, Tokar, Kroka, Růta - Náhlík, Kopecký (89. Najman).

Smolný zápas dolanských fotbalistů

24.4.2016 - Fotbalisté Dolan prohráli se soupeřem, který rozhodně byl k poražení. Dolany - Meziměstí 2:3 (1:3). Smolný zápas domácích. První branka vlastní, pak vyrovnání, když Tokar zakroutil přímý kop do branky. Jenže následovala hrubka brankáře Kubáska a hosté znovu vedli. Ve 40. minutě Náhlík netrefil poloprázdnou branku hostů a ti hned z protiútoku nastřelili domácího Šrajbra, od kterého se míč odrazil do branky. Po přestávce krásně snížil Karel, ale na víc už se domácí nezmohli. Branky: Tokar, Karel - Šprinc, Gajdoš, Smrček. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Kašajík, Praslička, Karel - Kejzlar, Semanišin, Tokar, Růta (75. Cipra) - Kroka, Náhlík (45. Kopecký).

Derby v Jaroměři překvapení nepřineslo

24.4.2016 - Fotbalisté Dolan sehráli v rámci JOPECO Okresního přeboru Náchodska prestižní derby v Jaroměři. Jaroměř B - Dolany 6:2 (1:0). Proti favorizovaným domácím jsme rozestavili obranný val a spoléhali na rychlé brejky v podání Náhlíka. Hned v úvodu po dlouhém Böhmově autovém vhazování přiťukl Ruprich míč Valáškovi a ten branku přestřelil. V 5. min. znovu Ruprich přihrál Častvajovi a ten střílel jen do brankáře. Domácí v těchto minutách marně dobývali dolanskou branku. V 11. minutě se zranil Dax a o sedm minut později i Všetečka. Tímto jsme vyčerpali celý hráčský kádr. Ve 27. min. po spolupráci Rupricha s Matějkou vyprášil Kubáskovy rukavice Kašajík. Ve 32. min. zmařil za cenu žluté karty únik Náhlíka Beneš a byl rád, že to skončilo pouze žlutou kartou, protože za takovéto zákroky se normálně vylučuje. V závěru poločasu domácí přitlačili a pramenila z toho ve 41. min. první branka. To po rozehraném trestňáku Beneše a závaru před brankou napálil míč pod břevno Častvaj - 1:0. O dvě minuty později zacentroval Ruprich a Častvaj v těžké pozici branku netrefil. Těsně před přestávkou střílel nepřesně Böhm. Hned v úvodní minutě druhé půle střílel po rohovém kopu nad branku hlavou Ruprich. Poté měl v rozmezí čtyř minut dvě dobré příležitosti Kašajík. Nejprve po přihrávce aktivního Rupricha a následně po kombinaci Častvaje s Vítem. V obou případech mu byla branka malá. V 50. minutě pro svalové zranění odstoupil Žďárský a na hřiště musel jít asistent trenéra Cipra. Zápas se lámal v 55. min., když Cejnar fauloval pronikajícího Matějku a sudí Franěk odpískal pokutový kop, který Kubásek Böhmovi chytil. K údivu všech nechal rozhodčí penaltu opakovat za údajné vběhnutí našich hráčů do pokutového území. Tento dárek od rozhodčího domácí neodmítli a Böhm zvýšil na 2:0. V 65. min. vychytal Kubásek Michálka. V 66. min. si na dlouhou přihrávku naběhl Ruprich a podél brankáře zvýšil na 3:0, když brance předcházelo prudké oslnění rozhodčího ze slunce, a tak přehlédl faul na Cejnara. O minutu později se opět měnilo skóre. Böhm na hranici vápna přiťukl patičkou míč Kašajíkovi a ten se tentokrát nemýlil - 4:0. V 71. min. se dočkali i hosté. Emlar přidržel hostujícího útočníka ve vápně a kopala se další penalta. Tu proměnil I. Tokar a snížil na 4:1. Za další čtyři minuty přistrčil míč Tokar Ciprovi, ten udělal kličku Schejbalovi a upravil na 4:2. V 81. min. brankář Schejbal našel dlouhým výkopem Víta a ten přeloboval Kubáska - 5:2. Tečku za utkáním udělal Böhm, který v 86. min. upravil na konečných 6:2. Vítězství posilněných domácích o hráče A mužstva bylo naprosto zasloužené, Dolany však nezanechaly v "Růžovce" špatný dojem. Nebýt dárku pana rozhodčího, určitě bychom vzdorovali déle a skóre by nebylo tak vysoké. Branky: Böhm 2, Častvaj, Ruprich, Kašajík, Vít - Tokar z pen., Cipra. Sestava Dolan: Kubásek - Cejnar, Žďárský (50. Cipra), Šrajbr - Růta, Tokar, Kejzlar, Dax (11. Berger), Kroka - Všetečka (20. Kopecký), Náhlík.

Dolanští žáci se vezou na vítězné vlně!

24.4.2016 - Tým složený z hráčů Dolan a Jezbin v Agro CS Okresním přeboru mladších žáků válí. Mladí Dolaňáci před týdnem i díky hattricku Vojty Erbana porazili 6:0 Velichovky a dnes překvapivě zdolali Náchod - Babí 3:1. Dolany šly do vedení po pěkné střele Davida Lhotského. Babí stihlo ve slunečném a větrném počasí vyrovnat, po změně stran jsme ale proti větru dali dva góly a bylo rozhodnuto. I trenér Babí uznal, že body zůstaly tentokrát v Dolanech zaslouženě. Kvalitní práce trenérů Jirky Podolníka a Ondry Daxe se zkrátka projevuje. Obrázky z utkání s Babím jsou zde.

