Dolanský turnaj ve stolním tenisu se ruší

1.12.2021 - V sobotu 4. prosince 2021 jsme měli v dolanské sokolovně uspořádat tradiční turnaj ve stolním tenisu. Epidemická situace se ale v posledních dnech zhoršuje, vláda zpřísňuje opatření proti šíření koronaviru a my na to bohužel museli reagovat. Organizování dalších akcí Tělovýchovnou jednotou Dolany se bude odvíjet od aktuální situace. Přejeme pevné zdraví a klidný, pohodový advent!

Dolaňáci rozsvítili vánoční strom

27.11.2021 - Advent v Dolanech byl zahájen! Děkujeme všem, kdo se na rozsvěcení krásné jedličky u dolanské sokolovny přišli podívat. Děkujeme také obci za pořízení stromku. Věříme, že příští rok už se budeme moci sejít normálně. Přejeme pěkný advent a hlavně pevné zdraví!

Zahájení adventu na hřišti v Dolanech už tuto sobotu!

24.11.2021 - Vážení přátelé, advent bude slavnostně zahájen i v Dolanech. U dolanské sokolovny se sejdeme v sobotu 27. listopadu v 18 hodin a rozsvítíme vánoční strom. Dle aktuálních protiepidemických opatření může být venku až 1000 lidí, takže určitě budeme mít rezervu. :) Dorazit mohou obyvatelé všech částí Dolan, tedy i lidé z Krabčic, Čáslavek, Sebuče a Svinišťan. Rozsvěcení stromku doprovodí zvuk vánočních koled. V této nelehké době budeme muset dbát opatření proti šíření epidemie covidu-19. V případě vaší účasti předem děkujeme za dodržování vládních nařízení a hygienických pravidel.

Na Babí jsme sahali po bodu

30.10.2021 - V posledním utkání JOPECO okresním přeboru Náchodska jsme se představili v Náchodě. Babí - Dolany 1:0 (0:0). K utkání z různých důvodů neodcestovala řada našich hráčů. I přes citelné oslabení jsme s velkým favoritem dlouho drželi krok. Jelikož jsme neměli nikoho na střídání, v závěru nám docházely síly, čehož soupeř využil a v 83. minutě utkání rozhodl. Branka: Voborník. Rozhodčí: Milan Jindáček - Pavel Martínek. ŽK 2:1. Diváků: 30. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička, Kvaček, Huneš, Berger, Tokar, Mach, Kopecký, Rýdl, Ulrych, Jalovičár. Odkaz na stránky s výsledky zápasů a tabulkou okresního přeboru je zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Machovský útočník skákal jako Superman, karma mu to vrátila

25.10.2021 - Opět se vracíme k víkendovému zápasu, v němž jsme hostili silného soupeře z Machova. Naše střelecké probuzení (výhra 5:3) samozřejmě potěšilo dolanského kouče Pepu Cipru: "Za sobotní zápas bych rád pochválil mužstvo hlavně za přístup ve druhém poločase. Po první půli, kterou jsme prohráli po dvou velmi sporných penaltách 1:2, bylo o přestávce potřeba, aby si kluci uvědomili, že zbytečnými diskusemi s rozhodčím se stav utkání nezmění. V druhém poločase jsme byli již klidnější, po vynucené změně v sestavě v důsledku zranění Sedla (přejeme brzké uzdravení) ke konci prvního poločasu jsme zásluhou Ivana Tokara hru zpřesnili a někdy i zjednodušili, což vedlo hlavně k hattricku konečně úspěšného střelce Romana "FIFA" Ulrycha. Nutno dodat, že ještě za stavu 1:2 měl v druhé půli velké šance hostující útočník, kterému vše vrátila karma za supermanské skoky z prvního poločasu".

Skvělá druhá půle, důležitá výhra nad Machovem!

23.10.2021 - Dolanští fotbalisté se vytáhli, v JOPECO okresním přeboru otočili zápas a porazili tým ze špice tabulky. Dolany - Machov 5:3 (1:2). Utkání jsme zahájili skvěle, v 5. minutě šel míč po ose Záliš - Kašajík - Sedláček a posledně jmenovaný střelou bez přípravy otevřel skóre. Pak si vzal slovo rozhodčí, který ve prospěch hostů nařídil dvě penalty a ve 33. minutě to bylo 1:2. Těsně před přestávkou se nám navíc zranil Ondra Sedláček, kterému přejeme brzké uzdravení. V druhé půli jsme přidali na rychlosti a důrazu, zpřesnili jsme kombinaci a projevilo se to i na skóre. Roman Ulrych dvěma góly v těsném sledu vývoj zápasu otočil. V 67. minutě byl ve vápně soupeře faulován Standa Kašajík a nařízenou penaltu proměnil navrátilec do sestavy Kuba Kopecký. Duel ještě zdramatizoval náš bývalý hráč Michal Černohlávek, v 90. minutě ale naši cennou výhru pojistil nezastavitelný Ulrych. Všichni naši hráči zaslouží pochvalu za velkou bojovnost, měli jsme i štěstí, vítězství nad kvalitním a důrazným soupeřem je ale zasloužené. Branky: Ulrych 3, Kopecký z pen., Sedláček - Šulc z pen., Kubeček z pen., Černohlávek. Rozhodčí: Petr Riabec - Filip Riabec, Pavel Martínek. ŽK 5:3. Diváků: 40. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička, Kvaček, Huneš, Berger, Standa Kašajík, Záliš, Kopecký, Rýdl (79. Kejzlar), Ulrych, Sedláček (43. Tokar).

Ve Velké Jesenici jsme prohrát neměli

18.10.2021 - Derby ve Velké Jesenici nabídlo překvapivý obrázek. Domácí tým jsme dlouhé minuty přehrávali, vypracovali si řadu "loženek". Hraje se ale na góly, a tak jsme jeli domů s prázdnou. Naši prohru 1:3 hodnotí dolanský kouč Pepa Cipra: "Do Jesenice jsme přijeli v bojovné náladě a chtěli jsme konečně odvézt body. I když pozice v tabulce tomu neodpovídala, od začátku zápasu jsme domácí přehrávali, byli jsme velmi aktivní, měli odražené míče a vypracovávali jsme si šanci za šancí. Roman Ulrych šel dvakrát sám na branku, jednou střílel z vápna, velmi nás táhl i Standa Kašajík, který rozdával míče a neskutečně motal domácí hráče a měl několik střel ve vápně. Kdybychom během 15 minut vedli 4:0, nikdo by se nemohl divit. Bohužel jsme šance neproměnili, a tak přišel trest. Z trestného kopu po faulu Kváči nepochopitelně propadl míč přes obránce před Kubase a dostali jsme velmi smolný gól. Dále jsme byli lepším týmem. Před poločasem jsme bohužel z další šance dostali gól na 2:0. V poločase jsme přeskupili řady a již jsme měli za sebou dvě vynucená střídání. Nicméně jsme opět začali aktivně a dostávali se do šancí. Z rohu hlavičkoval Lukáš Kvaček a Palasman neskutečným zákrokem vytáhl míč na další roh. Další šanci, co stojí za zmínku, měl Matyáš Rýdl, který z bezprostřední blízkosti trefil jen tyč, nutno dodat, že mu míč skočil před nohou. Poté domácí opět udeřili a prakticky rozhodli o výsledku. My jsme se dočkali alespoň čestné branky v podání Standy Kašajíka. Dlouho nepamatuji zápas, kdy bychom se dostali do tolika vyložených šancí, které by daly na dva až tři zápasy. Mužstvo musím pochválit především za bojovnost, bohužel ne za výsledek plynoucí z naší neschopnosti vsítit branku".

Derby v Jesenici překvapení nepřineslo

17.10.2021 - V JOPECO okresním přeboru se hrálo derby, kterému ve Velké Jesenici přihlížela slušná divácká kulisa. Velká Jesenice - Dolany 3:1 (2:0). Na hřišti týmu z popředí tabulky jsme pomýšleli na překvapení, které se ale bohužel nekonalo. Domácí si postupně vytvořili až třígólový náskok, který v 86. minutě zkorigoval Standa Kašajík na konečných 3:1. Branky: Marel, Vlček, Vít - Standa Kašajík. Rozhodčí: Krejska - Petr Riabec, Filip Riabec. ŽK 2:4. Diváků: 100. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička, Semanišin, Kvaček, Huneš, Kejzlar (34. Berger), Standa Kašajík, Záliš (46. Tokar), Rýdl (80. Jalovičár), Ulrych, Sedláček.

Hodnocení kouče: v hlavní roli silný vítr

10.10.2021 - V Dolanech bylo k vidění hned deset gólů. Pro diváky zajímavá podívaná, pro trenéry spíše infarktová záležitost. Souboj Dolany - Velké Poříčí B (5:5) hodnotí dolanský kouč Pepa Cipra: "Zápas byl ovlivněn velmi silným větrem. Na našem hřišti jsme přivítali poříčské béčko, které má o dva body více než my. Začali jsme celkem aktivně a hned v úvodu jsme si vytvářeli šance. Bohužel jako první skórovali hosté, kteří i díky vichru udeřili z rohu. Poté jsme vyrobili ještě dvě fatální hrubky a hosté vedli ve 13. minutě již o tři góly. Naštěstí se nám následně alespoň podařilo snížit. Škoda, že jsme na konci první půle trestuhodně vyrobili penaltu. Po přestřelce svítilo o přestávce na ukazateli skóre 3:5. Po nástupu do druhého poločasu bylo hned vidět, že jsme začali hrát po větru. Najednou jsme začali využívat toho, z čeho hosté těžili celý první poločas. Podařilo se nám vyrovnat na 5:5 a dále jsme měli více ze hry, s čímž přicházely i šance. Ke konci jsme polevili a přibližně posledních 10 minut naopak byli nebezpečnější hosté. Nakonec se tak zrodila remíza, ve kterou nikdo ve 13. minutě už nevěřil...".

Větrná loterie přinesla gólovou přestřelku a spravedlivou dělbu bodů

9.10.2021 - Dolanští fotbalisté byli zralí na ručník, v zápase okresního přeboru bohatém na góly nakonec vyválčili aspoň bod. Dolany - Velké Poříčí B 5:5 (3:5). Důležitý souboj týmů ze spodku tabulky se hrál za extrémně silného větru. V první půli vichr pomáhal hostujícímu týmu, který už ve 13. minutě vedl 3:0. Náš tým doplácel na nedůslednost, nevěděl si rady hlavně s pohyblivým Nguyenem. V 16. minutě byl v pokutovém území soupeře faulován Sedláček a Ulrych nařízenou penaltu s přehledem proměnil - 1:3. O sedm minut později si Poříčí vzalo třígólové vedení zpět. Dolaňáci ale nesložili zbraně, Ulrych rozehrál přímý kop chytře na Záliše a ten po průniku do pokutového území skóroval. Na rozdíl jediné branky pak snížil ranou z pravé strany Kejzlar. Je škoda, že prakticky vzápětí jsme faulovali ve vápně a gólem do šatny nás z pokutového kopu potrestal Hurdálek. Po změně stran jsme doufali, že silný vítr pomůže také nám, a stalo se. V 52. minutě propálil z ostrého úhlu gólmana soupeře Ulrych. V 70. minutě skončila rána střídajícího Tokara na břevně, v následné skrumáži se nejlépe zorientoval kanonýr Sedláček a vyrovnal na konečných 5:5. V infarktovém závěru nám začaly docházet síly, hosté nám zle zatápěli, ale na divoké a spravedlivé remíze se už nic nezměnilo. Branky: Ulrych 2 (1 z pen.), Záliš, Kejzlar, Sedláček - Hurdálek 2 (1 z pen.), Nguyen Van Son, Marek, Lokvenc. Rozhodčí: Prušinovský - Martínek, Bareš. ŽK 2:1. Diváků: 60. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička, Roman Kašajík, Kvaček, Huneš (46. Tokar) - Kejzlar (74. Mach), Záliš, Hanuš (36. Semanišin), Rýdl (78. Berger) - Ulrych, Sedláček. Obrázky ze zápasu jsou zde.

Hráči musí svůj přístup k fotbalu změnit!

5.10.2021 - Do Zábrodí jsme jeli s cílem uspět a odpoutat se od spodních pater tabulky okresního přeboru, což se bohužel nepovedlo. Zápas hodnotí trenér Dolan Pepa Cipra: "Bohužel jsme nedokázali navázat na zisk bodů s Provodovem a na hřišti Zábrodí jsme prohráli. Zarážející je, že jsme k utkání přicestovali jen v počtu dvanácti lidí. Vše důležité se stalo již v prvním poločase, kdy jsme kupili neskutečné chyby nejenom v obranné řadě. První gól v 10. minutě má na svědomí obránce Kvaček, kdy šel do předem vyhraného souboje s přílišným důrazem a rozhodčí pískal přímý kop, kterým hosté otevřeli skóre. Z další rychlé akce, kterou zavinil na polovině hřiště útočící Ulrych nepochopitelnou stahovačkou, hosté vybojovali roh po nešikovné teči Bergera. Z tohoto rohu i přes protestování našich hráčů na ruku domácího útočníka padl gól. Stále jsme měli více ze hry, měli vyšší držení míče, lepší šance, ale bohužel několikrát Sedláček, Ulrych, Rýdl ani Kašajík je nedokázali proměnit. A tak Zábrodí ještě dvakrát navýšilo skóre. Při třetím gólu zapomněl bránit Rýdl a při 4. gólu zaspala celá levá strana. Před koncem poločasu jsme alespoň udeřili z penalty. To ale bylo z naší strany vše a musíme si přiznat, že tímto stylem, kdy v obranných akcích děláme žákovské chyby a naopak v těch útočných jsme naprosto impotentní, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledky v okresním přeboru. Byl bych rád, aby někteří hráči svým přístupem konečně přistáli pevně nohama na zemi a změnili svůj přístup k fotbalu!".

V Zábrodí rozhodla první půle

3.10.2021 - Do Zábrodí jsme jeli psychicky posíleni o první výhru v sezoně, na body to ale nestačilo. Zábrodí - Dolany 4:1 (4:1). K dalšímu zápasu okresního přeboru Náchodska jsme nastoupili opět v nekompletní sestavě. Nezachytili jsme úvod utkání, v 18. minutě jsme prohrávali o dva góly, v 39. minutě už to bylo 4:0 pro domácí. Těsně před přestávkou zkorigoval Ondra Sedláček z penalty na konečných 4:1. Branky: Škoda 2, Matějovic, Falta - Sedláček z penalty. Rozhodčí: Gernát. ŽK 0:1. Diváků: 50. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička, Berger, Semanišin (46. Duben), Tokar, Standa Kašajík, Kvaček, Mach (73. Kejzlar), Rýdl, Ulrych, Sedláček.

Kouč Pepa Cipra: mohli jsme přidat další góly

29.9.2021 - Důležitou výhru nad Provodovem hodnotí dolanský trenér Pepa Cipra: "V Dolanech jsme přivítali soupeře ze dna tabulky. Měli jsme více ze hry a tvořili si i velké šance. Bohužel jsme dokázali proměnit pouze jedinou. Soupeř dal vyrovnávací gól po chybě našeho stopera. V druhém poločase jsme byli také lepším týmem, zaslouženě jsme šli do vedení. Soupeř však srovnal z velmi přísné penalty. V dalším průběhu zápasu jsme naštěstí dali dva uklidňující góly a mohli přidat i další".

Na svatého Václava konečně výhra!

28.9.2021 - Na státní svátek jsme doma vybojovali veledůležité vítězství. Dolany - Provodov 4:2 (1:0). Před slušnou návštěvou jsme začali dobře, ve 23. minutě nás poslal do vedení Tomáš Kejzlar. Souboj týmů z konce tabulky okresního přeboru zdramatizoval hostující Štrof, který v 52. minutě vyrovnal. Naštěstí se pak probudil dolanský kanonýr Ondřej Sedláček, který hlavou zblízka upravil skóre na 2:1. Provodov potom ještě jednou srovnal krok proměněnou penaltou, která byla nařízena hodně přísně. Střelecky disponovaný "Sedlo" ale v závěru zkompletoval hattrick a rozhodl o naší první výhře po návratu do okresního přeboru. Branky: Sedláček 3, Kejzlar - Štrof, Runkas z penalty. Rozhodčí: Havrda - Krejska, Gernát. Delegát: Hummler. ŽK 2:3. Diváků: 100. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička (81. Berger), Semanišin, Huneš, Hanuš (60. Tokar), Vojta Záliš, Kvaček, Bílý (46. Rýdl), Kejzlar, Ulrych, Sedláček (87. Mach).

Na první výhru stále čekáme

19.9.2021 - Utkání JOPECO okresního přeboru se nehrálo v Hronově, ale na náchodském stadionu Hamra. Hronov - Dolany 3:0 (0:0). V první půli byla hra vyrovnaná. Postupně nám ale začaly docházet síly, čehož soupeř v závěru utkání využil. Branky: Rosokha Mykola, Valtera, Káva. Rozhodčí: Hampl - Martínek, Grim. ŽK 4:2. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička (74. Mach), Semanišin, Huneš, Hanuš, Vojta Záliš, Kvaček (65. Berger), Rýdl, Renfus, Bílý (65. Jalovičár), Sedláček.

Šance jsou, ale ta koncovka...

11.9.2021 - Na první výhru v sezoně stále čekáme. Do Teplic jsme jeli v oslabené sestavě, doplatili jsme na chyby a střeleckou nemohoucnost. Teplice - Dolany 2:0 (1:0). Za pěkného počasí se na kvalitním teplickém trávníku hrál vyrovnaný fotbal. První šance si vytvořili domácí, my jsme se ale taky dostávali do nadějných pozic. Po půlhodině hry jsme nezachytili teplickou kombinaci středem hřiště a Moravec otevřel skóre - 1:0. Po přestávce se obraz hry moc nezměnil, šance byly k vidění na obou stranách. Domácí Kalaš se v 55. minutě prosadil zblízka po rohovém kopu a bylo to 2:0. Dolanský trenér Pepa Cipra, který kvůli koučování v Teplicích utekl ze svatby a najel 200 kilometrů, v závěru zápasu přeskupil řady a jeho tým si vytvořil tlak. Vypracovali jsme si několik velkých šancí, orazítkovali jsme spojnici domácí brány, koncovka je ale stále žalostná... Branky: Moravec, Kalaš. Rozhodčí: Prokeš - Krejska, Martínek. ŽK 0:4. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička, Semanišin, Huneš, Hanuš, Vojta Záliš, Kvaček, Mach, Rýdl, Bílý, Tokar.

Remízu v derby zachránil dvougólový Ivan Tokar

4.9.2021 - První sobotu v září jsme přivítali vedoucí tým tabulky okresního přeboru. Dolany - Velichovky 4:4 (2:4). Očekávané derby se hrálo za pěkného počasí a podle předpokladů před slušnou diváckou kulisou. Hosté byli v prvním poločase lepším týmem a za přispění chybujících domácích hráčů šli do šaten s dvoubrankovým vedením. Po přestávce se však nepochopitelně soustředili pouze na bránění výsledku, což se jim vymstilo. Náš tým se naopak zlepšil, mnoho nechybělo a mohli jsme slavit dokonce výhru. Dvěma góly se blýskl nestárnoucí Ivan Tokar (na snímku), premiéru v dolanském dresu si odbyl Standa Kašajík. Branky: Tokar 2, Ulrych, Sedláček - Rejchrt (z pen.), Németh, Jakub Emlar, Karel. Rozhodčí: Krejska - Pavel Tokar, Martínek. ŽK 0:3. Sestava Dolan: Karel – Praslička, Semanišin, Huneš, Hanuš (50. Standa Kašajík), Kopecký (65. Ivan Tokar), Kvaček, Rýdl, Kejzlar (62. Bílý), Ulrych, Sedláček. Pěkná fotogalerie Václava Mlejnka je zde.

Kostelec byl ve Stárkově nad naše síly

29.8.2021 - Třetí kolo JOPECO okresního přeboru nás opět zavedlo do Stárkova, kde teď našla útočiště kostelecká rezerva. Červený Kostelec B - Dolany 1:0 (0:0). V úvodním kole jsme ve Stárkově s domácím Sokolem vyválčili bod, tentokrát jsme ze stárkovského trávníku odjeli s prázdnou. Sešla se přitom konečně slušná sestava, bohužel se trápíme v koncovce. Před domácím zápasem s vedoucími Velichovkami rozhodně máme na čem pracovat. Branka: Zajíc. Rozhodčí: Prušinovský - Martínek, Šolc. ŽK 2:0. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička, Semanišin, Huneš (64. Kejzlar), Hanuš, Vojta Záliš, Kopecký, Kvaček (90. Jirka Berger), Rýdl, Bílý, Sedláček.

Oslabená dolanská sestava na Polici nestačila

21.8.2021 - V druhém kole JOPECO okresního přeboru jsme se poprvé představili doma, na body jsme bohužel nedosáhli. Dolany - Police B 0:3 (0:0). Dolanský trenér Pepa Cipra postrádal z různých důvodů hned několik hráčů základní sestavy, přesto se hrál v první půli vyrovnaný fotbal. Šance si vytvořily oba týmy, s jejich proměňováním ale byly na štíru. Skóre se poprvé měnilo šest minut po změně stran, bohužel se jednička na ukazateli stavu rozvítila u hostujícího týmu - trefil se Hauk. Tentýž hráč pak navýšil vedení svého týmu a další zkušený plejer Tauc upravil poměr branek na 3:0 pro polickou rezervu. Suma sumárum - v prvním poločase byly Dolany o maličko lepší, ale měly být přesnější v kombinaci. V druhé půli jsme nastoupili stylem, že se do té doby nevýrazní hosté porazí sami. Všechny tři góly byly jak přes kopírák, dlouhé auty nebo standardní situace a góly pouze hlavou. Doplatili jsme na nedostatek hráčů a laxní přístup... Branky: Hauk 2, Tauc. Rozhodčí: Gernát - Tokar Pavel, Martínek. ŽK 1:1. Sestava Dolan: Kulang – Huneš, Semanišin (71. Najman), Praslička (60. Mach), Berger, Hanuš, Tokar Ivan, Záliš Vojtěch, Rýdl, Bílý, Renfus. Zápas Dolany - Police B zdokumentoval fotoreportér Václav Mlejnek, jeho snímky jsou zde.

Remízu ve Stárkově vystřílel Kuba Kopecký. Hodinky rozhodčího "zazlobily"...

14.8.2021 - Dolanská fotbalová parta mohla návrat do okresního přeboru oslavit výhrou ve Stárkově, přišla o ni v nastaveném čase. Stárkov - Dolany 2:2 (1:1). Zápas úvodního kola JOPECO okresního přeboru Náchodska byl nervózní. Do vedení šli ve 43. minutě domácí, dokázali jsme ale ještě do přestávky vyrovnat zásluhou Kuby Kopeckého (na snímku). V 80. minutě stejný hráč zajistil našim barvám vedení, Stárkov vyrovnal až v 93. minutě. Oba týmy dohrávaly zápas o deseti hráčích po vyloučení Malinského a Jardy Karla. Kdyby domácí viděli červených karet více, nikdo by se nemohl divit... Pozápasové hodnocení dolanského trenéra Pepy Cipry: "V první půli byla hra celkem vyrovnaná, domácí hráči měli vážnější šance, trefili dvě břevna, ale i my jsme se dostávali do zakončení. Naši největší šanci v prvním poločase měl Ulrych. Domácím se podařilo ve 43. minutě jít do vedení, kdy naši hráči po domnělém faulu přestali absolutně hrát a nechali tak domácí pohodlně skórovat. Naštěstí jsme odpověděli hned vzápětí, kdy Kuba Kopecký srovnal na poločasových 1:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, avšak domácí začali hrát velmi tvrdě, především Kučera, který během několika málo minut měl dostat červenou kartu. Nestalo se tak, a tak sudí, aby uklidnil hru, vyloučil domácího Malinského. Paradoxně proti deseti jsme byli horším týmem, dokonce se proti nám kopala penalta, kterou Jarda Karel bravurně chytil. Po pětiminutové přesilovce srovnal počet na hřišti brankář Karel, který podrazil unikajícího útočníka ve vyložené šanci. Jeho místo v bráně zastoupil Lukáš Kvaček. Od té doby byla hra vyrovnaná, když si oba týmy vytvářely šance. Ke konci zápasu jsme šli po krásné střele Kopeckého do vedení. Vypadalo to, že výhru udržíme, nicméně posledních 10 minut měli naši dva hráči křeče a nehráli. Jelikož už jsme neměli možnost střídání, dohrávali jsme v osmi lidech. Domácí srovnali v 93. minutě, a tak se zrodila asi spravedlivá remíza, kterou bychom určitě před zápasem brali. Co mě ale velmi zaráží - podle času pomezního rozhodčího jsme hráli 10 minut nad normální hrací dobu a po konzultaci s rozhodčím jsem si všiml, že jeho hodinky ukazovaly i v údajné 95. minutě 35 minut herního času, což značí jeho chybu, která nás pravděpodobně stála dva body a velké překvapení." Branky: Novák, Schreiber - Kopecký 2. Rozhodčí: Riabec Petr - Martínek, Riabec Filip. ŽK 1:1. ČK 1:1. Sestava Dolan: Karel – Kvaček, Semanišin, Huneš (90. Mach), Praslička, Hanuš (68. Tokar), Vojta Záliš, Kopecký, Rýdl (68. Berger), Bílý (73. Náhlík), Ulrych.

Dolanští fotbalisté postoupili do přeboru, sezonu načnou ve Stárkově

7.7.2021 - Po dvouleté pauze a podivných covidových sezonách se dolanští fotbalisté vracejí o soutěž výše, do VEBA okresního přeboru. První soutěžní zápas nás čeká v sobotu 14. srpna ve Stárkově. První domácí duel uvidí dolanští fotbalisté v sobotu 21.8. od 16 hodin proti béčku Police nad Metují. Poslední podzimní zápas sehrajeme 31.10. na Babí. Kompletní rozpis je ZDE.

Dolanští fotbalisté se utkají s Libřicemi, Velichovkami a Teplicemi

30.6.2021 - Fotbalisté Tělovýchovné jednoty Dolany už mají naplánované letní přípravné zápasy. V sobotu 17. července se svěřenci trenéra Pepy Cipry představí v Libřicích, v sobotu 31.7. budou hrát ve Velichovkách a další sobotu 7. srpna přivítají v Dolanech celek Teplic. Všechno utkání začínají v 17 hodin. Rozpis mistrovských utkání okresního přeboru, do kterého jsme postoupili, ještě není znám.

Dětský den v Dolanech se nesl v duchu soutěží a dobré nálady

15.6.2021 - Nebe bez mráčku, příjemné teploty nad dvacítkou, spousta občerstvení a natěšení pořadatelé. Tak to vypadalo před začátkem Dětského dne, který Tělovýchovná jednota Dolany uspořádala první červnovou sobotu na dolanském hřišti. Aktivnímu pohybu na čerstvém vzduchu se tu oddávalo nejen padesát dětí, ale také jejich příbuzní. Akci provázela platná protiepidemická opatření. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také fotogalerii.

Tělovýchovná jednota Dolany uspořádá Dětský den

12.5.2021 - Opatření proti šíření covidu-19 jsou pomalu rozvolňována. Proto pevně věříme, že v sobotu 5. června 2021 budeme moci uspořádat Dětský den. Na dolanském hřišti se bude začínat v 10 hodin. Loni jsme měli pro malé sportovce připraveno celkem devět stanovišť, letos by jich mělo být ještě více. Přitom bude hrát hudba, bohaté občerstvení bude servírovat veselá obsluha bufetu "U tří můr a komára". Malí i velcí jsou po celý den srdečně zváni! Pořadatelem akce je Tělovýchovná jednota Dolany v čele s hlavním organizátorem Liborem Veinfurterem. Plakát je ZDE.

Velký Dolaňák Mirek Větrov odešel, jeho odkaz zůstává

21.2.2021 - Jsou zprávy, se kterými se člověk těžko smiřuje. Jedna taková nás zasáhla ve středu 17. února, kdy podlehl dlouhé těžké nemoci Miroslav Větrov. Velká osobnost veřejného života na Jaroměřsku se narodila v dubnu 1947. Mirek od mala miloval fotbal, který začal hrát v Jiskře Jaroměř. V roce 1969 se stal členem Tělovýchovné jednoty Dolany. V obci také našel zaměstnání, v místním JZD zastával funkci zootechnika. Více čtěte v našem obsáhlejším článku. Na Mirka se vzpomínalo i v časopisu Fotbal v kraji, článek je zde na stránce číslo 15. Podívejte se také na fotovzpomínku. Poslední rozloučení s Mirkem Větrovem proběhne ve čtvrtek 25. února. Smuteční obřadní síň jaroměřského krematoria bude pro veřejnost otevřena od 12:30 hodin.

Dolanští fotbalisté si už letos soutěžní zápas nezahrají

27.10.2020 - Fotbaloví amatéři si v Česku o body do konce roku nekopnou. Výkonný výbor asociace (FAČR) na svém mimořádném jednání rozhodl, že soutěže od třetí ligy níž kvůli nelepšící se epidemiologické situaci přerušuje. Původně se uvažovalo o tom, že by se výkonnostní fotbal mohl hrát i v posledních měsících roku na umělých trávnících. Celý článek čtěte zde.

V Rasoškách řádil "Sedlo", vracíme se do čela tabulky!

10.10.2020 - Očekávané derby rozhodl nezastavitelný Ondra Sedláček. Rasošky - Dolany 1:5 (0:5). V posledním zápase před přerušením soutěží ministrem zdravotnictví jsme se představili na hřišti soupeře, který v posledních kolech obral o body naše konkurenty z popředí tabulky. Od začátku jsme ale neponechali nic náhodě a v deštivém počasí jsme už o přestávce vedli o pět gólů, čtyři z nich zařídil spolehlivý kanonýr Ondra Sedláček. Po konečné výhře 5:1 jsme se dostali do čela tabulky okresní soutěže. Křinice totiž padly 1:2 v Otovicích a Božanov nechal všechny body v Mezilesí po prohře 1:4! Branky: Šeda - Sedláček 4, Mach. Delegovaní rozhodčí: Franěk - Martínek. ŽK 1:0. ČK 0:0. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička (46. Bílý), Kašajík (60. Kulang), Semanišin, Sedláček, Záliš, Tokar, Mach (63. Berger), Kvaček, Ulrych (85. Lhotský), Renfus (46. Musil). Odkaz na stránky s výsledky zápasů a tabulkou okresní soutěže jsou zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Nečekaně těžký mač rozhodl skvělý Ulrych

3.10.2020 - Náš další soutěžní zápas měl být jednoznačnou záležitostí, nakonec ale nebyl... Dolany - Heřmánkovice 6:4 (2:2). Papírové předpoklady jsou jedna věc, dění na hřišti je občas věc druhá... Ukázalo se to na dolanském trávníku, kde měl domácí favorit nečekaně těžkou práci s posledním týmem tabulky. V poločase byl stav nerozhodný, v 79. minutě jsme dokonce prohrávali 3:4! Pak se ale předvedl navrátilec do dolanské sestavy Roman Ulrych, který si během šesti minut (!) připsal čistý hattrick. Branky: Ulrych 3, Bílý, Hanuš, Kvaček - Nývlt 2, Seifrt, Bouška. 42 diváků. Rozhodčí: Petr - Merbs, Martínek. ŽK 2:1. ČK 0:0. Sestava Dolan: Kubásek – Semanišin, Sedláček, Bílý, Tokar, Mach (46. Rýdl), Kvaček (77. Lhotský), Hanuš, Kopecký (56. Ulrych), Musil (89. Karel), Berger.

Další dolanskou kanonádu odnesly Otovice

26.9.2020 - Dolanští fotbalisté si po nečekané prohře v Křinicích spravili chuť, proti Otovicím si otevřeli střelnici. Dolany - Otovice 8:1 (3:0). Začátek zápasu nám moc nevyšel, v deštivém počasí jsme těžko hledali cestu k brance houževnatého soupeře. Kouzlo otovického gólmana odčaroval v 18. minutě chytrým lobem Kamil Mach, který v zápase zkompletoval hattrick. Hostujícímu týmu postupně ubývaly síly, čehož jsme využili a po jasné výhře se v tabulce přiblížili na jediný bod vedoucímu Božanovu, který ztratil remízou 1:1 v Rasoškách. Branky: Mach 3, Bílý 2, Hanuš 2, Sedláček - Salfický. 25 diváků. Rozhodčí: Bouz - Martínek, Najman. ŽK 0:0. ČK 0:0. Sestava Dolan: Kubásek – Semanišin, Renfus, Kejzlar (76. Lhotský), Praslička (67. Berger), Bílý (80. Cipra), Tokar (76. Karel), Mach, Hanuš, Kvaček, Musil (81. Sedláček).

Nečekaná prohra v Křinicích

19.9.2020 - Ve VEBA okresní soutěži Náchodska se zrodilo překvapení, bohužel na náš účet. Křinice - Dolany 5:3 (1:2). Hned několik našich hráčů zápas nedohrálo kvůli zranění. I tak jsme ale měli v Křinicích určitě vyhrát. Branky: Hošek 2, Neuschl 2, Pražák - Kvaček, Sedláček, Hanuš. 63 diváků. Rozhodčí: Mucha - Martínek, Zelený. ŽK 1:1. Sestava Dolan: Kubásek – Kašajík, Semanišin, Kulang (80. Cejnar), Renfus, Bílý (26. Berger), Tokar, Mach (66. Hanuš), Kvaček, V. Záliš, Sedláček (32. Karel).

Dolany bodovaly naplno i ve třetím kole soutěže

12.9.2020 - Ve třetím kole VEBA okresní soutěže Náchodska jsme přivítali rezervní tým Lokomotivy Meziměstí. Dolany - Meziměstí B 4:1 (2:1). Za slunečného počasí jsme se brzy dostali do vedení, po centru Kamila Macha z pravé strany se v páté minutě prosadil hlavou kapitán Ondra Sedláček. Soupeř ale o tři minuty později po chybě v naší rozehrávce vyrovnal. Zápas pak postrádal dynamiku, přestali jsme běhat. Divákům udělal radost až v 37. minutě Kamil Mach - 2:1. Po změně stran jsme se dlouho nemohli prosadit. Gólová pojistka přišla až v 76. minutě, kdy Petr Hanuš s přehledem proměnil penaltu. Na konečných 4:1 upravil po přihrávce Artura Musila Lukáš Kvaček. Branky: Sedláček, Mach, Hanuš z pen., Kvaček - Khop. 40 diváků. Delegovaní rozhodčí: Hampl - Martínek. ŽK 0:1. Sestava Dolan: Karel – Praslička (46. Musil), Cejnar, Kulang, Semanišin, Mach (67. Tokar), Bílý, Kvaček, Vojta Záliš, Sedláček (50. Berger), Hanuš. Fotoreportáž a video zachycující proměněnou penaltu najdete zde.

Cenná výhra v Mezilesí

6.9.2020 - Také v druhém kole VEBA okresní soutěže Náchodska se dolanští fotbalisté radovali z výhry. Mezilesí - Dolany 3:4 (1:3). Na hřišti týmu, který v minulé sezoně hrál okresní přebor, jsme začali dobře. Kapitán Ondra Sedláček je při střelecké chuti, v Mezilesí si připsal hattrick a i díky trefě Romana Ulrycha jsme vedli už 4:1. Domácí ale nesložili zbraně a dvěma góly v závěru zápas ještě zdramatizovali. Zajímavostí je, že rozhodčí museli utkání kvůli bouřce přerušit. Branky: Pavel Škoda 2, Maixner - Sedláček 3, Ulrych. 60 diváků. Delegovaní rozhodčí: Ježek - Martínek. ŽK 3:4. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička, Kulang (80. Berger), Semanišin, Kejzlar (55. Hanuš), Renfus, Kvaček, Kopecký, Vojta Záliš, Sedláček, Ulrych (67. Musil).

Dolanský fotbal: letní příprava i změny v kádru

2.9.2020 - Před prvním mistrovským zápasem jsme absolvovali letní přípravu, kde jsme se utkali se třemi soupeři. Kuks jsme s přehledem porazili, následně jsme dvakrát shodně prohráli o dva góly s týmy z vyšších soutěží, s Nedělištěm a se Zábrodím. Obě tyto prohry měly podobný průběh, většinu zápasu jsme hráli dobře, soupeře jsme místy přehrávali, vedli jsme, ale ke konci utkání nám došly síly a z důvodu nedostatku hráčů jsme těmto týmům podlehli. První mistrák s Rasoškami už byl ale úplně o něčem jiném. Podrobnější hodnocení dolanského trenéra Pepy Cipry doplněné o aktuální informace týkající se omlazení kádru najdete v příloze.

Zakončení prázdnin v Dolanech: dětský den, návštěva hejtmana i kanonáda v derby!