Dolany hrály proti Babí hodinu v deseti

16.4.2016 - Dolanští fotbalisté v dalším utkání JOPECO Okresního přeboru Náchodska na body nedosáhli. Dolany - Babí 0:3 (0:1). Domácí začali svižně, bohužel bez přesnějšího zakončení. První vážnější útok hostů skončil penaltou, přestože pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd. Tu hosté proměnili a domácí hráči nemohli křivdu překousnout. To vyvrcholilo ve 30. minutě, když byl vyloučen za kritiku rozhodčího Karel. Ve druhém poločase se domácí snažili o vyrovnání a šance měli. Bohužel ani ty nejvyloženější neproměnili, a tak hosté využili chybu v rozehrávce a šli do dvoubrankového vedení. To se závěrečným hvizdem rozhodčího pojistili na konečných a až příliš krutých 0:3. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Žďárský, Sedláček (65. Cejnar), Karel, Kejzlar (75. Kopecký), Semanišin, Tokar (82. Cipra), Dax, Všetečka (70. Berger), Kroka.

Dolany přivezly cenný bod z Machova

9.4.2016 - Před zápasem se oba týmy dohodly, že utkání na terénu na hranici regulérnosti odehrají. Machov - Dolany 1:1 (1:0). Začátek utkání měli lepší fotbalisté z Dolan, ale bohužel se k pořádnému zakončení nedostali. Domácí byli na hřišti méně vidět, zato však byli nebezpečnější a pouze zásluhou dolanského brankáře Kubáska byli úspěšní pouze jednou, a to ve 31. minutě. Do druhého poločasu doslova vlítli naši fotbalisté a hned v první minutě uvolnil Tokar Kašajíka a ten chladnokrevně zakončil. S přibývajícím časem se domácí snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale naši hráči obětavě a hlavně pozorně bránili. Těžký terén nám svědčil více než domácím, a tak jsme doslova vytáhli z bahna cenný bod za remízu 1:1. Branky: Šolín - Kašajík. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Žďárský, Cejnar (75. Kopecký), Karel, Kejzlar, Kašajík, Semanišin, Dax (75. Berger), Tokar, Náhlík.

Dolanští fotbalisté důležitý zápas zvládli

2.4.2016 - Za slunečného počasí se hrál v Dolanech důležitý zápas JOPECO Okresního přeboru Náchodska. Dolany - Mezilesí 2:1 (1:1). V souboji týmů ze spodku tabulky byli úspěšnější domácí. V prvním poločase se hrál celkem vyrovnaný souboj. Nejprve se prosadil domácí Semanišin, ale hosté ještě do poločasu stačili vyrovnat Maixnerem. Po změně stran byli domácí hráči lepším týmem, ale štěstěna stála při hráčích z Mezilesí, když dvakrát vyhlavičkovávali míč z prázdné branky. Nakonec se přece jen prosadil Dax. V závěru se hosté snažili o vyrovnání, ale to se jim nepodařilo. První jarní góly tak přinesly domácím první jarní body. Branky: Semanišin, Dax - Maixner. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Žďárský, Cejnar, Karel, Kejzlar, Kašajík, Semanišin, Dax, Praslička (70. Berger), Náhlík (74. Najman, 84. Cipra, 90. Vondra). Prohlédněte si fotoreportáž ze zápasu.

Dolanští v Hejtmánkovicích nepřekvapili

27.3.2016 - První jarní mistrovský zápas se hrál v Dolanech za pěkného počasí. Hejtmánkovice - Dolany 2:0 (2:0). Zima se na hřišti v Hejtmánkovicích projevila asi více, než by si správce areálu přál. Terén byl těžký a o rovinatosti hřiště není třeba asi ani psát. První poločas jsme hráli z kopce dolů a byli lepším týmem. Bohužel s našimi centry do vápna si domácí zadáci hravě poradili a pak ve 30. minutě po rohovém kopu šly Hejtmánkovice do vedení. Když pak s poločasovým hvizdem rozhodčího vyrobila obrana Dolan hrubku, vedli domácí 2:0, když za celý poločas vystřelili vážněji na branku právě dvakrát. Po změně stran se nám hra do kopce vůbec nedařila a protože ani domácí nic vážnějšího nepředvedli, skóre se již neměnilo. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Žďárský, Praslička, Karel, Kejzlar, Kašajík (70. Berger), Všetečka, Růta, Kroka, Náhlík. ŽK: Všetečka, Kubásek.

Derby zvládli lépe hráči Velichovek

19.3.2016 - První jarní mistrovský zápas se hrál v Dolanech za pěkného počasí. Dolany - Velichovky 0:1 (3:0). Vyrovnanou partii prvního poločasu strhli na svoji stranu hosté, když proměnili pokutový kop. Po přestávce domácí zatlačili hosty před jejich branku, ale vyrovnat se jim nedařilo. V 80. minutě se nechal po druhé žluté kartě nesmyslně vyloučit domácí Tokar. Když pak v poslední minutě nastřelili hráči Dolan břevno hostující branky, zrodila se snad až příliš krutá prohra.

Brigáda na dolanském hřišti

13.3.2016 - Nedělní dopoledne patřilo na našem hřišti brigádě, při které členové TJ Dolany připravovali areál na jarní část sezony. V počtu devíti brigádníků jsme vyčistili střídačky, kabinu rozhodčích, buňku s nářadím a okapové žlaby. Dále jsme odstranili staré a již neaktuální reklamní tabule a vysbírali větvičky z trávníku. S pomocí techniky jsme pak naložili a odvezli starou zetlelou trávu. Fotogalerie je zde.

Nepovedená příprava s Velkou Jesenicí

12.3.2016 - Další přípravný zápas se Dolaňákům vůbec nepovedl. Velká Jesenice - Dolany 8:0 (3:0). Na generálku před jarní částí sezony s týmem Velké Jesenice se dostavilo do Nového Města n. M. pouhých 10 hráčů včetně dvou brankářů. Ti, co přišli, byli zřejmě touto situací znechuceni natolik, že jejich výkon se fotbalu podobal pouze tím, že se po hřišti ploužili v dresech. Poločas jsme prohráli 0:3 a zápas celkově 0:8. Za celý zápas jsme si vypracovali pouze jednu šanci, když Semanišin nastřelil tyč. "Více zápas hodnotit nechci, považuji to za zbytečnou ztrátu času, včetně promarněného dopoledne, cesty do Nového Města a pronájmu umělky," zhodnotil stručně a jasně dolanský trenér Pavel Martínek.

Velikonoční turnaj pro děti ve stolním tenise

11.3.2016 - Kmen Tate Osmaka Dolany a Tělovýchovná jednota Dolany uspořádají v neděli 27. března od 9:30 Velikonoční turnaj ve stolním tenise pro děti z Dolan a jejich místních částí. Turnaj je určen pro holky a kluky školou povinné, kteří hrají stolní tenis pro radost. Kdo nemá pálku, bude si ji moci půjčit. Podrobnosti jsou na plakátku.

Dolaňáci zakončili zimní přípravu, absolvovali Cooperův test...

11.3.2016 - Včerejším tréninkem jsme prakticky zakončili zimní přípravu. Čeká nás ještě sobotní přátelák s Velkou Jesenicí a předzápasový trénink v Dolanech na hřišti. Na závěr zimní přípravy byl proveden každoroční Cooperův test. Jeho výsledky a vyhodnocení jsou v přiložené tabulce. Jedná se celkem o přijatelné výsledky a teď už jen zbývá je prodat na hřišti. Dále je ještě uvedena docházka na tréninky i za minulé roky, tam je určitě potřeba zlepšení!

Dolaňáci podlehli Radvanicím

6.3.2016 - Třetí přípravný zápas v Náchodě jsme odehráli proti týmu z Radvanic. Dolany - Radvanice 1:2 (0:0). Hrál se poměrně svižný fotbal s častou, ale nepřesnou střelbou. Když už šla naše střela mezi tyče, zasáhl výborný brankář hostů. Těsně před přestávkou se vyznamenal i Kubásek, a tak první poločas skončil 0:0. Hra obou mužstev byla celkem vyrovnaná. Ve druhém poločase jsme měli mírně navrch a konečně prolomil střeleckou smůlu Kroka, když mu krásně předložil míč na střelu Kejzlar. V 70. minutě zazmatkovala naše obrana a bylo lehce vyrovnáno. Těsně před koncem špatně odhadl situaci Fähnrich a hosté vstřelili vítěznou branku. Oproti minulému zápasu jsme předvedli lepší hru, bohužel fatální chyby nám nedovolily vyhrát. Sestava Dolan: Kubásek, Fähnrich - Kašajík, Cejnar, Karel, Jalovičár, Praslička, Kejzlar, Tokar, Všetečka, Semanišin, Kroka, Dax.

Fotbalová příprava s Libřicemi

29.2.2016 - Na umělce v Novém Městě nad Metují jsme oproti minulému týdnu nehráli vůbec pěkný fotbal. Dolany - Libřice 1:2 (1:1). Naše hra se utápěla v nepřesných přihrávkách a důrazná a tvrdá hra soupeře nám dělala značné problémy. Jediným pěkným okamžikem prvního poločasu byla vstřelená branka Semanišina, kterou vyrovnával na poločasových 1:1. Ve druhé půli jsme nepředvedli už vůbec nic a od vyšší prohry nás zachránil pěkný zákrok Fähnricha. Do zápasu postupně zasáhli: Fähnrich, Karel, Cejnar, Žďárský, Šrajbr, Vondra, Jalovičár, Kejzlar, Semanišin, Dax, Náhlík, Tokar, Sedláček, Růta, Najman a přizvaní hosté Šrajbr ml. a Kulang.

Fotbalisté Dolan sehráli přípravu s posílenou Skalicí

15.2.2016 - K úvodnímu přípravnému zápasu v roce 2016 jsme zajížděli na umělku do Náchoda proti posílenému soupeři z České Skalice. Hráli jsme celkem pohledný fotbal. V prvním poločase měli navrch hráči Č. Skalice, ale když už bylo nejhůře, zachránil nás Kubásek nebo nepřesnost Českoskalických. Do druhého poločasu soupeř prostřídal sestavu (my jsme kromě brankáře neměli koho střídat, než dorazil Náhlík) a zase jsme měli navrch my. Když pak rozhodčí Vaníček neodpískal penaltu za faul na Prasličku, gólu jsme se nedočkali a souboj bratrů Sedláčkových skončil smírně. Do zápasu nastoupili: Kubásek (45. Fähnrich), Karel, Žďárský, Sedláček, Šrajbr, Kejzlar, Tokar, Kašajík, Dax, Praslička, Najman (55. Náhlík). Fotoreportáž ze zápasu je zde.

Dolanské fotbalisty čeká série přípravných zápasů

3.2.2016 - Fotbalisty TJ Dolany čeká série přípravných zápasů. V neděli 14. února se utkají s Českou Skalicí, hrát se bude od 15:30 na umělce v Náchodě - Bělovsi. V neděli 28. února pak Dolaňáci změří síly s Libřicemi, a to od 16 hodin na umělce v Novém Městě nad Metují. V sobotu 5. března bude následovat duel s Radvanicemi (Náchod - Běloves od 18 hodin) a další sobotu 12. března bude na programu utkání s Velkou Jesenicí (Nové Město od 10 hodin).