30.8.2020 - V úvodním kole okresní soutěže Náchodska se hrálo derby, Dolaňáci soupeře rozhodně nešetřili. Dolany - Rasošky 9:1 (3:0). Hrálo se před parádní návštěvou, dorazilo 80 diváků. Od začátku jsme byli aktivní a bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme i gólově. To se do přestávky povedlo hned třikrát a o osudu derby bylo prakticky rozhodnuto. Parádní výkon podal dolanský kapitán Ondra Sedláček, autor pěti gólů! Pozadu nezůstal ani Roman Ulrych, který zaplněné hlediště potěšil hattrickem. Pochvalu za předvedený výkon zaslouží celý tým. Branky: Sedláček 5, Ulrych 3, Kvaček z penalty - Toman. Delegovaní rozhodčí: Bouz - Martínek, Havrda. ŽK 1:4. Sestava Dolan: Kubásek – Praslička (60. Hanuš), Kašajík (75. Lhotský), Kulang (65. Berger) – Renfus, Kvaček, Mach, Vojta Záliš, Bílý (25. Musil) – Sedláček, Ulrych (87. Cipra). Zápas byl součástí velké akce pod názvem Zakončení prázdnin v Dolanech, kterou uspořádala Tělovýchovná jednota Dolany. Pod vedením hlavního organizátora Libora Veinfurtera probíhaly už od 11 hodin dětské soutěže, připraveno bylo celkem devět stanovišť. Na derby s Rasoškami do Dolan dorazil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, kterému jsme v přestávkovém rozhovoru poděkovali za dlouhodobou krajskou dotační podporu. Po utkání následovalo posezení při hudbě. Po celý den bylo k dispozici bohaté občerstvení v podobě kýty na grilu, palačinek, párků v rohlíku a dalších dobrot. O přítomné se vzorně staral personál bufetu "U tří můr a komára". :-) Poděkování zaslouží všichni obětaví organizátoři a také obec, která nám zapůjčila trampolínu a skákací hrad. Fotoreportáž přibližující Zakončení prázdnin v Dolanech je zde, její součástí jsou i dvě krátká fotbalová videa. Akce se rozhodně vydařila, na příští rok už máme v hlavách i několik vylepšení.

Zakončení prázdnin v Dolanech: dětské soutěže, derby a večerní párty!

3.8.2020 - Zakončení letních prázdnin proběhne v Dolanech se vší parádou. Ve Sportovním areálu vše vypukne v sobotu 29. srpna už v 11 hodin. Nabitý program odstartují dětské soutěže o ceny. V 16 hodin se dočkají fotbaloví fanoušci, naši borci přivítají v úvodním kole okresní soutěže v očekávaném derby Rasošky! Následovat bude večerní posezení s hudbou a možná i malým překvapením... Vstupné bude dobrovolné, po celý den bude zajištěno bohaté občerstvení. Slíbit můžeme vepřové na rožni, párky v rohlíku, palačinky a spoustu dalších dobrot. Zde je plakát.

Dolanští fotbalisté zahájí mistrovskou sezonu atraktivním derby

17.8.2020 - Fotbalisté Dolan se připravují na start dalšího ročníku VEBA okresní soutěže Náchodska. Borci v červeno - žlutých dresech přivítají v sobotu 29. srpna od 16 hodin v atraktivním derby Rasošky. Zápas bude součástí akce s názvem Zakončení prázdnin v Dolanech, plakát je zde. V sobotu 5.9. se dolanští fotbalisté představí v Mezilesí, které v minulé sezoně působilo v okresním přeboru. Zajímavostí je, že dres Mezilesí zřejmě oblékne Láďa Šrajbr, který ještě nedávno trénoval náš tým. Další sobotu 12.9. pak budeme hostit rezervu Meziměstí. Podzimní rozpis utkání je zde.

Dolanská stará garda byla v Teplicích "na bedně"!

11.7.2020 - Stará garda TJ Dolany vyrazila v sobotu 11. července 2020 na turnaj do Teplic nad Metují. Zúčastnilo se ho osm týmů rozdělených do dvou skupin, v nichž se hrálo systémem "každý s každým". Od začátku bylo jasné, že jsme se nepřijeli jen zúčastnit. V úvodním zápase jsme porazili 5:1 Stěžery a v dalším duelu už šlo o postup do semifinále. S kvalitním výběrem Okresního fotbalového svazu Náchod jsme sehráli vyrovnaný, dramatický zápas. V posledních vteřinách jsme dali vítězný gól a po výhře 3:2 jsme mohli slavit. Poslední utkání skupiny už vlastně nic neřešilo, v souboji postupujících týmů jsme zvítězili 3:1 nad Broumovem a do semifinále jsme šli z prvního místa ve skupině. V semifinále jsme kvalitního soupeře ze Stárkova možná trochu podcenili a výsledkem byla prohra 0:3. V souboji o bronz jsme ale zase zabrali a Broumov jsme přehráli opět 3:1. Skvělé třetí místo bylo nad očekávání. Turnaj vyhrály Velichovky, které ve finále zdolaly Stárkov. Konečné pořadí turnaje: 1. Velichovky, 2. Stárkov, 3. Dolany, 4. Broumov, 5. OFS Náchod, 6. Teplice, 7. Lípa nad Orlicí, 8. Stěžery. Děkujeme našim hráčům za vzornou reprezentaci TJ Dolany a kamarádům z SG Slavoj Teplice za pozvání na hodně povedený turnaj. Obrázky jsou zde.

Dolany přivítaly další tým z Hradecka

28.6.2020 - Dolaňáci se poslední červnovou neděli utkali s dalším týmem z hradeckého okresu. Dolany - Třebeš B 0:3. V horkém počasí jsme přivítali dalšího kvalitního soupeře. Hosté byli lepší a brzy si vypracovali dostatečný náskok. Ten mohl být i vyšší, ale Jarda Karel v dolanské bráně doslova čaroval. Utkání přihlížel i předseda Výkonného výboru OFS Hradec Králové Martin Zbořil. Po zápase proběhlo focení týmu a fanoušků, výsledek je zde.

Smiřice v Dolanech dominovaly

20.6.2020 - Naši fotbalisté si k dalšímu testu pozvali silný tým Smiřic. Dolany - Smiřice 1:7 (0:4). Smiřický soupeř předvedl v Dolanech své kvality. V sestavě měl bývalého ligistu Aleše Bednáře a další výborné hráče. Po půlhodině hry svítilo na ukazateli skóre 0:3 a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Jiskřičku naděje na zvrat vykřesal v druhé půli Tomáš Kejzlar, který dorazil do prázdné brány střelu spoluhráče po pěkném centru Kamila Macha. Soupeř ale v závěru své vedení ještě navýšil. Branka Dolan: Kejzlar. Obrázky z utkání jsou zde.

Místo tréninku přátelák

18.6.2020 - Dolanští fotbalisté mají za sebou další herní přípravu. Dolany - Červený Kostelec B 3:4. Dolaňáci si zpestřili přípravu na další sezonu, když ve čtvrtek místo tréninku odehráli přátelák s rezervou Červeného Kostelce. Zápas s technickým soupeřem byl vyrovnaný, trenér Pepa Cipra dal šanci všem, včetně kluků z lavičky. Utkání s přehledem odřídil rozhodčí Pavel Martínek, přesto si musel vyslechnout nejednu peprnou poznámku z dolanského kotle. :-) Branky Dolan: Semanišin, Mach (z pen.), Ulrych. V sobotu 20.6. budeme hostit Smiřice, začíná se v 17 hodin.

Miláno Jaroměř nad síly Dolan

13.6.2020 - Dolanský tým doma odehrál další přípravné utkání, na jaroměřské Miláno nestačil. Dolany - Miláno Jaroměř 2:5. Hrálo se přes poledne v úmorném vedru, ani jeden z týmů neměl hráče na střídání, rozhodčí Pavel Martínek proto utkání o něco zkrátil. Naši borci měli možnost změřit síly s kvalitním soupeřem, v jehož dresu nastoupil například Radek Gorol z třetiligových Živanic a řada dalších výborných hráčů. Branky Dolan: Semanišin, Kopecký.

Dva výstavní góly Dolan na soupeře nestačily

7.6.2020 - Dolanští fotbalisté si k dalšímu přípravnému zápasu pozvali přední tým okresního přeboru Náchodska. Dolany - Zábrodí 2:3 (0:1). V Dolanech se hrál kvalitní, vyrovnaný fotbal. Hosté se ujali vedení v první půli, kdy soupeřův hráč vypálil z dálky a míč skončil po odrazu od břevna za zády Jardy Karla. Po změně stran jsme přidali a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejdříve rozjásal fanoušky ranou z dálky Lukáš Semanišin. O chvíli později si poblíž domácího kotle vzal míč Kamil Mach, soupeři nasadil ukázkové jesle a střelu z úhlu krásně zakroutil přes gólmana Zábrodí - 2:1. Zdálo se, že utkání dotáhneme do vítězného konce. V závěru jsme ale polevili v koncentraci a soupeř nás dvěma slepenými góly potrestal. Branky Dolan: Semanišin, Mach. Další domácí přípravu odehrajeme v sobotu 13. června, už od 11 hodin budeme hostit Milano Jaroměř.

Po prohře v Jesenici Dolaňáci přejeli Hořiněves

30.5.2020 - Dolanský fotbalový tým má za sebou první zápasy po pauze zaviněné koronavirem. Borci v červeno - žlutých dresech nejdříve zajížděli k derby do Velké Jesenice, kde před stovkou diváků prohráli vysoko 4:8. Náladu si ale vylepšili poslední májovou sobotu, kdy v Dolanech přivítali Hořiněves a vyhráli jasně 8:2. Na výsledku se výrazně podílely i nové dolanské posily. Následovalo vydařené posezení spojené s opékáním kýty. Fotogalerie z utkání je zde.

Dolanský tým čekají přípravné zápasy, v sobotu proběhne opékání kýty

26.5.2020 - Fotbalisté Dolan sehrají v nejbližší době několik domácích přípravných zápasů. Svěřenci trenéra Ládi Šrajbra přivítají v sobotu 30. května Hořiněves, souboj s účastníkem soutěží na Hradecku začne v 16:00. Následovat bude posezení spojené s opékáním kýty. V sobotu 6. června budeme hostit Zábrodí (16:00), v sobotu 13. června bude naším soupeřem Milano Jaroměř (11:00) a v sobotu 20. června změříme doma síly se Smiřicemi (16:00). Další duely jsou v jednání.

Dolany po pauze poprvé trénovaly

10.5.2020 - Dolanští fotbalisté si po delší pauze zaviněné koronavirem zase společně zatrénovali. Při dodržení předepsaných opatření si zaběhali, pilovali střelbu a na závěr došlo i na fotbálek. Obrázky jsou zde. V jednání jsou přípravné zápasy, Dolaňáci se utkají s Velkou Jesenicí nebo Hořiněvsí.

Dolanští fotbalisté konečně začínají trénovat!

28.4.2020 - Čerstvé informace od trenéra dolanských fotbalistů Ládi Šrajbra: "Tak nám vláda povolila trénovat, musíme ale dodržovat nařízení. Mimo hřiště roušky, na hřišti max. 10 lidí, dvě skupiny, zavřené kabiny a sprchy. Dodržovat vzdálenost mezi sebou minimálně dva metry. Zatím budeme chodit čtvrtky a začínáme 7.5. od 18:00 do 19:15, pak se to může upravit. Každý mně musí včas dávat vědět neúčast, ať si mohu trénink připravit. Kdo se neomluví, s tím počítám. Těším se, Láďa". Další informace od kouče k tréninkům jsou zde.

Oslavy 50 let fotbalu v Dolanech se kvůli koronaviru o rok odkládají

15.4.2020 - Oslavy 50 let fotbalu v Dolanech se letos konat nebudou. Členové výboru TJ Dolany byli k odložení oslav přinuceni vzhledem k aktuální "koronavirové" situaci v zemi. V sobotu 27. června se neuskuteční ani tradiční turnaj starých gard. O velkou slavnost ale veřejnost nepřijde - s herci, zpěváky a bohatým programem ji uspořádáme o rok později, v červnu 2021!

Dolanský fotbalistům sezona předčasně skončila

8.4.2020 - Dolanští fotbalisté už na jaře mistrovský zápas nesehrají. Amatérské fotbalové soutěže v České republice ukončily vzhledem k pandemii koronaviru letošní sezonu a pokračovat nebudou. Rozhodnutí výkonného výboru Fotbalové asociace ČR se týká jak mistrovských soutěží od ČFL a MSFL dolů, tak i pohárových duelů. Podrobnosti jsou zde. Ze soutěží s největší pravděpodobností nebude nikdo postupovat ani sestupovat.

FAČR spouští projekt Trénuj doma

8.4.2020 - Fotbalová asociace České republiky (FAČR) spouští projekt Trénuj doma. Série instruktážních videí nabízí inspiraci pro individuální přípravu všech fotbalistů a fotbalistek. „Samozřejmě to nenahradí společný trénink na hřišti, ale jde o určitou alternativu, která také může být našim členům nápomocná. Jde zároveň o motivaci a inspiraci pro všechny ve smyslu, že i doma se dá důstojným způsobem trénovat,“ uvedl Jan Pauly, generální sekretář FAČR. Cvičení jsou rozdělena do čtyř okruhů: herní dovednosti, brankářská cvičení, kondice, posilování, kompenzace a dětské aktivity. Jedno z ukázkových cvičení připravil současný asistent trenéra reprezentace Tomáš Galásek. Zůstaňte ve hře – trénujte doma!

Koronavirus komplikuje i přípravu dolanských fotbalistů

16.3.2020 - Koronavirus zasáhl i do přípravy dolanských fotbalistů. Zatím platí varianta, že společné tréninky plánované ještě nedávno pouze na čtvrtek nebudou vůbec! Je potřeba se udržovat a musíme čekat, co bude dál. V sobotu 21.3. měla na hřišti proběhnout brigáda, i ta se kvůli karanténě odkládá. Sledujte pozorně naše stránky a facebook!

Jarní úklid obce se blíží, pomoc členů TJ je vítána

9.3.2020 - V Dolanech proběhne i v letošním roce Jarní úklid obce. Uskuteční se v sobotu 4. dubna od 9 hodin v Dolanech, Krábčicích a Svinišťanech. Dolanskou část bude koordinovat Libor Veinfurter, sraz bude tradičně u sokolovny. Krábčice si bere na povel Radek Všetečka a Svinišťany Pepa Cipra. Po skončení akce se brigádníci sejdou u oběda ve svinišťanské Chaloupce. Partnerem akce je vedle obce také společnost Gambrinus, který dodá pytle, rukavice a sud piva. Pomoc členů Tělovýchovné jednoty Dolany je vítána!

Dolany porazily i Mezilesí

7.3.2020 - Dolany v přípravě zatím válejí, mají skalp dapšího týmu z okresního přeboru. Dolany - Mezilesí 3:1 (0:1). Opět jsme přehráli soupeře ve všem. "Bylo to odmakané a hra byla taky dobrá, akorát jsme trestuhodně zahodili sedm loženek," hodnotil dolanský kouč Láďa Šrajbr. Branky Dolan: Náhlík 2, Kvaček. Do zápasu v dolanském dresu nastoupili Palasman, Šrajbr, Cejnar, Kašajík, Praslička, Kejzlar, Náhlík, Černohlávek, Tokar, Kvaček, Ulrych, Berger, Sedláček. Další přípravný duel sehrajeme 28.3. s Velkou Jesenicí.

Cenná výhra nad Velichovkami

29.2.2020 - Dolanští fotbalisté změřili síly s dalším účastníkem okresního přeboru. Dolany - Velichovky 3:1 (0:1). V duelu s tradičním rivalem jsme odčinili předchozí prohru 4:5 s Libřicemi. V první půli byla naše hra rozháraná, špatně jsme obsazovali hráče Velichovek. Po přestávce jsme udělali několik změn, zabrala promluva k hráčům. "Najednou jsme byli na hřišti pánem. Za druhý poločas bych chtěl kluky pochválit, náš výkon byl moc dobrý," neskrýval po zápase spokojenost dolanský trenér Láďa Šrajbr. Branky Dolan: Kvaček 2x, Šrajbr M. Do zápasu v dolanském dresu nastoupili Karel, Šrajbr L., Cejnar, Praslička, Jalovičár, Kvaček, Ulrych, Tokar, Kejzlar, Lhotský, Šrajbr M., Náhlík a Černohlávek. Další přípravný duel v Novém Městě: 7.3. od 11:30 Dolany - Mezilesí. 28.3. Velká Jesenice - Dolany (místo konání tohoto zápasu se teprve upřesní).

Dolany v přípravě přejely silné Zábrodí

15.2.2020 - Dolaňáci si v další herní přípravě vyšlápli na druhý tým okresního přeboru. Hrálo se opět na umělce v Novém Městě nad Metují. Dolany - Zábrodí 5:0 (1:0). Náš tým v zápase vyzkoušel nové rozestavení. Několik hráčů se omluvilo, přesto jsme poskládali slušnou sestavu. "Potěšilo mě nasazení i kombinační hra, musíme ale dál makat. Zábrodí bylo lepší prvních patnách minut, pak už my. Asi jsme to soupeři trochu znechutili," hodnotil dolanský trenér Láďa Šrajbr. Branky: Sedláček 4, Tokar. Do zápasu v dolanském dresu nastoupili Palasman, L. Šrajbr, Karel, Semanišin, Kejzlar, Kulang, Ulrych, Tokar, Náhlík, Mach, M. Šrajbr, Lhotský, Sedláček, R. Kašajík, Cejnar. Další přípravné duely: 22.2. od 16:00 Dolany - Libřice. 29.2. od 16:00 Dolany - Velichovky. 7.3. od 11:30 Dolany - Mezilesí. 28.3. Velká Jesenice - Dolany (místo konání tohoto zápasu se teprve upřesní).

Letošní zápasová premiéra byla vítězná

8.2.2020 - První přípravný zápas před jarní částí okresní soutěže Náchodska jsme zvládli. Hrálo se na umělé trávě v Novém Městě nad Metují. Dolany - Velké Poříčí/Babí dorost 5:1 (3:1). Pro dolanský tým to byl po delší době přechod z malé umělky na velké hřiště. "Věřím, že se naše výkony budou zlepšovat. Máme za sebou měsíc dřiny a před sebou další dva měsíce," nechtěl se pouštět do většího hodnocení prvního letošního zápasu dolanský trenér Láďa Šrajbr. Branky: Sedláček 3, Semanišin, Ulrych. Do zápasu v dolanském dresu nastoupili Palasman, Praslička, Cejnar, Semanišin, Karel, Mach, Tokar, Ulrych, Sedláček, Kvaček, Kulang, Michal Šrajbr, Lhotský a Jalovičár. Další přípravné duely: 15.2. od 10:00 Dolany - Zábrodí. 22.2. od 16:00 Dolany - Libřice. 29.2. od 16:00 Dolany - Velichovky. 7.3. od 11:30 Dolany - Mezilesí. 28.3. Velká Jesenice - Dolany (místo konání tohoto zápasu se teprve upřesní).