Galavečer nabídl kuchařskou show i představení žáčků

12.12.2015 - Sokolovna v Dolanech hostila v sobotu 12. prosince již 9. Galavečer dolanské tělovýchovy. Nově byly zmíněny všechny podstatné dolanské sportovní události. Novinkou bylo i představení našeho žákovského týmu. Trenér Jiří Podolník k sobě pozval jmenovitě všechny žáčky oblečené do dresů, každého z nich krátce představil. Všichni kluci dostali medaile za snahu. Kristián Bano obdržel navíc sošku pro nejlepšího brankáře, Zdeněk Šibor pak získal ocenění pro nejlepšího střelce týmu. V rámci Galavečera se také uskutečnila show kuchařského mága Míry Barcíka mladšího, čerstvého držitele prestižního ocenění MasterChef Dolany. Míra se také postaral o kvalitní menu, které šlo doslova "na dračku". Došlo i na tradiční oceňování. Fotbalistou roku se stal Michal Černohlávek, Cestovatelem roku fotbalový univerzál Lukáš Semanišin, ocenění pro nejlepšího střelce si může doma do vitríny umístit Radek Kroka. Další ocenění získali Jarda Karel, Ondra Sedláček, Jirka Beran, Pavel Martínek, Petr Záliš, Leona Bergerová a Renata Semanišinová. Moderátoři večera zmínili také další úspěch slavného Dolaňáka, koně Kasima na Velké pardubické. Nezapomněli rovněž poděkovat svým sponzorům a podporovatelům v čele s obcí Dolany. Poděkování a pochvalu zaslouží také všichni, kteří se na úspěšném průběhu Galavečera TJ Dolany podíleli!

Zlatou florbalku vyhrál Milan tým

6.12.2015 - TJ Dolany a TJ Sokol Jezbiny uspořádali na Mikuláše již tradiční dětský turnaj O zlatou florbalku. Zúčastnilo se ho celkem 13 dětí. Tříčlenné týmy se utkaly dvoukolově každý s každým. Zvítězil nakonec Milan tým před Péťa týmem, Tonda týmem a Pepa týmem. Dramatický průběh měla vložená soutěž Mistr nájezdů, kterou nakonec ovládl David Lhotský. Poděkování patří všem zúčastněným i pořadatelům a sponzorům akce! Prohlédněte si také obrázky.

Galavečer dolanské tělovýchovy je za dveřmi!

28.11.2015 - Tělovýchovná jednota Dolany uspořádá v sobotu 12. prosince 2015 od 19 hodin tradiční Galavečer dolanské tělovýchovy. Hrát bude opět živá kapela. Večeři nám uvaří šéfkuchař a TV hvězda Míra Barcík ml. A možná předvede i něco navíc! Nabídka jídel bude rozhodně zajímavá. Vyhlašování kategorií také chystáme a tombola se plní. Vstupenka stojí opět lidových 80,- Kč. Plakát je zde.

Tělovýchovná jednota Dolany uspořádala valnou hromadu

28.11.2015 - V klubovně sportovního areálu TJ Sokol Jezbiny se v pátek 27. listopadu 2015 konala valná hromada Tělovýchovné jednoty Dolany u Jaroměře. Zprávu o činnosti TJ Dolany přednesl předseda oddílu Jiří Berger, zhodnotil činnost výboru, velmi bohatou činnost sportovní, pracovní i kulturní. Zprávu o hospodaření dolanské tělovýchovy přednesla pokladní Milada Beranová. Volil se také nový výkonný výbor TJ Dolany. Zápis z jednání je zde. Prohlédněte si také obrázky.

V Dolanech uspořádáme dětský turnaj O zlatou florbalku

27.11.2015 - Tělovýchovná jednota Dolany a TJ Sokol Jezbiny uspořádají v neděli 6. prosince tradiční dětský turnaj O zlatou florbalku. Zúčastnit se ho mohou hráči narození v roce 2002 a mladší. Hrát se bude tentokrát v sokolovně v Dolanech, sraz na místě je v 8 hodin. Občerstvení zajištěno, zvána je i široká veřejnost.

Dolany ztratily vyhraný zápas

7.11.2015 - Něco takového se jen tak nevidí... Dolaňáci vedli v posledním podzimním mistrovském zápase po půlhodině hry 4:0, nakonec nezískali ani bod. Dolany - Červený Kostelec B 4:5 (4:0). Dolanští hráči začali s chutí a Ondra Sedláček (na snímku) hlavou otevřel účet zápasu. O chvíli později Kroka zvýšil na 2:0 a do poločasu se ještě 2x trefil Sedláček a dovršil hattrick. Do druhého poločasu hosté vstoupili aktivně a začali za přispění domácích postupně náskok smazávat až k vyrovnání. Obrat dokonala proměněná penalta hostů v 88. minutě. Rozhodčí Vaníček opět nezklamal a splnil normu - když píská zápas Dolan, vždy proti nim nařídí pokutový kop... Branky: Sedláček 3, Kroka - Koval 3 (1 z pen.), Svoboda, Štelzig. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Cejnar (73. Vondra, 85. Nentvich), Žďárský, Karel - Kejzlar, Tokar, Kašajík, Berger - Kroka, Sedláček. Odkaz na stránky OFS Náchod s výsledky a tabulkou okresního přeboru najdete zde. Všechny sezonní výsledky a tabulku dolanských střelců najdete zde.

V Jesenici rozhodl katastrofální úvod

1.11.2015 - Dolanští fotbalisté nezachytili úvod derby ve Velké Jesenici a stálo je to body. Velká Jesenice - Dolany 2:0 (2:0). Začátek zápasu v Jesenici byl z kategorie hororu. Hned v první minutě utekl domácí Krčil a svoji šanci využil - 1:0. V páté minutě jsme již prohrávali o dvě branky, když Kašajík v pokutovém území upadl rukou na míč a domácí z penalty nezaváhali - 2:0. Teprve po této ráně jsme se začali drát do útoku. Jasná byla hlavně šance Sedláčka, který trefil nohy domácího brankáře. Po chvilce se místo střely doslova ukličkoval Tokar. Do druhého poločasu jsme nastoupili se snahou o korigování výsledku, ale v útočné fázi jsme byli neškodní. Zmohli jsme se na pár nepřesných střel z dálky. Když v poslední minutě nastřelili domácí hráči tyčku naší branky, bylo rozhodnuto. Branky: Krčil, Slabý. Sestava Dolan: Karel - Šrajbr, Žďárský, Cejnar, Praslička, Kejzlar, Tokar (45. Berger), Kašajík, Dax, Kroka, Sedláček (82. Nentvich).

Dolanští žáčci zakončili podzim soubojem s Českou Skalicí

1.11.2015 - Mladší žáci TJ Dolany zakončili podzimní část sezony domácím duelem s Českou Skalicí. Dolany - Česká Skalice 1:3 (0:2). Utkání Agro CS Okresního přeboru mladších žáků se hrálo v Dolanech za pěkného počasí. Domácí svěřenci trenérů Jirky Podolníka a Ondry Daxe podali snaživý výkon. Své šance ale na rozdíl od soupeře neproměňovali, jedinou dolanskou branku zařídil Péťa Čižmář. Zápas přibližují naše obrázky.

Výhru nad Broumovem zařídila Jurkova paráda

24.10.2015 - Dolany doma vybojovaly důležité body, porazily broumovskou rezervu. Dolany - Broumov B 2:1 (2:1). Dolanští nastoupili bez šesti (!) hráčů, kteří hráli minulý zápas. Na hře to bylo znát, ale mladíci z Broumova se rozehrávali pomalu. Až ve 20. minutě šli z první střely hned do vedení. Domácím hráčům se hra nedařila, ale ve 44. minutě se uvolnil Sedláček a střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci a bylo vyrovnáno. Hned o minutu později dokonal obrat Jirka Jurek Berger výstavní střelou. Pro hosty byl tento výsledek až příliš krutý. Po přestávce jsme se soustředili na ubránění výsledku, což se s vypětím všech sil podařilo. Branky: Sedláček, Berger J. - Bitnar. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Cejnar, Žďárský, Karel, Kejzlar (56. Nentvich, 89. Najman ), Semanišin, Tokar, Barcík, Berger, Sedláček (82. Vondra).

Dolaňáci vezou body z České Skalice!

18.10.2015 - Dolaňáci zvládli derby v České Skalici, museli ale otáčet skóre. Česká Skalice - Dolany 1:2 (1:1). Zápas týmů ze spodu tabulky pěkný fotbal nepřinesl. Dolanští poprvé v sezoně nastoupili v kompletní sestavě, ale na výkonu to moc znát nebylo. Nejzajímavější okamžik přinesla 23. minuta, kdy krásně zahraný přímý kop Tokara bravurně zneškodnil domácí brankář Jakl, stejně tak o chvilku později i šanci Kroky. Ve 28. minutě se už skóre měnilo, když sérii hrubek dolanské obrany potrestal Polomský. Ve 36. minutě si Karel pěkně naběhl na rohový kop a hlavou vyrovnal. Po přestávce se hra příliš neměnila a obě mužstva se utápěla v nepřesnostech. Až v 56. minutě Tokar kopal přímý kop, který skončil na břevně, odražený míč se dostal před Karla a ten propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:2. Domácí se snažili vyrovnat, ale přes velikou snahu se do vážnější šance nedostali, a tak jsme si připsali důležité tři body. Kuriozitou utkání bylo nastoupení otce a syna Šrajbrových, ovšem každého v jiném týmu a rozhodně si nic nedarovali. Branky: Polomský - Karel 2. Sestava Dolan: Kubásek - Žďárský, Šrajbr, Cejnar (45. Praslička), Karel, Kejzlar (88. Berger), Kašajík, Semanišin, Černohlávek (52. Náhlík), Kroka (90. Dax), Tokar.

Dolany si s Teplicemi body dělily

10.10.2015 - V 10. kole JOPECO Okresního přeboru Náchodska Dolaňáci v závěru utkání zachraňovali aspoň remízu s Teplicemi. Dolany - Teplicen.M. 1:1 (0:0). Domácí začali svižně, ale nepřesně. Zejména Tokar hledal střeleckou mušku. Postupně se hra vyrovnávala, ale žádné mužstvo si vyloženou brankovou příležitost nevypracovalo. Obrany obou mužstev pracovaly spolehlivě a útočníky k ničemu nepustily. Po přestávce se obraz hry vůbec nezměnil a to nejhlavnější se odehrálo v samém závěru. V 86. minutě z první vážnější akce šli hosté do vedení po hlavičce Muchy. Tento výsledek absolutně neodpovídal průběhu hry, a tak v poslední minutě zachránil domácím alespoň bod krásnou hlavičkou Jarda Karel (na snímku) po centru Šrajbra. Branky: Karel - Mucha. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Žďárský, Cejnar, Karel, Kejzlar, Semanišin, Kašajík, Černohlávek (81. Berger), Tokar, Náhlík (72. Praslička).

Dolany vybojovaly důležitou výhru

3.10.2015 - Až v 9. kole JOPECO Okresního přeboru Náchodska se Dolaňáci dočkali první domácí výhry. Dolany - Velké Poříčí B 2:1 (1:1). Dolanští hráči začali s chutí a hosté se nestačili divit. Jenže střelecká produktivita domácích a zejména pak Radka Kroky (na snímku) byla na bodu mrazu. Do 16. minuty jsme zahodili tři vyložené šance a do přestávky pak ještě několik dalších. Ve 32. minutě Tokar rozehrál rohový kop a hostující Lelek si ho tváří usměrnil do vlastní branky. Místo toho, abychom se uklidnili, vymyslel domácí stoper Žďárský ve 40. minutě nesmyslný faul a hosté z penalty vyrovnali. Po přestávce domácí zatlačili hosty před jejich branku, ale dobývání bylo marné až do 74. minuty, kdy střeleckou smůlu protrhl Kroka. Hosté se poté pokoušeli o vyrovnání, ale nic nevymysleli, a tak body zůstaly zaslouženě v Dolanech. Utkání s přehledem řídil rozhodčí Vaníček - penalta proti domácím byla jasná. Branky: Dax, Kroka - Gois z penalty. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Žďárský, Cejnar, Karel, Kejzlar, Kašajík, Semanišin, Dax (72. Berger), Tokar (82. Cipra), Kroka.