Novoročnímu Vejšlapu přálo počasí

3.1.2020 - Slunečné počasí, bezvětří, teplota kolem nuly a bláto na cestách šikovně přimrzlé. Premiérový novoroční Vejšlap po místních částech Dolan snad ani nemohly provázet lepší podmínky. U dolanské sokolovny se na Nový rok sešlo skoro 40 účastníků, převážně z Dolan a Svinišťan. Hlavní organizátor Libor Veinfurter připravil pro malé i velké výletníky teplý mošt, medovinu a voňavý svařák. Pak už se průvod s několika čtyřnohými kamarády vydal přes les do Krabčic, kde byla na návsi další občerstvovací stanice. Podrobnosti jsou v přiložené zprávě. Mrkněte i na obrázky.

Dolanský advent okořenilo tvoření i „rohlíčková“ soutěž

1.12.2019 - Dolaňáci zahájili advent ve slavnostním duchu. V sobotu 30. listopadu se sešli u vánočního stromu, který „vyrostl“ u sokolovny. „Vznikla tu sousedská skupina nazvaná Dolany v akci, která se chce podílet na rozvoji obce a také na tom, aby to tu začalo více žít. Teď se přímo nabízelo uspořádat premiérové slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku. Dali jsme se dohromady s Liborem Veinfurterem a řekli jsme si, jak by to mohlo vypadat, co od toho očekáváme, kde by to mohlo být,“ vysvětluje organizátorka Iva Najmanová, podle které je zázemí na hřišti pro podobný typ akce ideální. Pořadatelé připravili i doprovodný program, který nabídl například tvořivé dílničky. Děti i rodiče si mohli vyrobit sváteční dekorace. Součástí veselice byla také soutěž O nejlepší dolanský vanilkový rohlíček. Přihlásilo se nakonec devět soutěžících. Podrobnosti jsou v přiložené zprávě. Mrkněte i na obrázky.

Pozvánka na rozsvěcení vánočního stromečku a Galavečer TJ Dolany

25.11.2019 - Ve sportovním areálu v Dolanech teď akce střídá akci. Po vydařeném sousedském posezení se zabíjačkovými dobrotami se u sokolovny uskuteční v sobotu 30.11. premiérové slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku. Začátek akce je v 17:30, plakát je zde. Místní i přespolní jsou srdečně zváni, což platí také pro Galavečer TJ Dolany, který v sokolovně proběhne v sobotu 7.12. od 19 hodin. Pořadatelé slibují živou hudbu, tanec, zábavu i bohaté občerstvení. Mrkněte na plakát.

Plán zimní přípravy

7.11.2019 - Během zimní přípravy se bude trénovat 3x týdně. Od 6. ledna 2020 zavedeme tréninkový režim pondělí, čtvrtek, sobota. V pondělí se bude chodit od 18.30 do 20 hodin na umělku v Jaroměři. Čtvrtky budou probíhat od 18.30 do 20 hodin v dolanské sokolovně (fotbálek, florbal, posilování...). O sobotách od 10 do 11.30 h se budeme připravovat na hřišti v Dolanech (výběhy, hra, makačka...). Přípravné zápasy na umělce v Novém Městě: 8.2. od 16:00 Dolany - Velké Poříčí B, 15.2. od 10:00 Dolany - Zábrodí. 22.2. od 16:00 Dolany - Libřice. 29.2. od 16:00 Dolany - Velichovky. 7.3. od 11:30 Dolany - Mezilesí. 28.3. Velká Jesenice - Dolany (místo konání tohoto zápasu se teprve upřesní). "Musí se teď zamakat, jestli chcem postoupit. Já do toho dám veškerý čas a čekám od hráčů maximální přístup," zdůrazňuje trenér Láďa Šrajbr.

Podzim uzavřela kanonáda s Křinicemi

26.10.2019 - V 10. kole VEBA Okresní soutěže Náchodska jsme si s chutí zastříleli. Dolany - Křinice 9:0 (6:0). Hrálo se za pěkného, teplého počasí. V úvodní čtvrthodině s námi soupeř držel krok. V 16. minutě ale proměnil sólový únik Jarda Karel a spustil gólovou lavinu. Dolanská kanonáda se nakonec zasekla na devítce. Utkání přihlíželo 30 diváků, řídil ho rozhodčí Bogdan. Po utkání následovalo zakončení podzimní části sezony s posezením s ovečkou na rožni. Fotoreportáž je zde. Branky: Sedláček 3, Mach 2, Karel, Kvaček, Tokar, Ulrych. Sestava Dolan: Kubásek - Mach, Sedláček (51. Ulrych), Kejzlar (67. Ott), Kulang, Karel (71. Lhotský), Tokar, Černohlávek, Kvaček, Záliš, Semanišin. Odkaz na stránky s výsledky zápasů a tabulkou okresní soutěže najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Vydřená výhra v Hejtmánkovicích

19.10.2019 - V 9. kole VEBA Okresní soutěže Náchodska jsme zajížděli do Heřmánkovic. "Sedlo" měl naštěstí zase střeleckou fazónu. Heřmánkovice - Dolany 1:2 (1:1). Ukazatelem skóre poprvé pohnul nejlepší dolanský střelec Ondra Sedláček, trefil se v 17. minutě. O deset minut později bylo vyrovnáno, skóroval domácí Kment. "Sedlo" pak udeřil ještě jednou v 76. minutě, připsal si jedenáctý zásah v sezóně a důležité body se vezly do Dolan. Zápas řídil rozhodčí Marcel Bareš, s praporkem mu asistoval Pavel Martínek. Na stadionu heřmánkovického Sokola bylo 60 diváků. Branky: Kment - Sedláček 2. Sestava Dolan: Kubásek - Mach, Sedláček, Kulang, Karel, Tokar, Černohlávek, Kvaček, Ulrych, Semanišin, Náhlík.

I druhé derby s Rasoškami jsme zvládli

12.10.2019 - Za slunečného počasí jsme v derby přivítali Rasošky, body zůstaly doma. Dolany - Rasošky 3:0 (2:0). V utkání 8. kola okresní soutěže Náchodska jsme nepodali nijak oslnivý výkon. Skóre otevřel ve 26. minutě Roman Ulrych. O čtyři minuty později proměnil pokutový kop Lukáš Kvaček a konečnou pečeť dal výsledku v 51. minutě Ondra Sedláček. Utkání řídil rozhodčí Roman Krejska, sledovalo ho 55 diváků. Branky: Ulrych, Kvaček z pen., Sedláček. Sestava Dolan: Kubásek - Jalovičár, V. Záliš (85. Berger), Kejzlar (46. Náhlík), Praslička (63. Ott), Tokar, Černohlávek, Kvaček, Ulrych (72. Lhotský), Semanišin (53. Najman), Sedláček.

V Dolanech dnes derby s Rasoškami

12.10.2019 - V rámci 8. kola okresní soutěže Náchodska se dnes v Dolanech bude hrát atraktivní zápas. Naším soupeřem budou v derby Rasošky. První vzájemný duel této sezóny jsme na hřišti soupeře sehráli hned v úvodním kole a radovali jsme se z výhry 4:1. Dnes se začíná už v 15:30, hlavním rozhodčím utkání je Roman Krejska.

Dolanský fotbal v Časáčku

8.10.2019 - V podzimním dolanském Časáčku tradičně nechybí sportovní tématika. Aktuální článek popisuje změny v dolanském fotbalovém týmu, představuje trenéra Láďu Šrajbra a poodhaluje nejbližší plány Tělovýchovné jednoty Dolany. Vše dokreslují obrázky a rozpis zbývajících podzimních zápasů. Sportovní dvoustranu Časáčku najdete zde.

Z Ruprechtic vezeme jen bod

6.10.2019 - Na hřišti rezervy Meziměstí jsme zbytečně ztratili body a v tabulce okresní soutěže jsme klesli na druhé místo. Na vedoucí Polici B ztrácíme bod. Meziměstí B - Dolany 2:2 (0:0). V nedělní dohrávce 7. kola soutěže jsme dvakrát vedli, nakonec ale odjíždíme z Ruprechtic jen s jedním bodem. Naše góly zařídili spolehliví střelci Roman Ulrych a Ondra Sedláček, oba se na podzim trefili už osmkrát. Utkání řídil rozhodčí Marcel Bareš, přihlíželo mu 120 diváků. Branky: Frydrych 2 - Ulrych, Sedláček. Sestava Dolan: Karel - Jalovičár, Šrajbr (62. Culek), Kejzlar, Kulang, Praslička, Černohlávek, Kvaček, Ulrych, Semanišin, Sedláček (89. Berger).

Zápas podzimu přinesl remízu

28.9.2019 - Okresní soutěž Náchodska měla na státní svátek na programu souboj zatím nejlepších týmů, vedoucí Dolany přivítaly v 6. kole o bod druhou rezervu Police. Dolany - Police B 2:2 (2:2). Začátek očekávaného zápasu nám nevyšel. Soupeři jsme nechávali moc prostoru, vzadu kupili chyby a soupeř se zkušenými hráči toho dokázal využít. Už ve 12. minutě jsme prohrávali o dva góly a nevypadalo to s námi dobře. Po půlhodině hry ale domácí kotel vybuchl, po rohu navrátilce Honzy Culka se zblízka prosadil Ondra Sedláček. O deset minut později nevypustil souboj ve vápně Tomáš Náhlík, posunul míč na Romana Ulrycha a ten uklidil kulaté náčiní k tyči - 2:2. Po změně stran jsme soupeře zatlačili. Karatistický zákrok hostujícího hráče na Náhlíka volal po vyloučení, měli jsme ale jen míč rozhodčího. Na poslední čtvrthodinu vyběhl na trávník Ivan Tokar, vymyslel pro své spoluhráče tři vyložené šance, které jsme bohužel zahodili. Ve šlágru kola se tak body dělily. Fotoreportáž je zde. Branky: Sedláček, Ulrych - Tauc, Rieger. Sestava Dolan: Kubásek - Jalovičár, V. Záliš, Šrajbr (57. Kulang), Culek (75. Tokar), Praslička, Černohlávek, Kvaček, Ulrych, Náhlík, Sedláček. Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresní soutěže najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Po výhře v Božanově jdeme do čela tabulky

22.9.2019 - Ve šlágru 5. kola okresní soutěže Náchodska jsme vyplenili Božanov a poskočili jsme do čela tabulky. Božanov - Dolany 2:6 (1:3). Utkání v bouřlivém a ne úplně přátelském prostředí jsme zvládli. Už v poločase jsme vedli o dva góly a po změně stran jsme skóre ještě navýšili. Také další soutěžní duel bude mít "grády", na státní svátek v sobotu 28. září budeme od 16 hodin hostit v tabulce druhý Spartak Police B. Branky: Balín 2 - Náhlík 2, Ulrych 2, Kejzlar, Cipra z pen. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Semanišin, Kejzlar (72. Berger), Praslička, Černohlávek, Kvaček, Ulrych (84. Cipra), Vojta Záliš (86. Lhotský), Náhlík, Ryba (74. Karel). Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresní soutěže najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Diváci v Dolanech se gólu nedočkali

14.9.2019 - Ve 4. kole okresní soutěže Náchodska jsme ztratili první body. Dolany - Otovice 0:0. Po gólových hodech v minulých kolech přišel půst. Podepsalo se na něm i zranění, kvůli kterému musel už v 16. minutě vystřídat kanonýr Ondra Sedláček. Další soutěžní duel odehrajeme v neděli 22. září na hřišti vedoucího Božanova. Sestava Dolan: Karel - Vojta Záliš, Kulang, Jalovičár, Kejzlar, Mach (70. Berger), Černohlávek, Kvaček, Ulrych, Sedláček (16. Semanišin), Náhlík.

V sobotu přivítáme Otovice

13.9.2019 - Dolanští fotbalisté vstoupili do sezony parádně, v úvodních třech kolech okresní soutěže Náchodska jasně přehráli své soupeře a tabulku vedou se skóre 22:2. Nechtějí ale usnout na vavřínech a ani v dalším průběhu soutěže nehodlají nic podcenit. Svěřencům trenérů Ládi Šrajbra a Pepy Cipry se tentokrát postaví do cesty v tabulce čtvrté Otovice, které zatím dvakrát vyhrály a jednou utrpěly porážku. Utkání Dolany - Otovice začíná na dolanském trávníku v sobotu 14.9. v 16 hodin. Dolanští hráči se na utkání poctivě připravovali, na čtvrtečním tréninku propotilo trika 15 borců. Obrázky z tréninku jsou zde.

V Křinicích jsme domácím čepovali desítku

7.9.2019 - I v utkání 3. kola okresní soutěže si Dolaňáci s chutí zastříleli. Křinice - Dolany 1:10 (0:7). Šéfovi dolanského kotle Mírovi Barcíkovi (na snímku) ještě ani pořádně nespadla pěna na pivu a už jsme vedli, ve 4. minutě se zblízka trefil Vojta Záliš. Soupeře jsme dál válcovali, výsledkem byly dvě trefy kanonýra Ondry Sedláčka. Síť za nešťastným gólmanem Křinic jsme do přestávky rozvlnili celkem sedmkrát a bylo rozhodnuto. Po změně stran se na hřiště dostali i střídající hráči a také oni se dokázali gólově prosadit. Pozápasová dolanská děkovačka pak krásně zněla i pod Broumovskými stěnami. Obrázky z utkání jsou zde. Další soutěžní duel sehrajeme v sobotu 14. září, od 16 hodin přivítáme Otovice. Branky: Sedláček 3, Vojta Záliš 2, Ulrych, Mach, Ryba, Tokar, Náhlík. Sestava Dolan: Karel - Vojta Záliš, Kulang, Jalovičár, Kejzlar, Mach (82. Petr Záliš), Černohlávek, Kvaček, Ulrych (73. Tokar), Sedláček (53. Náhlík), Ryba (58. Berger).

Ve středu příprava s Velkou Jesenicí, v sobotu zamíříme do Křinic

5.9.2019 - Dolanští fotbalisté sehráli další přípravný zápas, ve středu 4. září přivítali od 18 hodin Velkou Jesenici. Svěřenci trenéra Ládi Šrajbra nastoupili kvůli omluvenkám v kombinované sestavě a s lídrem okresního přeboru prohráli 0:5. V sobotu 7. září budou Dolaňáci k dalšímu utkání okresní soutěže Náchodska cestovat do Křinic, hraje se od 16 hodin.

Gólovou hitparádu s Heřmánkovicemi ozdobily dva hattricky

1.9.2019 - Počasí před zápasem připomínalo klid před bouří, a bouře pak do Dolan skutečně dorazila - ta gólová. Dolany - Heřmánkovice 8:0 (4:0). Parádní návrat do dolanského dresu zažil Ondra Sedláček, který se trefil hlavou už po pár sekundách hry a nakonec stihl do přestávky čistý hattrick! Stejný gólový zápis zaznamenal Roman Ulrych a oddílový pokladník se tak už jistě těší na zajímavé všimné. :-) Hrálo se většinou podle dolanských not a o vítězi nebylo moc pochyb. Obrázky z utkání jsou zde. V sobotu 7. září zajíždíme do Křinic. Branky: Sedláček 3, Ulrych 3, Černohlávek, Kulang. Sestava Dolan: Kubásek - Praslička (55. Karel), Kulang, Jalovičár, Kejzlar, Vojta Záliš, Tokar (72. Najman), Černohlávek, Kvaček, Ulrych (81. Lhotský), Sedláček (46. Berger).

V neděli přivítáme Heřmánkovice

28.8.2019 - V rámci nového ročníku VEBA Okresní soutěže Náchodska sehrajeme o víkendu první domácí zápas. Výjimečně v neděli 1. září přivítáme Heřmánkovice, hraje se od 16 hodin a utkání řídí rozhodčí Petr Riabec. S tímto soupeřem jsme se naposledy utkali v okresní soutěži Náchodska v sezoně 2003/2004.

Na úvod sezony jsme zvládli derby v Rasoškách

24.8.2019 - Vstup do nového ročníku VEBA Okresní soutěže Náchodska jsme zvládli, zásluhou lepší druhé půle jsme ovládli derby v Rasoškách. Rasošky - Dolany 1:4 (1:1). V prvním poločase jsme se trochu hledali. Možná došlo i k lehkému podcenění soupeře, který nám nedal nic zadarmo. Vázla nám kombinace, chyběla střelba, ve hře byly nepřesnosti. Přesto jsme šli do vedení, ve 13. minutě prošla překvapivě do sítě střela Jakuba Ryby. Domácí ale dokázali vyrovnat ve 25. minutě, kdy za velkým vápnem napřáhl Jiří Pilař a bylo to 1:1. Po změně stran se svěřenci Ládi Šrajbra zlepšili a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. V 53. minutě využil další šanci rychlík Ryba a o 4 minuty později vymetl z úhlu levé víko soupeřovy branky Tomáš Kejzlar - 1:3. Konečnou podobu dal výsledku v 90. minutě po pěkné kombinaci Michal Černohlávek. Máme určitě na čem pracovat, na druhou stranu naše vítězství v Rasoškách bylo naprosto zasloužené. Branky: Pilař - Ryba 2, Kejzlar, Černohlávek. Sestava Dolan: Kubásek - Kejzlar, Semanišin, Karel, Vojta Záliš, Mach (42. Berger), Černohlávek, Kvaček, Najman (56. Tokar), Ryba (65. Ott), Ulrych (85. Petr Záliš).

Derby v Rasoškách už v sobotu!

23.8.2019 - Nevíte, jak naložit s blížícím se víkendem? Pak pro vás máme zajímavý tip! Dolanští fotbalisté zahájí své účinkování ve VEBA Okresní soutěži Náchodska, kam sestoupili. A hned úvodní zápas určitě bude mít grády, v sobotu od 17 hodin sehrajeme derby v Rasoškách! Kouč Láďa Šrajbr v týdnu své svěřence na úvodní mistrák pečlivě připravoval (foto). Dolaňáci věří, že je k přespolnímu soupeři přijedou povzbudit jejich fanoušci.

Předsezonní generálka přinesla konečně výhru

12.8.2019 - Domácí generálka před prvním mistrovským zápasem v okresní soutěži Náchodska nám vyšla, soupeře z Mezilesí jsme porazili 4:3. Za stálého deště jsme začali dobře. Vypracovali jsme si několik šancí, udeřilo z nich ale jen jednou, když se z rychlého brejku prosadil Jakub Ryba. Po změně stran zvýšil Tomáš Kejzlar na 2:0. Pak se ale ozvali hosté a dvěma slepenými góly vyrovnali. S tím se ale nechtěl smířit s chutí hrající Michal Černohlávek, ukázal se i jako výborný hlavičkář a jeho "kladivo" po rohu změnilo ukazatel skóre na 3:2. Nebyl by to ale dolanský tým, kdyby soupeři nedaroval aspoň jeden gól - 3:3... V nastaveném čase jsme ovšem kopali další roh a ve velkém čtverci byl nejpohotovější Tomáš Najman, který Dolaňákům zařídil povzbudivé vítězství.

Zábrodí nad naše síly, v pondělí hostíme Mezilesí

11.8.2019 - V Dolanech se hrál další přípravný zápas, domácí fotbalisté hrající opět bez řady opor si pozvali Zábrodí. Utkání bylo bohaté na branky, v druhé půli dokázali Dolaňáci vyrovnat na 3:3, poslední dvě trefy ale obstarali hosté. Góly Dolan dali Kvaček, nováček Ryba a Tokar. Po první půli byl stav nerozhodný 2:2. Obrázky z duelu jsou zde. Hned v pondělí 12.8. přivítáme v Dolanech v dalším přípravném zápase Mezilesí, začíná se v 18 hodin.

Dolany se v přípravě utkaly se silným soupeřem

7.8.2019 - Fotbalový tým Dolan má za sebou první přípravný zápas před novou sezonou. Tým trenérů Ládi Šrajbra a Pepy Cipry zajížděl na trávník silného soupeře. Bez řady opor podlehl ve Velké Jesenici 1:6 po poločase 0:4, jediný gól Dolaňáků dal z penalty Michal Černohlávek. O výsledku rozhodla kvalita domácích a také naše chyby, čtyři góly jsme si dali prakticky sami.

Aktuální informace k letní přípravě Dolan

17.7.2019 - Dolanští fotbalisté zahájili přípravu na další sezonu pod novým trenérem. Stal se jím dlouholetý hráč týmu Láďa Šrajbr, jeho asistentem je Pepa Cipra. Trénuje se teď dvakrát týdně, v pondělí od 17:30 je kondiční příprava a ve čtvrtek od 17:30 herní s míčem. Přípravné zápasy v jednání: 7.8. středa od 18 h Velká Jesenice - Dolany, hřiště Jesenice. 12.8. pondělí od 18 h Dolany - Mezilesí, hřiště Dolany. V jednání je ještě neděle 11.8. a příprava Dolany - Zábrodí, hrálo by se od 18 hodin v Dolanech. V rámci letní přípravy bude 17.8. krátké soustředění na hřišti v Provodově - závěrečné kondiční výběhy Václavice...atd. Přesný čas a vše kolem toho se upřesní co nejdříve.

"Staré gardy" v Dolanech ovládly Velichovky

30.6.2019 - V Dolanech se poslední červnovou sobotu konal už 13. ročník turnaje O pohár TJ Dolany. Utkalo se v něm 5 týmů tvořených fotbalisty nad 40 let, jeden hráč v každém mužstvu mohl být nad 35 let. Z vítězství se nakonec po zásluze radovaly Velichovky, které neztratily bod (celkem jich získaly 12) a navíc ani neinkasovaly. Druhé místo vybojoval domácí tým TJ Dolany (9 bodů), třetí byla Sparta Úpice (6), čtvrté Teplice (3) a na páté příčce skončil tým Old Timer (0), který sestavil Pavel Martínek z hráčů, kteří dolanský dres oblékali před lety. Tento celek předváděl sympatické výkony, měl ale velkou smůlu v koncovce, tyčí a břeven nastřelil nepočítaně... Bylo skvělé zase vidět hrát v Dolanech kluky, se kterými jsme tu hodně prožili. Hrálo se za velkého vedra, které statečně snesl i jediný rozhodčí Tomáš Bouz. Patří mu poděkování, stejně jako holkám v kantýně a všem pořadatelům turnaje. Potěšitelné bylo, že hráče přijely povzbudit celé rodiny a díky tomu bylo během akce doslova v obležení i nové dětské hřiště. Fotoreportáž je zde.

V sobotu se v Dolanech hrají "staré gardy"

26.6.2019 - Sportovní areál v Dolanech bude tuto sobotu 29. června 2019 hostit tradiční turnaj fotbalistů nad 40 let O pohár TJ Dolany. Hrát se bude malá kopaná, jednotlivé týmy tvoří šest hráčů v poli a brankář. Turnaje se zúčastní Velichovky, Teplice nad Metují, obhájce loňského prvenství Sparta Úpice, Dolany a výběr Old Timer tvořený hráči, kteří u nás působili před lety. Na dolanském pažitu tak zase uvidíme Honzu Pádra, Péťu Zeleného, Pavla Martínka, Péťu Cejnara, Káju Hrzána, Ondru Brože, Jardu Hofmana a další. Rozpis utkání je zde. Začíná se v 9 hodin, přijďte se podívat!

Sportovní areál v Dolanech se dočkal dětského hřiště

23.6.2019 - Dolanský sportovní areál je místem, kde se obyvatelé obce scházejí nejčastěji. Konají se tu sportovní akce, závody hasičů, pochody, čarodějnice, soutěže pro děti nebo třeba celostátní setkání Dolany v Dolanech. Léta zde ale chybělo zázemí pro malé návštěvníky. Věci se ovšem daly do pohybu, obec koupila prvky na dětské hřiště a pak se ke slovu dostala parta místních nadšených dobrovolníků. Jak všechno dopadlo a co tomu říkají nadšené maminky se dočtete zde. Fotografie z budování i obrázky hotového hřiště najdete zde.

Dolany sestupují do okresní soutěže

23.6.2019 - Dolanští fotbalisté obsadili v končící sezoně poslední místo tabulky okresního přeboru Náchodska. Chvíli se nevědělo, jestli se letos z této soutěže bude sestupovat. Teď už je to jasné, Dolany jako jediné míří o soutěž níže. Vyplývá to ze Zprávy STK. K setrvání ve vyšší soutěži přitom stačilo, abychom v posledním kole s oslabeným Stárkovem udrželi remízu... Dolanský tým podával na jaře zlepšené výkony. Kouč Pepa Cipra připravoval kvalitní tréninky a zapracovával i mladé hráče, tým se ale silně trápil v koncovce. A bez gólů se, jak známo, vyhrávat nedá… Nezbývá, než kvalitně potrénovat, případně dle možností posílit kádr a pokusit se o co nejrychlejší návrat do okresního přeboru.

Dolanští sportovci zase pomáhali škole s pořádáním olympiády

19.6.2019 - Tělovýchovná jednota Dolany pomáhá každoročně místní škole s pořádáním Olympiády málotřídních škol. V dolanském sportovním areálu se o cenné kovy bojovalo ve středu 19. června. Členové TJ připravují v rámci olympiády hřiště speciálních rozměrů na malou kopanou a pak také organizují samotný fotbalový turnaj, včetně rozhodování. Dolanský školní tým získal letos bronzové medaile. Vyhrály Velichovky a druhá skončila Jasenná. Na olympiádě málotřídek se v horkém počasí soutěžilo ještě v atletice a malování. Z celkového prvenství se podobně jako ve fotbalovém turnaji radovala Základní škola Velichovky, ZŠ a MŠ Dolany vybojovala v konkurenci čtyř škol bronzovou příčku. Olympijská fotogalerie je zde.

Oslabený Stárkov nad naše síly

15.6.2019 - Fotbalisté Dolan přivítali v posledním kole okresního přeboru Náchodska Stárkov. Dolany - Stárkov 2:4 (1:1). Svěřenci trenéra Pepy Cipry se v důležitém zápase museli obejít bez gólmana, do branky se tak postavil obránce Láďa Šrajbr. Hosté přišli už v první půli o vyloučeného hráče, přesto byl o přestávce stav nerozhodný 1:1. Po změně stran Dolaňáci ve snaze strhnout vítězství na svou stranu otevřeli hru a běhavý soupeř mezery v naší obraně potrestal. Branky: Bednář, Kopecký z pen. - Lokvenc 2, Ságner, Novák. Sestava Dolan: Šrajbr - Tokar (80. Ott), Kulang, Bednář (46. Berger), Praslička, Záliš, Černohlávek, Kvaček, Hofman, Kopecký, Mach (46. Náhlík). Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

V sobotu hrajeme doma důležitý zápas se Stárkovem!

14.6.2019 - Dolanští fotbalisté stále nevzdávají boj o záchranu v okresním přeboru Náchodska. V sobotu 15. června přivítáme od 16 hodin Stárkov a teoreticky ještě můžeme v tabulce soutěže předskočit předposlední Zábrodí. Věříme, že nás fanoušci nenechají na holičkách a přijdou tým podpořit!

Dobrý výkon v Mezilesí stačil jen na bod

8.6.2019 - Dolanští fotbalisté podali v Mezilesí kvalitní výkon, vytvářeli si šance, k potřebné výhře to ale nevedlo. Mezilesí - Dolany 2:2 (1:1). V Mezilesí jsme začali nebojácně a již ve 3. minutě utíkal sám na domácího brankáře Ulrych, ale bohužel netrefil ani branku. To Tokar byl v 10. minutě při zahrávání trestného kopu přesnější a šli jsme do vedení. Byli jsme lepším týmem, bohužel bez brankového vyjádření. A tak přišel trest, když Kubáska přeskočil domácí Maixner a vyrovnal. Po přestávce jsme se tlačili před domácí branku, bohužel neúspěšně a v 59. minutě následoval další trest, když obráncům pláchl Vítek a domácí šli do vedení. To platilo až do 79. minuty, kdy se trefil bojovník Kopecký. Poté jsme vrhli všechny síly do útoku, bohužel střely Jalovičára ani Kopeckého v síti neskončily. Branky: Maixner, Vítek - Tokar, Kopecký. Sestava Dolan: Kubásek - Tokar, Kulang, Jalovičár, Záliš, Kejzlar, Praslička, Kvaček, Kopecký, Mach (46. Semanišin), Ulrych (61. Berger).

V Kostelci sedm kulí, jako v Sarajevu

2.6.2019 - Na hřišti kostelecké rezervy jsme se o překvapení nepostarali, domácí si v druhé půli s chutí zastříleli. Červený Kostelec B - Dolany 7:0 (1:0). Na pěkném kosteleckém pažitu se hrálo tradičně v neděli dopoledne. Náš výkon ale v první půli ospalý nebyl, domácím jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme inkasovali gól do šatny. Druhá trefa domácích nás pak zlomila a pak už se naše hra sesypala jako domeček z karet. Branky: Malina 3, Veseleňák, Špelda, Barták, Drapač. Sestava Dolan: Kubásek - Praslička, Kulang (82. Karel), Jalovičár (72. Berger), Semanišin, Kvaček, Kejzlar (63. Tokar), Černohlávek, Záliš, Kopecký, Náhlík (63. Mach).

První jarní výhra se zrodila při hasičských oslavách

25.5.2019 - Dolanští fotbalisté vybojovali v jarní části okresního přeboru první výhru. Šance na záchranu v soutěži ještě žije. Dolany - Babí 3:2 (1:1). V den utkání probíhaly na dolanském hřišti oslavy 110 let Sboru dobrovolných hasičů v Čáslavkách. Konaly se tu soutěže v požárním útoku, k vidění byla ukázka historické techniky, hašení hořícího auta a pro děti byl připraven stylový skákací hrad. Samotný zápas začal pěkně zostra. Ve 13. minutě otevřel skóre hostující Hátaš, aby o dvě minuty později vyrovnal Kuba Kopecký - 1:1. Babí si pak vynutilo velkou převahu, zahrávalo několik rohových kopů, naštěstí pro nás neměli hostující hráči seřízená mířidla. V 52. minutě zahrál obránce Babí v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu Kopecký proměnil. V 63. minutě se prosadil Michal Černohlávek a zdálo se být rozhodnuto. Babí se nevzdalo, v 73. minutě snížil Balek na 3:2. Dolaňáci ale důležité vítězství uhájili. Fotogalerie z hasičských oslav i fotbalového zápasu jsou zde. Video zachycující ukázku likvidace požáru auta profesionálními hasiči z Jaroměře je zde. Branky: Kopecký 2 (1 z pen.), Černohlávek - Hátaš, Balek. Sestava Dolan: Kubásek - Praslička, Kulang, Jalovičár, Kvaček, Kejzlar, Tokar (61. Ulrych), Mach (42. Záliš), Černohlávek (90. Bednář), Kopecký, Náhlík (46. Semanišin).

Rušná sobota na dolanském hřišti! Nejdříve oslavy hasičů, pak fotbal

25.5.2019 - Hasiči z Čáslavek dnes slaví 110 let od založení sboru. Oslavy začaly v 9 hodin na hřišti v Dolanech. Probíhá tu Okrsková soutěž v požárním útoku, které se účastní hasičské sbory naší obce a okolí. Pro děti je připraven doprovodný program - skákací hrad, ukázka zásahu HZS Jaroměř a další. Od 16 hodin bude následovat zápas okresního přeboru fotbalistů Dolany – Babí. Vše završí večerní posezení a pobavení na hřišti u reprodukované hudby. Tímto chci všechny srdečně pozvat a vezměte s sebou sousedy, kamarády a známé. "Přijďte si s námi užít sobotní den," zve starosta SDH Čáslavky Ladislav Karban.

Duel s Velkým Poříčím přinesl dělbu bodů

18.5.2019 - V Dolanech byly k vidění čtyři góly, v utkání okresního přeboru Náchodska se body dělily. Dolany - Velké Poříčí B 2:2 (1:1). Za slunečného počasí jsme začali aktivně, vypracovali jsme si šance, Kvaček střelou z dálky orazítkoval tyč. Soupeř hrozil rychlými brejky, naštěstí pro nás žádný nezakončil přesně. Ve 39. minutě šel do vápna z pravé strany Kejzlar, byl faulován a nařízenou penaltu proměnil Kopecký - 1:0. Za čtyři minuty jsme dali další gól, bohužel do vlastní brány a bylo vyrovnáno. V první půli nám ještě rozhodčí Krejska jeden gól neuznal pro údajný faul, po změně stran po sporném zákroku na našeho Kopeckého ale byla hostující trefa potvrzena. Dolany si vytvořily velký tlak a spoustu šancí, proměnily ale jedinou zásluhou střídajícího Macha. V nervózním a místy zbytečně ostrém závěru už se ukazatel skóre nezměnil. Vzhledem k průběhu utkání jsme určitě měli vyhrát. Branky: Kopecký z pen., Mach - vlastní, Lelek. Sestava Dolan: Kubásek - Karel (79. Berger), Kulang, Jalovičár, Kvaček, Kejzlar (56. Semanišin), Tokar, Záliš (66. Ulrych), Hofman, Kopecký, Náhlík (66. Mach).

Po přípravě v Provodově přivítáme rezervu Velkého Poříčí

17.5.2019 - Dolanští fotbalisté sehráli v týdnu přípravný zápas v Provodově. Šanci dostali i hráči z lavičky, Dolaňáci nakonec prohráli 3:6. Naše góly dali Vojta Záliš, Lukáš Bednář a Kamil Mach. Už tuto sobotu 18.5. přivítáme v dalším mistrovském zápase rezervu Velkého Poříčí, začíná se tradičně v 16 hodin.

Přesilovka v Martínkovicích zůstala nevyužita

11.5.2019 - K dalšímu utkání okresního přeboru Náchodska jsme zajížděli na Broumovsko. Martínkovice - Dolany 3:2 (0:1). Utkání jsme dobře začali, už v páté minutě otevřel skóre svou první trefou v dolanském dresu Kamil Mach. Minutu před přestávkou předvedl "blikanec" domácí Dunovský a po napadení našeho hráče musel pod sprchy. Přesilovku jsme ale v druhé půli nevyužili, soupeř naopak dvěma góly skóre otočil. Nejlepší dolanský střelec Kuba Kopecký ještě stihl vyrovnat, Martínkovice ale v 92. minutě rozhodly o své výhře... Branky: Jakub Kindl 2, Brožek - Mach, Kopecký. Sestava Dolan: Kubásek - Karel, Šrajbr, Berger, Kvaček, Tokar, Záliš, Hofman, Kopecký, Mach (87. Síla), Ulrych (75. Ott).

Derby v Jesenici přineslo jediný gól

8.5.2019 - Na státní svátek jsme zajížděli k derby do Velké Jesenice. I když jsme nebyli horším týmem, odjeli jsme nakonec s prázdnou. Velká Jesenice - Dolany 1:0 (1:0). Už je to obehraná písnička... Dolany hrají se svými soupeři více než vyrovnané zápasy, na jejich hru se dá koukat, ale chybí tomu gólové koření. Tak tomu bylo i v Jesenici, kde se za slunečného počasí prosadil už v 15. minutě domácí kanonýr Paďour - 1:0. Jeseničtí hrající po větru pak vyslali na hostujícího brankáře Kubáska pár nebezpečných projektilů, naštěstí pro nás se žádný neujal. Potom jsme byli dlouhé minuty lepším týmem, po gólu volal hlavně dobře zahraný přímák Kopeckého, ale bohužel chyběly centimetry. I po změně stran jsme měli více ze hry, žádný z týmů si ale nevypracoval vyloženou šanci. Po další prohře a bodových ziscích soupeřů ze spodku tabulky okresního přeboru je naše situace vážná, šance tu ale pořád je a o záchranu se ještě popereme. Branka: Paďour. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr (86. Karel), Kulang, Kejzlar (86. Berger), Kvaček, Černohlávek, Tokar, Záliš, Hofman, Kopecký (67. Mach), Náhlík.

Vysoká porážka v Teplicích

27.4.2019 - Deštivá sobota nám mnoho radosti nepřinesla... Teplice - Dolany 8:2 (2:0). Začátek utkání patřil domácím, za hustého deště nám míč moc nepůjčovali a svoji snahu korunovali v 15. minutě, kdy Kubásek pouze vyrazil přímý kop a naše obrana jenom koukala na dobíhajícího hráče domácích, který pohodlně dorážel do branky. Poté se hra vyrovnala, ale naše střely neměly potřebnou razanci nebo směr. Rychlý přechod do útoku domácích nám dělal velké problémy a před přestávkou jeden takový únik domácí proměnili. Začátek druhého poločasu změnil déšť ve sněžení a přinesl nám i radost, když se z přímého kopu trefil parádně Kopecký. Jenže při snaze o vyrovnání přišla další chyba obrany a bylo to znovu o dva góly. Poté se naše hra zhroutila a naše fatální chyby domácí krutě trestali. Po slibných výkonech v minulých zápasech jsme tentokrát prohráli po špatném výkonu naprosto zaslouženě. Branky: Otta 4, Fichtner 3, Lauryn - Kopecký 2. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Ulrych (46. Karel), Bednář, Kvaček, Vokál (67. Berger), Tokar, Mach, Hofman, Kopecký, Záliš.