Zahozená penalta v Meziměstí zamrzela

27.9.2015 - V okresním přeboru Náchodska jsme nastoupili proti nekompletnímu soupeři, body nám to ale nepřineslo. Meziměstí - Dolany 3:1 (2:0). Do Meziměstí jsme odjeli hned bez několika hráčů základní sestavy. Ani domácí na tom nebyli o mnoho lépe a prvních deset minut hráli pouze o deseti hráčích. Toho jsme dokázali využít - průnik Černohlávka zastavil domácí brankář faulem a kopali jsme penaltu - opět neúspěšně, když Černohlávek přestřelil. Od této chvíle domácí doplnili stav na 11 hráčů a hrozili z rychlých protiútoků. Hned jejich první střela ve 21. minutě skončila v Kubáskově brance. Do šancí jsme se dostávali, ale koncovka byla žalostná. Chvilku před poločasem po rohovém kopu a nedůrazu Semanišina šli domácí do dvoubrankového vedení. Po přestávce jsme byli jednoznačně lepším týmem, ale branku jsme vstřelit nedokázali, to se povedlo až v 87. minutě Karlovi. Na vyrovnání bylo už málo času a navíc hrubku Šrajbra potrestal domácí útočník třetí brankou. Všichni hráči, kteří se na zápas nedostavili, by měli zpytovat svědomí, protože v plné sestavě bychom v Meziměstí rozhodně neprohráli. Branky: Hanák, Poliak, Matusek - Karel. Sestava Dolan: Kubásek - Karel, Semanišin, Šrajbr, Praslička, Barcík, Tokar, Černohlávek, Berger, Kroka, Nentvich (61. Dax).

V Dolanech se překvapení nekonalo

Očekávané derby se hrálo v Dolanech za pěkného počasí, přihlížela mu slušná divácká kulisa. Dolany - Jaroměř B 1:4 (1:3). Dolanští hráči nastoupili s odhodláním znepříjemnit jaroměřským hráčům pohodlný bodový zisk. Bohužel stanovenou taktiku hráči nedokázali na hřišti zrealizovat a umožnili soupeři z Jaroměře pohodlně skórovat po standardních situacích nebo vlastními chybami. Jedinou branku domácích vstřelil Semanišin po krásném průniku. Hosté z Jaroměře předvedli kvalitní výkon a potvrdili roli favorita. Prohlédněte si fotogalerii. Branky: Semanišin - Rejchrt, Munzar, Železov, Seifert z penalty. Sestava Dolan: Kubásek - Žďárský, Semanišin, Šrajbr, Karel (84. Dax) - Kroka, Tokar, Kašajík, Praslička, Černohlávek - Náhlík (45. Berger).

Na Babí jsme na body nedosáhli

V rámci šestého kola JOPECO okresního přeboru Náchodska jsme se představili na Babí. Babí - Dolany 3:1 (1:1). Od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec. Domácí byli důrazní a rychle přistupovali k rozehrávce našich hráčů, s čímž jsme měli veliký problém. Přesto jsme šli do vedení, když domácí brankář předvedl minelu v podobě podběhnutého balonu a důrazný Kroka předložil Náhlíkovi, který otevřel skóre zápasu. Jenže za chvilku dostal domácí záložník mnoho prostoru a parádní střelou nedal Kubáskovi šanci. Do přestávky neuvěřitelně zahodil svoji šanci Náhlík, když netrefil zcela prázdnou branku domácích. Po přestávce jsme se k vážnější šanci nedostali, zato domácí po rohovém kopu šli do vedení. Před koncem utkání zahrál v pádu Žďárský rukou ve vápně a domácí z penalty výsledek pečetili. Branky: Hátaš, Liška, Fidler - Náhlík. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Žďárský, Cejnar, Semanišin - Kejzlar, Černohlávek, Tokar, Berger (46. Praslička) - Kroka, Náhlík (82. Cipra).

Souboj Dolan s Machovem ozdobily výkony brankářů

5.9.2015 - V pátém kole JOPECO okresního přeboru Náchodska se Dolany utkaly s Machovem. Dolany - Machov 0:0. V Dolanech se hned od úvodu hrál pohledný, svižný fotbal. První 100% šanci domácích zahodil Kroka, když z malého vápna přestřelil branku. Na druhé straně neproměnili hosté penaltu. Do poločasu se obě mužstva předháněla v zahazování šancí. Po přestávce se obraz hry nezměnil a když v 88. minutě Cipra neproměnil penaltu i na domácí straně, zrodila se spravedlivá remíza. Za zmínku stojí i bezchybné výkony obou brankářů. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Žďárský, Cejnar, Dax (35. Praslička) - Kejzlar, Tokar (85. Cipra), Kašajík, Semanišin, Berger - Kroka.

Rozhovor s Hráčem kola Michalem Černohlávkem

4.9.2015 - Michal Černohlávek patří k základním kamenům dolanského týmu a v minulém zápase svým výkonem přispěl k zisku tří bodů. Když vyhrál hlasování o Hráče kola, poskytl stránkám Fotbal u nás.cz rozhovor. Přečtěte si ho zde. Doufejme, že Michalovi střelecký prach nezvlhne ani v dalších zápasech sezony!