Dolany přehrávaly Machov, na body ale nedosáhly

27.4.2019 - Poslední Dolany druhý tým tabulky přehrávaly, body si ale nakonec stejně odvezl Machov. Dolany - Machov 1:2 (1:1). Dolanští v úvodu zaspali, machovský Štantejský se už v 10. minutě prohnal kolem dolanského obránce a otevřel skóre. Domácí byli lepší, soupeře přehrávali a kdyby po první půli vedli o tři góly, nikdo by se nemohl divit. Z mnoha šancí ale využili jedinou, trefil se střední záložník Kuba Kopecký - 1:1. Po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal. Štěstí se v závěru přiklonilo k Machovu, kterému tři body zajistil v 90. minutě po úniku po pravé straně Kubeček. Dolany si nezasloužily prohrát, už poněkolikáté ale doplatily na slabou koncovku. Utkání s přehledem řídil Marcel Bareš. Obrázky z utkání jsou zde. Branky: Kopecký - Štantejský, Kubeček. Sestava Dolan: Kubásek - Kulang, Kvaček (78. Bednář), Šrajbr, Kejzlar, Ulrych, Černohlávek, Hofman, Kopecký (86. Karel), Záliš, Náhlík (68. Mach).

Dolany vybojovaly první jarní bod

13.4.2019 - Dolanští fotbalisté na jaře poprvé bodovali, na hřišti Zábrodí uhráli remízu. Zábrodí - Dolany 1:1 (0:0). Gólman Martin Kubásek dostal za vyloučení v minulém utkání stopku na jeden zápas. V Zábrodí se tak do dolanské branky postavil obránce Jarda Kulang a vedl si dobře. Zápas dvou posledních celků tabulky přinesl fotbal odpovídající úrovně. Chyby a nepřesnosti kupily oba týmy jak na běžícím pásu. Ve 30. minutě se do dvou gólových šancí dostal Náhlík, ale ani jednou nezamířil mezi tyče domácí branky. O pět minut později vychytal Kulang ve vyložené šanci domácího útočníka. Po změně stran jsme byli lepším týmem, ale do koncovky jsme se téměř nedostali. Až Hofman ve skrumáži prolomil naše střelecké trápení a připsal si první trefu v dolanském dresu. Jenže hned o pět minut později domácí vyrovnali. I přes drtivý nápor v závěru zápasu jsme již branku vstřelit nedokázali. Branky: Stehlík - Hofman. Sestava Dolan: Kulang - Šrajbr, Praslička, Bednář, Kejzlar (57. Ameti), Tokar (57. Ulrych), Černohlávek (74. Mach), Hofman, Kopecký, Záliš (84. Semanišin), Náhlík (74. Berger).

Vedoucí Hejtmany málem vychytal obránce Kulang!

13.4.2019 - Dolanští fotbalisté podali dobrý výkon, na první jarní body přesto stále čekají. Dolany - Hejtmánkovice 0:2 (0:0). Utkání výrazně ovlivnil rozhodčí Krejska. Už v desáté minutě přísně vyloučil dolanského brankáře Kubáska chytajícího míč na hranici pokutového území, možná jednou nohou za ním... Do brány se musel postavit obránce Kulang a zachytal skvěle! Oslabení domácí vedoucímu týmu soutěže statečně vzdorovali, o přestávce se šlo do kabin za bezbrankového stavu. O výhře Hejtmánkovic rozhodly dvě slepené trefy na začátku druhé půle. Dolany mohly zápas ještě zdramatizovat, po gólu volaly střely Kejzlara nebo Záliše, skóre se ale už nezměnilo. V dobrém světle se uvedly nové dolanské posily Petr Hofman a Matěj Síla. Branky: Holub, Hečko. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Kulang, Bednář (88. Berger), Kvaček, Kejzlar, Kopecký (47. Mach), Ulrych (88. Ott), Tokar (88. Síla), Záliš, Ameti (60. Hofman).

Dobrovolníci uklízeli Dolany, na Blaníku bude reportáž

7.4.2019 - Do úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se zapojili také dobrovolníci v Dolanech. Celkem 25 lidí se sešlo v neděli 7. dubna za pěkného počasí na hřišti v Dolanech. Malí i velcí nafasovali rukavice a pytle na odpadky a vyrazili do terénu. Během necelých dvou hodin dokázali naplnit dvacet pytlů, což představovalo několik metráků odpadu. Následovalo posezení spojené s opékáním špekáčků, účastníci se pak s pocitem dobře vykonané práce vraceli do svých domovů. "Byl bych rád, kdyby se z této akce stala tradice. Věřím, že se v hojném počtu sejdeme i v příštích letech," přeje si hlavní organizátor dolanského úklidu přírody Libor Veinfurter. Podobná akce se souběžně konala v Krabčicích, už dříve se uskutečnila ve Svinišťanech. Prohlédněte si obrázky. Všichni účastníci zaslouží velké poděkování! V pátek 12. dubna bude úklidu přírody v Dolanech věnován celý pořad Blaník - dobrá zpráva. Laďte Rádio Blaník 93,9 FM mezi 18. a 19. hodinou!

Derby ovládly Velichovky

6.4.2019 - Derby s Velichovkami přihlížela tradičně slušná návštěva, body bral soupeř. Velichovky - Dolany 3:1 (1:0). Kvůli rekonstrukci trávníku ve Velichovkách se také odveta hrála v Dolanech. Soupeř začal lépe, už v 10. minutě se po rohovém kopu prosadil Dyrc. Po změně stran zahodil penaltu Jarda Kulang. Dolany se ale vyrovnání přece jen dočkaly, v 72. minutě se ve skrumáži nejlépe zorientoval Lukáš Bednář - 1:1. Velichovky pak přidaly další dvě branky a zaslouženě vyhrály. Branky: Dyrc, Németh, Vít - Bednář. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Kulang, Bednář, Jalovičár, Kejzlar, Ulrych, Mach (83. Berger), Kvaček (85. Ott), Záliš, Ameti.

Hronovu jsme neprodali kůži lacino

30.3.2019 - Dolanští fotbalisté favorita dlouho trápili, nakonec ale na body nedosáhli. Dolany - Hronov 0:2 (0:0). Průběh utkání neodpovídal postavení obou týmů v tabulce. Hosté o své výhře rozhodli až v samém závěru utkání, když se v 87. minutě trefil hlavou Valtera. Vabank hru domácích s vysunutým brankářem pak v 91. minutě potrestal Tichý. Branky: Valtera, Tichý. Sestava Dolan: Sedláček - Šrajbr, Praslička, Kulang, Bednář, Jalovičár, Tokar (41. Berger), Mach, Kvaček, Záliš, Ameti.

Čáslavští hasiči oslaví 110 let

22.3.2019 - V sobotu 25. 5. 2019 oslaví hasiči z Čáslavek 110 let od založení sboru. Oslavy začnou od 9 hodin na hřišti v Dolanech. Proběhne Okrsková soutěž v požárním útoku, které se zúčastní hasičské sbory naší obce a okolí. Pro děti bude připraven doprovodný program - skákací hrad, ukázka zásahu HZS Jaroměř a další. Od 16 hodin bude následovat zápas okresního přeboru fotbalistů Dolany – Babí. Vše završí večerní posezení a pobavení na hřišti u reprodukované hudby. Tímto chci všechny srdečně pozvat a vezměte s sebou sousedy, kamarády a známé. Přijďte si s námi užít sobotní den! Starosta sboru Ladislav Karban.

Dolanští fotbalisté začínají 30.3. doma s Hronovem

17.3.2019 - Dolanští fotbalisté mají před sebou perné jaro. Po podzimní části JOPECO Okresního přeboru Náchodska jim patří v tabulce předposlední místo, naše borce tak čeká boj o záchranu v soutěži. První jarní mistrovské utkání sehrajeme v sobotu 30. března od 16 hodin doma s Hronovem. Podrobnosti jsou v přiložené zprávě.

Zápasová příprava a schůze už tento víkend!

7.3.2019 - Dolanští fotbalisté mají před sebou nabitější víkend. V sobotu 9.3. od 18 hodin proběhne v klubovně na hřišti hráčská schůze, účast je povinná. V neděli pak hrajeme od 12 hodin na umělce v Novém Městě nad Metují přípravný zápas proti Libřicím. Další přípravné utkání nás čeká v sobotu 23.3. proti Deštnému, hrát se bude od 15:30 na umělé trávě v Dobrušce.

Los fotbalového jara 2019

9.1.2019 - Fotbalisté TJ Dolany už znají jarní los mistrovských zápasů. Boj o udržení v soutěži naši borci zahájí poslední březnovou sobotu doma s Hronovem. V případě příznivého počasí a dohody obou oddílů by ale mohli jet už o týden dříve do Velké Jesenice. Posledním soutěžním duelem sezony bude v sobotu 15. června domácí utkání se Stárkovem. Kompletní rozpis je zde. Dolaňáci plánují také přáteláky, v sobotu 23. března se na umělce v Dobrušce utkají s Deštným, začátek v 15:30. Už v neděli 10. března by svěřenci trenérů Pepy Cipry a Pavla Martínka měli změřit síly s Libřicemi.

Stolním tenistům v Dolanech vládl Dan Kubina

29.12.2018 - Tělovýchovná jednota Dolany uspořádala v sobotu 29. prosince tradiční turnaj stolních tenistů. Hrály se dvouhry a k vidění byly opět hodně zajímavé boje. O pěkné ceny se utkalo celkem jedenáct borců, kteří byli rozděleni do dvou skupin. Z každé postoupili nejlepší čtyři do play off. Z celkového prvenství se radoval Dan Kubina, který ve finále porazil Radima Riegera. Celkové pořadí je zde. Prohlédněte si také fotogalerii.

Dolanskou sokolovnu ohromil mistr magie

8.12.2018 - Tělovýchovná jednota Dolany pořádá každoročně během adventu společenskou akci v sokolovně. Dlouhá léta to byly Galavečery, loni Vinobraní a letos tělovýchova zorganizovala taneční zábavu s podtitulem „Možná přijde i kouzelník“. Nakonec skutečně dorazil a stálo to za to! Své umění předvedl účastníkům zábavy Miloš Malý - mistr České republiky v mikromagii, finalista televizní soutěže Talentmania a semifinalista Česko Slovensko má talent. Při jeho kouscích s kartami, provazy nebo balónky se přítomným tajil dech. Akce se vydařila i díky dobré hudbě a kvalitnímu občerstvení. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také fotogalerii nebo video přibližující karetní kousky Miloše Malého.

Dolanský advent zpestří zábava v sokolovně

20.11.2018 - Tělovýchovná jednota Dolany pořádá každoročně během adventu společenskou akci v sokolovně. Nejinak tomu bude i letos. V sobotu 8. prosince se tu uskuteční taneční zábava s živou hudbou, překvapením v podobě kulturní vložky a tradičně bohatým občerstvením. Začíná se úderem 19. hodiny, vstupné činí 100 korun. Široká veřejnost je srdečně zvána! Plakát je zde.

Brigáda na hřišti

25.11.2018 - Členové Tělovýchovné jednoty Dolany nezahálejí ani v předvánočním čase. Sportovci uspořádali brigádu na dolanském hřišti. Hrabali přitom listí, čistili okolí sokolovny, opravovali, uklízeli, zazimovali kabiny... Teď už se všichni těší na tradiční adventní bonbónek - na taneční zábavu s živou kapelou, občerstvením i překvapením, která se v dolanské sokolovně uskuteční v sobotu 8. prosince. Začíná se v 19 hodin a všichni milovníci dobré zábavy jsou zváni!

Prohra na hřišti Stárkova

3.11.2018 - Dolanští fotbalisté zakončili nepříliš povedený podzim utkáním ve Stárkově. Stárkov - Dolany 4:1 (3:1). Dolaňáci nastoupili k poslednímu podzimnímu zápasu JOPECO okresního přeboru Náchodska s cílem urvat nějaký ten bod. Už v osmé minutě se ale bohužel rozvlnila síť za zády dolanského brankáře Honzy "Fendi" Fähnricha. Ve 40. minutě už domácí vedli o tři branky, gólem do šatny kontroval tvůrce hry Dolan Ivan Tokar. Obrat se ale bohužel nekonal, Stárkov přidal po změně stran gólovou pojistku a zbytek zápasu si pohlídal. "Zápas ve Stárkově vypadal jako celá naše podzimní sezona. Nastoupili jsme bez několika opor a zatímco domácí své šance téměř stoprocentně využívali, naši hráči je spolehlivě zahazovali. Domácí nás předčili v pohybu a důrazu a svůj náskok do poločasu navyšovali a po změně stran udržovali," zhodnotil zápas Pavel Martínek. Branky: Ságner, Lokvenc, Tobiáš, Kylar - Tokar. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Vokál, Praslička, Kulang (77. Kejzlar), Ulrych, Tokar (82. Kubánek), Ameti (82. Ott), Kašajík, Karel (64. Náhlík), Berger (82. Prušinovský). Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Důležitá výhra Dolan

27.10.2018 - Fotbalisté Dolan zabojovali a na domácím hřišti vyválčili cennou výhru. Dolany - Mezilesí 2:1 (1:0). V poměrně vyrovnaném utkání se hned ve třetí minutě ujaly Dolany vedení. Hosté své šance trestuhodně zahazovali. Ve druhém poločase odskočili domácí na dvoubrankový rozdíl. V samém závěru se trefili i hosté, ale na vyrovnání neměli čas ani síly. Branky: Záliš, Kulang z pen. - Vaněk. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Vokál, Praslička, Kulang, Kejzlar, Tokar, Černohlávek, Kopecký, Ameti, Záliš.

Na Babí se zázrak nekonal

21.10.2018 - Dolanští fotbalisté utrpěli další porážku, tentokrát na hřišti Babí. Babí - Dolany 5:0 (2:0). Ani na Babí jsme nedokázali poskládat konkurenceschopnou sestavu. Domácím jsme vzdorovali do 23. minuty, kdy se poprvé prosadili a do přestávky přidali pojistku. Po změně stran bylo na hřišti pouze otázkou času, v jaké výši se zastaví konečný příděl branek v naší síti. Branky: Schrötter 2, Kozák, Hátaš, Riabec. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Vokál, Praslička, Karel (46. Lhotský), Berger, Ott, Ameti, Kubánek, Vondra, Knittel. Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Kostelecká rezerva nad síly Dolan

13.10.2018 - Dolany doma nestačily na rezervu Červeného Kostelce. Dolany - Červený Kostelec B 2:8 (1:3). Výborně hrající hosté uštědřili domácím snad až příliš krutou lekci. Jejich hra se opírala o přesné přihrávky a perfektní pohyb po celém hřišti. Domácí byli od 70. minuty zralí na ručník a hosté toho dokonale využili. Utkání přibližuje fotoreportáž Václava Mlejnka. Branky: Černohlávek, Ulrych - Malina 4, Tipelt 2, Dostál, Marek. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Kulang (82. Ott), Vokál, Kejzlar (72. Berger), Černohlávek, Tokar (78. Najman), Kopecký, Náhlík (46. Karel), Praslička, Ulrych (88. Knittel). Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Dolaňáci se z Poříčí vraceli s prázdnou

7.10.2018 - Dolanští fotbalisté se ve Velkém Poříčí o překvapení nepostarali. Velké Poříčí B - Dolany 4:1 (2:0). Na hřišti Velkého Poříčí jsme nezačali špatně, ale bohužel bez nějakého vážnějšího zakončení. To na druhé straně šli domácí do vedení hned z jejich první akce. Tu samou předvedli i o chvilku déle a o přestávce tak vedli 2:0. Po změně stran byli domácí lepším týmem a zakrátko přidali třetí branku. Za Dolany pouze korigoval tvrdou střelou Karel. V samém závěru přidali domácí čtvrtý gól do naší sítě. Branky: Gois 3, Tóth - Karel. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Berger, Kulang, Vokál, Kejzlar, Černohlávek, Tokar, Jalovičár, Náhlík (34. Karel), Ameti (80. Ott).

Tři body konečně zůstaly doma

29.9.2018 - Fotbalisté Dolan po delším bodovém půstu zase vyhráli. Dolany - Martínkovice 1:0 (1:0). Hosté povzbuzení výhrou nad Machovem začali lépe a dolanský tým v úvodu zápasu přehrávali. Domácí se pak začali osmělovat. Jediný gól utkání padl ve 25. minutě, kdy martínkovický obránce zahrál ve vápně nešťastně rukou a Jarda Kulang nařízenou penaltu s jistotou proměnil. Dolany mohly po změně stran svůj náskok pojistit, Ameti i Ulrych ale tváří v tvář soupeřovu gólmanovi selhali. Svěřenci trenéra Pepy Cipry přesto cenné vítězství uhájili a odpoutali se od poslední příčky tabulky. Branka: Kulang z penalty. Sestava Dolan: Sedláček - Šrajbr, Kulang, Vokál, Kejzlar, Karel, Černohlávek, Tokar, V. Záliš, Ulrych (90. Lhotský).

Těsná domácí prohra s Teplicemi

22.9.2018 - Dolanští fotbalisté s Teplicemi dobře začali, nakonec ale zase vyšli bodově naprázdno. Dolany - Teplice 2:3 (1:1). Úvod zápasu vypadal slibně. Ve 23. minutě jsme se dostali do vedení, z pravé strany přihrával Kubánek, Tokar pustil míč na Náhlíka a ten přelstil obranu i gólmana soupeře - 1:0. Střelec úvodního gólu se pak ocitl v další šanci, místo střely ale zbytečně hledal Kubánka. Teplice se začaly osmělovat a odměnou jim byl vyrovnávací gól "do šatny". Úvod druhé půle Dolaňáci nezachytili a dvakrát inkasovali, a to ještě hosté další šance zahodili. Poslední půlhodina ale patřila domácím, vytěžili z toho ale jen korekci skóre. Po ruce teplického hráče v pokutovém území se z penalty nadvakrát prosadil zatím nejlepší podzimní střelec týmu Ersin Ameti (na snímku). Branky: Náhlík, Ameti z pen. - Fichtner 2, Řeháček. Sestava Dolan: Karel - Šrajbr, Kulang, Vokál, Kejzlar, Tokar, Kašajík, Berger (46. Petr Záliš), Ameti, Náhlík, Kubánek (55. Vojta Záliš).

Poslepovaná sestava přivezla další nadílku

15.9.2018 - V šestém kole okresního přeboru Náchodska jsme bohužel zase počítali omluvenky... Machov - Dolany 8:0 (2:0). Oproti domácímu vítěznému zápasu se Zábrodím se hned 9 (!) hráčů na zápas v Machově omluvilo. Jednalo se o náš třetí venkovní zápas a potřetí jsme jedenáctku doslova slepovali na poslední chvíli. Domácím jsme tak umožnili celkem snadné vítězství. Poločasové vedení domácích 2:0 bylo pro nás milosrdné. Po přestávce domácí přece jenom začali své šance proměňovat a skóre navyšovat. Potupnou desítku jsme nakonec nedostali, ale skóre 8:0 jasně vypovídá o průběhu zápasu. Zajímavostí zápasu bylo, že nejstaršího a nejmladšího hráče v našem dresu dělilo 32 let. Za 6 odehraných soutěžních kol se v našem týmu vystřídalo neuvěřitelných 25 hráčů, z toho 3 brankáři. Branky: Středa 2 (1 z pen.), Kubeček 2, Zajíc, Scholz, Švorčík, Zima. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Záliš, Ulrych, Černohlávek, Kubánek, Berger, Karel, Vondra, Martínek, Lhotský.

První dolanské body a "Fenďa" se mazlil s nulou!

8.9.2018 - Teprve v pátém kole okresního přeboru Náchodska se dolanští fotbalisté dočkali první výhry. Dolany - Zábrodí 4:0 (2:0). Souboj do té doby bezbodových týmů byl od začátku jasně v režii domácích. Svěřenci trenérů Pavla Martínka a Pepy Cipry si vytvářeli šance, s jejich proměňováním ale měli velké problémy. V 10. minutě ale prolomil střelecké trápení Ersin Ameti - 1:0. Ve 33. minutě už to bylo o dva góly, když se po akci z pravé strany trefil Kuba Kopecký. Festival zahozených dolanských šancí přitom pokračoval, jasnou "loženku" zahodil Náhlík. Po změně stran přinesl uklidnění na domácí kopačky Vojta Záliš, který se ocitl tváří v tvář gólmanovi soupeře a nezaváhal - 3:0. Tentýž hráč pak připravil čtvrtý gól pro Ametiho. Dolaňáci navázali na kvalitní výkon z Hejtmánkovic a po zásluze zvítězili. Po zápase se dojatý "Fenďa" mazlil s nulou, kterou už dlouho nevychytal - mrkněte na obrázky. Přikládáme také pozápasový vítězný rituál. Branky: Ameti 2, Kopecký, Záliš. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Vokál (70. Praslička), Kulang, Kejzlar (65. Báno), Záliš, Ulrych, Černohlávek, Náhlík (70. Berger), Kopecký (46. Jalovičár), Ameti (72. Kubánek).

Dolany potrápily hejtmánkovického favorita

1.9.2018 - Ve čtvrtém kole okresního přeboru Náchodska podali Dolaňáci zatím nejlepší výkon sezony. Hejtmánkovice - Dolany 2:1 (0:0). Před zápasem v Hejtmánkovicích jsme se opět potýkali s problémem sestavit 11 lidí. To se nakonec podařilo a na půdě jasného favorita jsme nezačali vůbec špatně. Domácí byli více na míči, ale naše pozorná obrana v čele s dobře chytajícím Karlem pracovala naprosto spolehlivě. Byli jsme to my, kdo se dostával do vyložených šancí a dvě nastřelené tyče domácí branky v prvním poločase nás nakonec stály body. Po přestávce se nejprve ujali vedení domácí z trestného kopu, ale již za dvě minuty bylo vyrovnáno, když se premiérově v dolanském dresu trefil Najman. Jenže po chvíli domácí po zákroku Jalovičára proměnili penaltu a stanovili tak konečný výsledek. V závěru jsme se mohutně snažili o vyrovnání, ale bohužel bezúspěšně. I přes prohru jsme odvedli dobrou práci, která snad povede k bodovému zisku již v příštím zápase. Branky: Růžička 2 (1 z pen.) - Najman. Sestava Dolan: Karel - Šrajbr, Vokál, Jalovičár, Kejzlar, Záliš, Ulrych, Berger, Praslička, Kopecký, Najman.

Derby s Velichovkami jasně pro hosty

25.8.2018 - Dolany jsou i po třetím kole okresního přeboru stále bez bodu, naposledy nezvládli domácí derby s Velichovkami. Dolany - Velichovky 0:5 (0:2). Do 20. minuty bylo utkání celkem vyrovnané. Pak ale po zaváhání dolanské obrany a brankáře hosté otevřeli skóre a zápas pak už měli ve své režii. Do přestávky se Velichovky trefily ještě jednou a o osudu derby bylo prakticky rozhodnuto. Branky: Vít 2, Dyrc, Vencl, Németh. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Kulang, Vokál, Jalovičár, Kejzlar, Záliš, Ulrych (66. Kubánek), Ameti (61. Berger), Černohlávek (56. Bano), Náhlík (86. Ott).

Ostudná nakládačka v Hronově

19.8.2018 - Utkání druhého kola JOPECO okresního přeboru Náchodska se Dolaňákům vůbec nepovedlo. Hronov - Dolany 12:0 (5:0). V neděli dopoledne se ze zápasu omluvilo celkem 9 hráčů a k nim se přidal ještě potrestaný Tokar. Takže do Hronova odjelo torzo týmu a průběh hry i výsledek tomu odpovídal. Domácímu favoritovi jsme nebyli důstojným soupeřem, a tak se od 11. minuty skóre postupně navyšovalo na ostudných 12:0. Branky: Vursta 3, Valtera 3, Klabník 3, Tichý 2, vlastní. Sestava Dolan: Kubásek (46. Fähnrich) - Šrajbr, Vokál, Jalovičár, Kejzlar, Ameti, Karel, Berger, Kubánek, Ott, Najman (80. Martínek).

Derby s Jesenicí dobře začalo, hůře skončilo

12.8.2018 - V úvodním kole JOPECO okresního přeboru Náchodska sehráli Dolaňáci domácí derby s Velkou Jesenicí. Dolany - Velká Jesenice 2:5 (2:1). Úvod zápasu patřil domácím, kteří byli lepší na míči a po zásluze šli do vedení. V 11. minutě byl faulován Záliš a s trestným kopem si parádně poradil Tokar - 1:0. O čtyři minuty později přiťukl Náhlík míč Ametimu a ten z hranice šestnáctky zamířil přesně k tyči - 2:0. Ve 23. minutě utkání výrazně ovlivnil pomezní rozhodčí Tůma, po jehož upozornění byl hodně přísně vyloučen tvůrce hry domácích Tokar. Do té doby byly Dolany lepší, oslabenému týmu ale začaly docházet síly a soupeř dvě minuty před přestávkou poprvé skóroval. Dalšími čtyřmi góly pak Jesenice po změně stran utkání rozhodla. Branky: Slabý, Tulej, Kožený, vlastní, Hanuš - Tokar, Ameti. Sestava Dolan: Kubásek (46. Fähnrich) - Šrajbr, Kulang, Vokál, Kejzlar (78. Kubánek), Černohlávek (65. Jalovičár), Záliš, Ameti (82. Ott), Kopecký (81. Jiří Berger), Tokar, Náhlík. Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Hrubě nepovedená generálka v Libřicích

5.8.2018 - Ve velkém vedru jsme začali lépe a ve 12. minutě po faulu na Kopeckého kopal penaltu Černohlávek. Nedal a dál už nemá náš výkon smysl nějak komentovat. Snad jenom ostuda a zbytečně promarněné odpoledne. Jediný gól Dolan zařídil Jarda Kulang. Sestava Dolan: Kubásek, Šrajbr, Kulang, Kubánek, Berger, Kejzlar, Ott, Černohlávek, Kopecký, Prušinovský, Záliš, Ameti, Tokar.

Staré gardy v Dolanech ovládla úpická Sparta

1.7.2018 - Tělovýchovná jednota Dolany uspořádala poslední červnovou sobotu 12. ročník turnaje O pohár TJ Dolany. Představili se na něm fotbalisté nad 40 let. Systémem "každý s každým" se utkaly čtyři týmy. Bylo to velké drama, vítězem turnaje se nakonec stala Sparta Úpice, která získala sedm bodů jako druhé Velichovky, měla ale o gól lepší skóre. Také v souboji jednobodových týmů o bronz rozhodl rozdíl jediné branky ve skóre, třetí místo vybojovaly Dolany a čtvrté skončily Teplice. Celý turnaj odpískal rozhodčí Tomáš Bouz, pochvalu zaslouží i všichni pořadatelé. Kompletní výsledky a tabulka jsou zde. Obrázky z turnaje jsou zde.

Do Dolan zase míří fotbalová zkušenost, aneb "staré gardy" už v sobotu!

11.6.2018 - Tělovýchovná jednota Dolany po roční pauze zase uspořádá turnaj fotbalistů nad 40 let. Vedle domácího týmu se ho v sobotu 30. června zúčastní ještě SK Sparta Úpice, TJ Slavoj Teplice nad Metují a TJ Velichovky. Hrát se bude systémem „každý s každým“ na hřišti menších rozměrů 60 x 40 metrů. Týmy budou tvořené šesti hráči v poli a brankářem. Rozhodčím bude Tomáš Bouz. Výkop úvodního zápasu Dolany - Velichovky je naplánován na 9. hodinu, závěrečné vyhlášení výsledků proběhne po 14. hodině. Kompletní rozpis zápasů je zde. Občerstvení a pěkné počasí zajištěno. Posledním vítězem dolanských „starých gard“ jsou Velichovky.

Dolanské fotbalové jaro 2018

21.6.2018 - Dolanští fotbalisté obsadili v tabulce JOPECO Okresního přeboru Náchodska konečné jedenácté místo. Připsali si bilanci osmi výher, tří remíz a patnácti porážek. Na podzim vedl mužstvo jako hlavní trenér Pavel Martínek. Od zimní přípravy ho na dolanské trenérské lavičce vystřídal Josef Cipra. Jeho hodnocení jarní části sezony a statistické okénko Pavla Martínka najdete zde.

Na závěr těsná prohra v Teplicích

17.6.2018 - V posledním kole JOPECO okresního přeboru Náchodska se Dolaňáci v horkém počasí představili u Teplických skal. Teplice n. Metují - Dolany 2:1 (2:0). Utkání jsme začali špatně. Nepřesné přihrávky, nedůraz v osobních soubojích a špatný pohyb zapříčinily převahu domácích. Ti se ujali vedení z přímého kopu a těsně před přestávkou ještě navýšili na poločasových 2:0. V druhé půli jsme se zlepšili, a tak se střídající Štěpán Prušinovský premiérově trefil v dolanském dresu, když po skrumáži před brankou domácích dorazil míč do sítě. Domácí poté znejistěli, ale stále byli nebezpeční. Naše naděje na dobrý výsledek držel svými zákroky Fähnrich. I přes šance se nám ale vyrovnat nepodařilo. Stínem utkání byl nezaviněný pád Lukáše Bednáře, při kterém si zlomil ruku. Přejeme tak brzké uzdravení. Branky: Řeháček, Fichtner - Prušinovský. Sestava Dolan: Kubásek (46. Prušinovský) - Fähnrich, Jalovičár, Šrajbr, Vokál, Bednář (76. Černohlávek), Ameti, Kopecký, Tokar, Jiří Berger, Vojtěch Záliš. Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Dolany v Dolanech: Ivan Mládek i závody dračích lodí. Je třeba postavit fotbalový tým!

11.6.2018 - Ve dnech 15. - 17.6.2018 se uskuteční v Dolanech nad Vltavou další setkání obyvatel obcí z Čech, Moravy a Slovenska. Akce bude také oslavou 700 let hostitelské obce. Program bude hodně nabitý, už v pátek účastníkům setkání zahraje Banjo band Ivana Mládka. Hlavní část programu pak proběhne tradičně v sobotu, zahrnovat bude závody dračích lodí, prohlídku elektrárny nebo ohňostroj. Bude také důležité sestavit náš tým na malou kopanou, hrát se bude 5+1. Akce termínově koliduje s naším posledním mistrovským zápasem v Teplicích, který zřejmě nebude možné přeložit. I tak bychom fotbalový tým do Dolan nad Vltavou sestavit měli. Obec potřebuje vědět, kolik lidí pojede, jestli dorazí na celé setkání nebo jen na část a podobně - více na přiloženém letáku. Přikládáme i plakát. Bližší informace jsou také na stránkách obce.

Dolany zaskočily vedoucí Hejtmánkovice!

9.6.2018 - V předposledním kole JOPECO okresního přeboru Náchodska si Dolany vyšláply na už jistého vítěze soutěže. Dolany - Hejtmánkovice 4:3 (2:0). S chutí hrající domácí zaskočili lídra a s domácími fanoušky se rozloučili výhrou. Začali jsme aktivně, ale první branka padla, až když se hra vyrovnala. To se v 19. minutě fantasticky trefil kapitán Kuba Kopecký. Do poločasu navýšil vedení Ersin Ameti po centru Vojty Záliše, nutno dodat, že obdobnou šanci před chvilkou neuvěřitelně neproměnil. Po změně stran opět Ameti dává na 3:0. Hosté se nevzdávají a z rohového kopu snižují. Jenže Ametimu hattrick doslova daroval hostující brankář, a tak hosté drtivým závěrem pouze dokázali snížit. Branky: Ameti 3, Kopecký - David Hušek 2, Jirman. Sestava Dolan: Fähnrich - Jalovičár, Kulang, Šrajbr, Vokál, Bednář, Kejzlar (87. Ott), Ameti, Kopecký (63. Karel), Tokar, Vojtěch Záliš.

V Meziměstí se "čerti ženili"

2.6.2018 - Zápas okresního přeboru hraný první červnovou sobotu silně ovlivnily bouřky a podmáčený terén. Meziměstí - Dolany 6:0 (1:0). V Meziměstí se místo fotbalu hrálo spíše vodní pólo. Míč se zastavoval v kalužích, rozhodčí musel utkání kvůli bouřce přerušit. Podmínky na hranici regulérnosti přibližují obrázky Pavla Martínka. Branky: Kubeček 3, Mucha 3. Sestava Dolan: Fähnrich - Kulang, Jalovičár, Šrajbr (81. Ott), Vokál, Bednář (86. Jiří Berger), Kejzlar (88. Karel), Ameti, Kopecký, Tokar (81. Ott), Vojtěch Záliš.

Hasičský den v Dolanech okořenila výhra fotbalistů

26.5.2018 - Na dolanském hřišti bylo poslední květnovou sobotu živo. Od rána tu probíhala hasičská soutěž, pak se hrál fotbal a vše zakončila večerní taneční zábava. Dolany - Červený Kostelec B 3:1 (0:0). V zápase hraném ve velkém vedru začali lépe domácí, kteří si vypracovali spoustu šancí. Už ve 13. minutě šel po kolmici Tokara z levé strany sám na branku Ameti, o chvíli později se ocitl před kosteleckým gólmanem Záliš. Gólem neskončily ani tutovky Bednáře a kapitána Kopeckého. Po půlhodině hry se do dvou slibných příležitostí dostala i kostelecká rezerva, Dolany ale podržel skvělými zákroky brankář Kubásek. Ve 42. minutě zamířil do sprch hostující Malina, který si směrem k rozhodčímu "pustil pusu na špacír" a po dvou žlutých pro něj utkání skončilo. Skóre se poprvé měnilo v 52. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Kejzlar a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Kopecký. O čtyři minuty později se zblízka prosadil Bednář a bylo to 2:0. Dolanští pak polevili a oslabený soupeř trestal Poláčkem - 2:1. Definitivní rozuzlení přišlo v 79. minutě, kdy byl ve velkém vápně zezadu sražen Záliš a Kopecký si s penaltou opět poradil - 3:1. Dolanští zaslouží pochvalu za bojovnost, výhra nad soupeřem z horní části tabulky okresního přeboru se cení. Hodně zarážející ale bylo chování některých členů kostelecké výpravy... Branky: Kopecký 2 (obě z pen.), Bednář - Poláček. Sestava Dolan: Kubásek - Kulang, Šrajbr, Vokál, Tokar, Bednář, Kejzlar, Kopecký, Praslička (46. Jiří Berger), Vojtěch Záliš, Ameti (85. Ott). Obrázky z utkání jsou zde.

Oslabený Hronov nám nasázel půltucet gólů

20.5.2018 - V dalším zápase okresního přeboru Náchodska jsme se představili na hřišti druhého Hronova. Hra byla celkem vyrovnaná, doplatili jsme ale na hrubé chyby a neproměňování šancí. Hronov - Dolany 6:2 (2:0). Dolany odjely k zápasu v oslabené sestavě, měly velký problém dát dohromady kompletní jedenáctku. Přesto se na hřišti velkého favorita hrál v úvodu vyrovnaný fotbal. Domácí otevřeli skóre v 15. minutě, velké šance Dolan zůstaly nevyužity. V 33. minutě jsme se gólu dočkali, Ameti se ale trefil z přímého kopu ještě před hvizdem rozhodčího Krejsky - branka neplatila a exekutor trestňáku navíc dostal žlutou kartu. Od 37. minuty jsme hráli přesilovku, když si červenou kartu vykoledoval domácí Klabník. Nebylo to ale nic platné, protože následně zahájil svůj střelecký koncert Valtera. Postavou nevelký kanonýr nám v součtu s podzimním duelem nasázel 12 gólů! Nutno říci, že tolik volnosti mu žádný jiný soupeř asi nedopřeje... První gólové radosti jsme se dočkali v 54. minutě, kdy zprava odcentroval Vojta Záliš a Ersin Ameti upravil hlavou na 3:1. Druhou trefu Dolan zařídil Záliš, který si před gólovou střelou narazil míč o domácího brankáře. "Jsem zklamaný, něco si před zápasem řekneme a na hřišti to pak neplníme. Když v zápase vyrobíme tolik chyb, nemůžeme uspět," zlobil se cestou z Hronova dolanský trenér Pepa Cipra. Branky: Valtera 5, Werner - Ameti, V. Záliš. Sestava Dolan: Fähnrich - Kulang, Šrajbr (80. Ott), Vokál, Bednář, Kejzlar, Ameti, Kopecký, Praslička, Vojtěch Záliš, Jiří Berger (84. Vondra).

V Poříčí se děly věci...