Dolanští fotbalisté přivítají Machov

3.9.2015 - Ve sportovním areálu v Dolanech se tuto sobotu 5.9. bude zase hrát fotbal. Domácí hráči se v rámci pátého kola JOPECO okresního přeboru Náchodska utkají s Machovem. Rozhodčí Michal Vaníček utkání zahájí úderem 17. hodiny. Oba soupeři spolu sousedí v tabulce, Dolany jsou šesté a Machov sedmý. Přijďte povzbudit dolanský tým!

Dolaňáci přivezli cenné body z Mezilesí!

29.8.2015 - V novém ročníku okresního přeboru Náchodska vybojovaly Dolany první výhru. Mezilesí - Dolany 1:2 (0:0). Se snahou odčinit porážku od Hejtmánkovic jsme nastoupili v Mezilesí, odkud jsme si body snad ještě nikdy nepřivezli. Nastoupili jsme v téměř kompletní sestavě. Na výkonu to bylo znát a začátek utkání byl v naší režii. Jenže střely Kroky a Černohlávka skončily těsně vedle. Domácí hrozili z rychlých nakopávaných míčů za naši obranu, naštěstí byli s koncovkou na štíru. Postupem času létal míč více ve vzduchu než na zemi, a tak hra byla mizerná, stejně jako hřiště. Po přestávce, když už se zdálo, že musíme převahu brankově zúročit, se okolo Semanišina obtočil domácí útočník a nedal střelou k tyči Sedláčkovi šanci. Flintu do žita jsme naštěstí nehodili a trpělivě dobývali domácí branku. V 85. minutě napravil svou chybu Semanišin a pěknou křížnou střelou vyrovnal. Domácí by měli zapracovat na ubránění 88. minuty. Stejně jako v zápase s jaroměřskou rezervou, tak i v utkání s naším týmem byla 88. minuta pro domácí klíčová, neboť v obou zápasech inkasovali v tomto okamžiku rozhodující branku. Za Dolany rozhodl Černohlávek a připsali jsme si tak důležitou výhru. Branky: Nožka - Semanišin, Černohlávek. Sestava Dolan: Sedláček - Semanišin, Karel, Šrajbr, Žďárský, Cejnar (45. Dax, 89. Berger), Kejzlar, Tokar, Kašajík, Černohlávek, Kroka.

Stará garda Dolan vybojovala na "Ležáku" druhé místo

23.8.2015 - Stará garda TJ Dolany se v sobotu 22. srpna 2015 zúčastnila v České Skalici tradičního turnaje fotbalistů nad 35 let Ležák Cup. Dolaňáci hrající s několika posilami se od začátku prezentovali pěkným, kombinačním fotbalem a rázem se zařadili mezi favority turnaje. Soupeřem jim byly dva týmy domácích a družstvo Řešetovy Lhoty. Dolany si nakonec připsaly bilanci tří výher, jedné remízy a dvou porážek. V posledním zápase jsme sahali po celkovém prvenství, po poločase vedli nad Řešetovou Lhotou 1:0, nakonec jsme ale podlehli 1:3 a získali stříbro. Na našem týmu se zřejmě projevila únava, na rozdíl od soupeře jsme finálový zápas odehráli bez střídání. Pohár za druhé místo vybojovali Láďa Šrajbr, Jirka Nagano Vondra, Tomáš Najman, Honza Nosek, Petr Záliš, Jiří Suchánek, Libor Kruta a Jarda Dřízal. Zde je fotogalerie. Pochvalu ze pěkný turnaj na krásném pažitu zaslouží pořádající FC Ležák Česká Skalice.

Divokou přestřelku zvládly lépe Hejtmánkovice

22.8.2015 - Dát dohromady dolanský tým byl tentokrát velký problém, trenérům se sešlo neskutečné množství omluvenek. Dolany - Hejtmánkovice 3:5 (1:2). Torzo dolanského týmu bojovalo proti s chutí hrajícím Hejtmánkovicím statečně až do 30. minuty. Dvě slepené hrubky doslova darovaly hostům pohodlné vedení. Ještě do poločasu se však trefil Nentvich a bylo to přijatelných 1:2. Po přestávce byli hosté jasně lepším týmem a vyjadřovali to i střelecky. Když už se zdálo být za stavu 1:4 rozhodnuto, podařilo se domácím postupně snížit v 88. minutě na 3:4. Při snaze o vyrovnání však inkasovali popáté. Zápas bohatý na góly přibližují naše obrázky. Dolaňáci zaslouží pochvalu za předvedený výkon i za bojovnost, příští sobotu 22. srpna přivítají od 17 hodin Hejtmánkovice. Branky: Nentvich, Kroka, Černohlávek - Jirman 3, Harasevič Václav, Klouda. Sestava Dolan: Sedláček - Šrajbr, Cejnar, Žďárský, Karel - Berger, Černohlávek, Tokar, Kopecký - Kroka, Nentvich (75. Záliš).

Dolany přivítají v sobotu Hejtmánkovice, zápasu předchází brigáda

19.8.2015 - Dolanští fotbalisté se v novém ročníku okresního přeboru Náchodska představí poprvé svým fanouškům. Po atraktivním derby ve Velichovkách (3:3) nastoupí hráči Dolan v sobotu 22.8. od 17 hodin doma proti Hejtmánkovicím. V uplynulé sezoně byla bilance vzájemných zápasů těchto soupeřů vyrovnaná. Po podzimní domácí výhře 2:0 jsme na jaře v Hejtmánkovicích podlehli 1:3. Utkání bude předcházet brigáda na hřišti, která proběhne před čtvrtečním tréninkem.

Sezonu zahájilo nerozhodné derby ve Velichovkách

15.8.2015 - Dolany byly v utkání úvodního kola okresního přeboru Náchodska asi o trochu lepším týmem, vzhledem k průběhu zápasu je ale pro nás výsledek dobrý. Velichovky - Dolany 3:3 (2:1). Velichovští v den zápasu pořádali pouť, kvůli tomu se začínalo netradičně už ve 14 hodin. Dolanští si v úvodu derby vynutili převahu, na vyprahlém trávníku se dostávali k brance domácích, prakticky ale nevystřelili. Ve velké šanci se ocitl Kroka, přehodil brankáře Velichovek, jeho střela se ale nevešla mezi tyče soupeřovy branky. Domácí se pak osmělili a po pěkně zahrané standardce a umístěné hlavičce šli do vedení. Po další zbytečné chybě jsme inkasovali ještě jednou. Naštěstí ještě do přestávky jsme stihli snížit, po rohu Kroky se hlavou prosadil Karel - 2:1. Po změně stran jsme soupeři doslova darovali odskočení na 3:1. V tu chvíli by si na náš tým málokdo vsadil. Svěřenci trenéra Pavla Martínka ale nesložili zbraně. V 70. minutě se po pěkné individuální akci z levé strany prosadil Kejzlar. A aby toho nebylo málo, o 4 minuty později zmrazil domácí fanoušky Kroka - vyměnil si míč s Náhlíkem a pěknou ranou ze střední vzdálenosti vyrovnal na konečných 3:3! Dolanskému týmu fungovala záloha, kde se dobře uvedla čerstvá posila Kašajík. Utkání přibližují přiložené obrázky. Dolaňáci zaslouží pochvalu za předvedený výkon i za bojovnost, příští sobotu 22. srpna přivítají od 17 hodin Hejtmánkovice. Branky: Karel Martin, Novotný, Dyrc - Karel Jaroslav, Kejzlar, Kroka. Sestava Dolan: Kubásek - Semanišin, Šrajbr, Žďárský, Karel - Berger (70. Dax), Kašajík, Tokar, Kejzlar - Náhlík, Kroka. Výsledky dalších zápasů a tabulku najdete zde.

Nová sezona začala stejně jako skončila minulá - 10 gólů v síti soupeře

2.8.2015 - Dolanští fotbalisté sehráli v pátek a sobotu dva přípravné zápasy. Česká Skalice dorost - Dolany 0:10 (0:5). Branky: Kroka 4, Kopecký 3, Čopík 2, Berger. Od souboje s mladíky z České Skalice jsme očekávali rychlou kombinační hru. Ta se ale na českoskalickém pažitu nekonala a první tři branky nám soupeř doslova daroval po hrubých chybách. Naši hráči hráli s chutí, a tak do poločasu bylo rozhodnuto. Po změně stran se obraz hry nezměnil a až na jednu šanci domácí nic nepředvedli. Zato dolanští hráči hráli v pohodě a skóre mohlo být ještě vyšší. Jenže předváděné kabaretní prvky před brankou domácích k úspěchu nevedly. Libřice - Dolany 2:3 (0:2). Branky Dolan: Kroka 2, Černohlávek. V sobotu jsme jeli do Libřic. To už byl lepší soupeř. Začali jsme ale dobře a zásluhou hbitého Kroky jsme vedli 2:0. Ve 30. minutě jsme prostřídali už tak hodně poslepovanou sestavu a na hře to bylo znát, takže do druhého poločasu jsme se vrátili k původnímu rozestavení. Bohužel jsme však již nenašli potřebnou chuť do hry a domácí byly lepším celkem. Šance však zahazovali stejně jako my. V 65. minutě snížili na 1:2 a sahali po vyrovnání, jenže po rohovém kopu se prosadil neobsazený Černohlávek a znovu to bylo o dva góly. Jenže další chyba v obraně a bylo to 2:3. Osm minut před koncem chytil Karel penaltu po faulu na domácího hráče, kterému opět předcházela chyba v obraně. Škoda, že jsme nebyli ve větším počtu hráčů, takto přistupovat k přípravným zápasům nemůžeme a ani nemají velký smysl. Poslední přípravný zápas sehrajeme v Dolanech 8.8. od 17 hodin s rezervou Jaroměře.

Fotbalový podzim je rozlosován, Dolany čeká v úvodu derby

19.7.2015 - Fotbalistům Dolan začne mistrovská sezona pěkně zostra. V úvodním kole okresního přeboru Náchodska sehrají Dolanští v sobotu 15. srpna derby ve Velichovkách! Začátek tohoto zápasu bude teprve upřesněn. Další derby pak čeká Dolaňáky 19. září, kdy k nám přijede béčko Jaroměře. Fotbalový podzim zakončí dolanský tým domácím soubojem s rezervou Červeného Kostelce. Kompletní rozpis zápasů je zde. Dolaňáky teď čeká přípravný dvojzápas. V pátek 31. července nastoupí od 18 hodin v České Skalici proto tamnímu dorostu, v sobotu 1. srpna pak sehrají přátelák v Libřicích (začátek bude upřesněn). Ve čtvrtek 30.7. trénink není.

Zemřel Miloš Měšťan

20.7.2015 - Dorazila k nám velice smutná zpráva, v neděli 19.7. zemřel Miloš Měšťan. Na Mildu bylo vždy spolehnutí, v Dolanech odehrál řadu výborných sezon. Spoustu let jsme si obranné řady bez Mildy nedokázali představit. Naši obec pravidelně reprezentoval například i na setkáních Dolany v Dolanech. Poslední rozloučení s Mildou se uskuteční tuto sobotu 25. července od 11 hodin v kostele Církve československé husitské na Žižkově kopci v České Skalici (je to kousek od fotbalového stadionu).

Zajímají Vás starší zprávy? Pak klikněte sem.