13.5.2018 - Ve Velkém Poříčí jsme klidně mohli bodovat, v závěru ale začal úřadovat rozhodčí Saučuk... Velké Poříčí B - Dolany 3:2 (1:0). Ve Velkém Poříčí se hrála vyrovnaná partie. Za domácí přitom nastoupili čtyři hráči, kteří hráli v sobotu za áčko. Do vedení šla rezerva Velkého Poříčí po sérii chyb v naší obraně a nutno dodat, že to byla jediná vážnější střela na naši branku v prvním poločase. Naše šance zůstávaly bohužel nevyužity. Po změně stran vyrovnal v 50. minutě z přímého kopu Tokar, s přispěním domácího brankáře. Z vyrovnání jsme se neradovali dlouho a opět po chybě při bránění šli domácí znovu do vedení. Jenže po druhém zaváhání domácího brankáře za chvíli opět pohodlně vyrovnal Ameti. Pak se taktovky ujal do té doby dobře pískající hlavní rozhodčí Saučuk a v 80. minutě byl jediným člověkem ve Velkém Poříčí, který viděl faul Jalovičára v našem pokutovém území, ten za protesty dostal žlutou kartu. Domácím ovšem radost zkazil Kubásek, který nařízenou penaltu chytil. O pět minut později vhodil Jalovičár aut do před ním vyskočivšího hráče a rozhodčí ho po druhé žluté kartě vyloučil. Domácí přesilovku využili minutu před koncem, kdy se musel za svůj zákrok červenat i náš brankář Kubásek. V závěru utkání obdržel žlutou kartu Tokar za výrok "raději už pískej konec". To rozhodilo i jinak klidného Kulanga a dostal kartu také. O kvalitě rozhodčího svědčí i fakt, že jsme na sepsání zápisu o utkání čekali 25 minut a pak se v něm objevilo, že Tokar střídal v 90. minutě a žlutou kartu dostal v 93. minutě. Kulang, který reagoval na kartu Tokara, dle rozhodčího dostal kartu ještě o minutu dříve nežli Tokar! Inu, když se daří, tak se daří. V případě rozhodčího Saučuka bohužel nějak podezřele často, ale nebudeme uplakaní a jedeme dál. Branky: Danihel 2, Kuneš - Tokar, Ameti. Sestava Dolan: Kubásek - Kulang, Bednář, Jalovičár, Kejzlar, Tokar, Ameti, Kopecký, Praslička, Vojtěch Záliš, Jiří Berger.

Cenná výhra nad Machovem

8.5.2018 - Dolanští fotbalisté v odloženém utkání 15. kola JOPECO okresního přeboru Náchodska přehráli soupeře z Machova. Dolany - Machov 1:0 (0:0). Hosté z Machova na domácí doslova vlétli. Prvních 15 minut byla jejich převaha značná, ale bez gólového zakončení. S postupem času domácí hráči hru vyrovnali a do vedení nešli pouze zásluhou neproměněné penalty. Po přestávce byl již domácí tým lepší a po trefě Vojty Záliše (na snímku) z 69. minuty zaslouženě zvítězil. Pochvalu zaslouží celý tým v čele se spolehlivým Honzou "Fenďou" Fähnrichem v brance. Utkání s přehledem odřídil rozhodčí Bouz. Branka: V. Záliš. Sestava Dolan: Fähnrich - Kulang, Bednář, Vokál, Jalovičár, Kejzlar, Tokar, Kopecký, Náhlík (71. J. Berger), Ameti (84. Karel), V. Záliš. Obrázky z utkání jsou zde. Vychutnejte si také pozápasové oslavy dolanského týmu.

Zbytečná prohra s Babím, v úterý hrajeme s Machovem

5.5.2018 - Za slunečného a větrného počasí jsme přivítali Babí. Prohra je pro nás vzhledem k průběhu utkání trochu krutá. Dolany - Babí 1:2 (0:1). Dolanští nastoupili k zápasu bez potrestaného tvůrce hry Ivana Tokara. Navíc přišli už v 15. minutě o zraněného kapitána Michala Černohlávka. Hosté šli do vedení v 16. minutě, když dolanský Lukáš Bednář zahrál malou domů, gólman Martin Kubásek podklouzl a míč směřující do branky nezachytil. Domácí byli lepší, ale trápili se v koncovce. Největší šanci spálil Petr Záliš, kterého před prázdnou brankou našel syn Vojta - oba se na hřišti potkali v oficiálním utkání vůbec poprvé. Dolaňáci se ale vyrovnání přece jen dočkali. Dvě minuty po změně stran se po rohu dostal k odraženému míči Jiří Berger, byl faulován a nařízenou penaltu proměnil dobře hrající Kuba Kopecký (na snímku). Místo abychom pak hostující tým "dorazili", dopřáli jsme mu v našem pokutovém území hodně prostoru a osamocený Daniel Kozák toho využil - 1:2. Dolany v utkání nebyly horší, o bodový zisk se ale připravily hlavně střeleckou neschopností. Branky: Kopecký (p) - vlastní, Kozák. Sestava Dolan: Kubásek - Kulang, Bednář, Vokál, J. Berger (77. Vondra), Jalovičár, Kejzlar, Černohlávek (15. P. Záliš, 60. Ott), Kopecký, Náhlík, V. Záliš. Dolanští fotbalisté nastoupí k dalšímu domácímu utkání okresního přeboru už v úterý 8. května. Od 16 hodin přivítají Machov.

Další zápas venku, další vyloučení

30.4.2018 - Dolanští fotbalisté se poslední dubnovou neděli představili ve Velké Jesenici, derby se jim ale moc nepovedlo. Velká Jesenice - Dolany 3:0 (1:0). Domácí šli do vedení už v páté minutě zásluhou kanonýra Paďoura. Tentýž hráč navýšil vedení Jesenice v 79. minutě a těsně před koncem jsme inkasovali ještě jednou. Soupeři situaci ulehčilo vyloučení Ivana Tokara po druhé žluté kartě. Branky: Paďour 2, Kocián. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Kulang, Klíž (71. J. Berger), Jalovičár (78. Ott), Kejzlar, Tokar, Černohlávek, Ameti (46. V. Záliš), Kopecký, Náhlík (46. Bednář).

V neděli derby ve Velké Jesenici!

26.4.2018 - Dolanští fotbalisté možná ještě cítí v nohou nedávné derby s Velichovkami a už je čeká další. V neděli 29. dubna se náš tým představí ve Velké Jesenici. První vzájemný duel této sezony vyzněl pro Dolany, které doma tradičního soupeře porazily 2:1 díky trefám Lukáše Bednáře a Ersina Ametiho. Nedělní derby ve Velké Jesenici začíná úderem 17. hodiny.

Přísné vyloučení a prohra v Hejtmánkovicích

23.4.2018 - Fotbalisté Dolan se na hřišti vedoucího týmu Okresního přeboru Náchodska o překvapení nepostarali. Hejtmánkovice - Dolany 5:0 (3:0). Zápas s lídrem soutěže v Hejtmánkovicích se nám nepovedl. Domácí byli od začátku lepším týmem a hráli fotbal, který nám absolutně nevyhovoval. Pozorná obrana, hbitá záloha a rychlonozí útočníci byl pro nás nepřekonatelný problém. Navíc i produktivita byla obdivuhodná, když všechny tři střely domácích skončily za zády Honzy Fähnricha (na snímku). Ve 43. minutě pak zasáhl do utkání zkrat hlavního rozhodčího Bárty (jeden z aktérů kauzy neoprávněného startu hráče Mezilesí, druhý aktér této kauzy Hampl byl na čáře jako AR - náhoda ?). Při výběhu Fähnricha před pokutové území ho protihráč nastřelil do ruky, kterou měl přitisknutu k tělu, rozhodčí to posoudil jako úmyslné hraní rukou a Fähnricha vyloučil. Ani hráči domácího týmu tento nesmyslný verdikt nechápali. I když se jedná o utkání Okresního přeboru, prostě není možné, aby hlavní rozhodčí odřídil zápas ze středového kruhu, protože mu jeho fyzická kondice nedovoluje běhat dál. Po změně stran jsme tedy hráli o deseti hráčích, navíc do kopce, takže domácí nám přidali ještě dva zásahy na cestu a odjeli jsme domů s bůrem. Branky: Bureš 2, Kotyza 2, Nýč. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Kulang (73. Vondra), Vokál (63. Ott), Jalovičár, Ameti (46. Karel), Tokar, Černohlávek, Kopecký, V. Záliš, Klíž (33. J. Berger).

Očekávané derby nemělo vítěze

21.4.2018 - Fotbalové derby Dolany - Velichovky se hrálo za pěkného počasí, přihlížela mu necelá stovka diváků. Remíza je pro nás spíše ztrátou. Dolany - Velichovky 1:1 (1:1). Ve vyrovnaném utkání se jako první dokázali prosadit hosté, po akci z pravé strany se gólově prosadil Runkas. Na vyrovnání se dlouho nečekalo, dolanský útočník Tomáš Náhlík (na snímku) se dostal za soupeřovu obranu a nezaváhal. Do přestávky mohl strhnout vedení na stranu domácích Ivan Tokar, z trestného kopu orazítkoval břevno branky Tomáše Hasníka. Brankovou konstrukci Velichovek pak trefil i výborně hrající Kuba Kopecký. I po změně stran měli více vyložených šancí Dolaňáci. Po pěkné kombinační akci ukázal Michal Černohlávek, co je možné nedat. Po pár minutách ho napodobil Filip Klíž, který z pravé strany přehazoval padajícího Hasníka, ale míč z jeho kopačky šel vedle. Body se tak nakonec dělily. Podrobnější referát trenéra Pepy Cipry je zde. Branky: Náhlík - Runkas. Sestava Dolan: Kubásek - Šrajbr, Karel, Kulang, Vokál (68. Jalovičár), V. Záliš, Tokar (87. J. Berger), Černohlávek, Kopecký, Klíž (82. Kejzlar), Náhlík (56. Ameti).

Cenná výhra v Zábrodí

15.4.2018 - Fotbalisté Dolan hráli v Zábrodí bez potrestaného tvůrce hry Ivana Tokara, přesto utkání zvládli. Zábrodí - Dolany 1:2 (1:0). Do Zábrodí jsme odjeli bez šesti hráčů v sestavě. Vedle distancovaného Tokara ještě chyběli Praslička, Sedláček, Náhlík, Bednář a Kubásek. Dlouhodobě zraněného Semanišina nepočítáme. A tak dostali šanci další hráči, kteří měli v neděli čas a chuť si zahrát fotbal. Fotbalu jsme ale v Zábrodí moc neviděli, oba týmy předváděly, proč jsou sousedy v dolních patrech tabulky. Neurovnaná hra mezi vápny, nakopávané balony, nepřesnosti a zkažené přihrávky, to byl obraz hry. Ve 32. minutě se dostal na dostřel naší branky domácí Habr a i když se mu střela nepovedla, přesto skončila odrazem od tyče v brance Fähnricha. Byla to jediná střela na naši branku v prvním poločase. Z našeho týmu největší šanci zazdil Klíž, když netrefil z úhlu odkrytou branku domácích. Po přestávce jsme byli lepším celkem, domácí se soustředili na bránění výsledku všemi jedenácti hráči a přes polovinu hřiště se neodvažovali. V 70. minutě zatáhl po křídle míč Klíž a poslal před branku přihrávku na osamoceného Vojtu Záliše (na snímku), ten ale trefil pouze domácího brankáře. O pět minut později naprosto totožná akce, ale tentokráte se Záliš už trefil - 1:1. Od vyrovnání se domácí pouštěli více do útočení, a tak v 83. minutě opět jako přes kopírák dostává Záliš přihrávku ze strany a dává vedoucí branku. Domácí ve snaze o vyrovnání nás zatlačili před naši branku, ale jejich tlak jsme přestáli a ze Zábrodí si vezeme tři body. Branky: Habr - Vojta Záliš 2. Sestava Dolan: Fähnrich - Šrajbr, Karel, Kulang, Kejzlar (88. Vondra), Vokál (46. V. Záliš), Černohlávek, Jalovičár, Kopecký, Klíž (89. Ott), Ameti (70. Berger).

Dolany se představí v Zábrodí

15.4.2018 - Dnes nás čeká soupeř, který je naším sousedem v tabulce - ztrácí na nás 3 body. Takže asi nemusíme zdůrazňovat, o jak důležitý zápas půjde. Navíc v případě výhry bychom se dotáhli ke středu tabulky. Trenérem našeho mužstva pro jarní část sezony se stal Pepa Cipra. Premiéra na lavičce proti nevyšla, ale domácí zápas se Stárkovem už byl tříbodový. Pro dnešní zápas přicházíme ale o nejlepšího střelce a dirigenta týmu Ivana Tokara, ktery dostal trest na jeden zápas.

Dolany v jarní domácí premiéře porazily Stárkov

7.4.2018 - Dolanští fotbalisté první jarní domácí mistrovské utkání zvládli, za slunečného počasí rozhodli o zisku všech bodů už v první půli. Dolany - Stárkov 4:0 (3:0). Hosté ze Stárkova začali sympaticky, ale v 8. minutě jejich snahu překazil po pěkné akci Tokar. Ten samý hráč přidal i druhou branku a po chvíli se premiérově v dolanském dresu trefil Vokál a o zápasu bylo rozhodnuto. Hned po přestávce zvýšil z penalty Kulang. O tři minuty později opět Kulang další penaltu neproměnil, a to ani opakovaně. I proto, že Dolany dohrávaly po zkratu Tokara o deseti hráčích, se už skóre nezměnilo. Branky: Tokar 2, Vokál, Kulang z pen. Sestava Dolan: Kubásek - Jalovičár, Šrajbr, Karel (86. Vondra), Kulang (55. Klíž), Sedláček (46. Ameti), Tokar, Černohlávek, Vokál, Náhlík (86. Ott), Berger.

V Dolanech se půjde na fotbal už tuto sobotu!

6.4.2018 - Dolanští fotbaloví fanoušci se dočkali, první domácí mistrovský zápas sehrají Dolaňáci tuto sobotu 7. dubna, od 16 hodin přivítají Stárkov. Na hřišti aktuálně posledního týmu tabulky JOPECO Okresního přeboru Náchodska jsme na podzim uhráli remízu 1:1, náš vyrovnávající gól zařídil v druhé půli Filip Klíž. Tentokrát by ale všechny body měly zůstat v Dolanech!

Dolany vyšly v úvodu jara bodově naprázdno

4.11.2017 - Fotbalisté Dolan si v prvním jarním mistrovském zápase vybrali "slabší chvilku" a stálo je to bohužel všechny body. Mezilesí - Dolany 4:2 (4:1). První mistrovské utkání v letošním roce jsme odehráli kvůli nezpůsobilému terénu v Mezilesí na umělé trávě v Dobrušce. A začali jsme ho dobře. Již v 10. minutě se z trestného kopu parádně trefil nestárnoucí Tokar. Další šance našich hráčů zůstaly nevyužity, a tak opět přišel trest v podobě vyrovnání. Tím to ale neskončilo a hráči Mezilesí potrestali náš totální kolaps v rozmezí 14 minut čtyřmi brankami. Tento výpadek rozhodl o výsledku utkání. Ve druhém poločase jsme byli jasně lepším týmem, ale dokázali jsme pouze snížit proměněnou penaltou Kulanga, které předcházel faul na Tokara. Branky: Pavel Škoda 2, Jakub Škoda, Maixner - Tokar, Kulang z pen. Sestava Dolan: Fähnrich - Jalovičár, Karel (88. Prušinovský), Kulang, Sedláček (81. Vondra), Kejzlar (46. Šrajbr), Tokar, Černohlávek, Praslička, Náhlík, Vokál (60. Berger).

Dolany sehrají v sobotu první mistrák v Dobrušce!

27.3.2018 - Pomalu se nám rozjíždí jarní část sezóny, a tak se podíváme na nějaká fakta. Z našeho kádru nikdo neodešel. Naopak z Dobrušky se vrátil Jára Kulang, z Provodova Jan Fähnrich a nově příchozím hráčem je Petr Vokál. Jediný přípravný zápas jsme odehráli proti Libřicím, zvítězili jsme 6:1. První letošní mistrovský zápas s Hejtmánkovicemi byl odložen do druhé poloviny dubna. Mistrovské utkání s Mezilesím odehrajeme v sobotu 31. března od 14:30 na umělé trávě v Dobrušce!!! Sraz nejpozději půl hodiny před utkáním, tedy ve 14:00. Tento čtvrtek 29.3. bude trénink od 17:30 v Dolanech.

Oslabené Dolany v přípravě deklasovaly Libřice

25.2.2018 - Pravděpodobně jediný přípravný zápas před novou sezonou jsme odehráli na umělce v Novém městě nad Metují s tradičním soupeřem z Libřic. Obrovské zklamání z přístupu některých hráčů nás čekalo hned při příjezdu na stadion, když se nás sešlo pouze devět. I když svoji účast slíbili, tak se 10 minut před odjezdem omluvil Klíž a Náhlík dokonce ani nepovažoval omluvu za nutnou. Byli jsme proto rádi, když nám soupeř zapůjčil dva hráče a hráli jsme tak díky tomu v jedenácti hráčích. Za velikého mrazu se hrálo pouze 2x35 minut, míč jsme měli častěji na kopačkách a i zásluhou "půjčených" borců byli aktivnější. Nejprve Černohlávek neproměnil penaltu, nařízenou rozhodčím Krejskou. Ale do poločasu jsme přesto vstřelili čtyři branky. Po přestávce se obraz hry nezměnil a i pod vlivem vysokého vedení jsme začali vymýšlet nápady, které ovšem moc účinné nebyly. Konečný výsledek 6:1 je ale pěkný a ti hráči, co přišli, určitě nelitovali. Sestava Dolan: Kubásek - Karel, Jalovičár, Bednář, Kulang, Kejzlar, Černohlávek, Tokar, Berger.

Malí Dolaňáci sportovali mezi svátky v Jezbinách

28.12.2017 - TJ Sokol Jezbiny a TJ Dolany uspořádaly ve čtvrtek 28. prosince 2017 v jezbinské tělocvičně Vánoční florbalový turnaj. Zúčastnily se ho děti z obou obcí. Nejprve se hrálo „zahřívací“ kolo, které vyhrály Jezbiny před Třasákovci a týmem Dolan. Pořadatelé pak účastníky znovu rozlosovali, nové tříčlenné týmy se utkaly „každý s každým“. K vidění byly vyrovnané bitvy, několik zápasů skončilo nerozhodně. První místo nakonec vybojovali Lachtani (Damián Krátký, Milan Čapek, Dan Vozobule), stříbro brali Lvíčci (David Lhotský, Honza Čapek, Radim Smetana) a bronzovou příčku obsadili Poníci (Petr Záliš, Jaroslav Horčička, Petr Čižmář). Nejmladším hráčem turnaje byl vyhlášen devítiletý Péťa Záliš. Tři nejmenovaní borci si dali během turnaje vlastní gól a převzali za to veselou cenu „Dřevák turnaje“. Pro účastníky byly zdarma k mání párky v rohlíku a další občerstvení, při závěrečném předávání zajímavých cen z rukou organizátorů Jirky Podolníka a Davida Kulta se dostalo na každého. Hlavní cíl – dostat děti mezi svátky od počítačů, mobilů a televizí – byl splněn. Fotogalerie je zde.

Vinobraní v Dolanech

2.12.2017 - Sokolovna v Dolanech bude v sobotu 9. prosince 2017 hostit Vinobraní. Mezi sedmnáctou a devatenáctou hodinou bude probíhat řízená degustace vín s ředitelem společnosti Vinné sklepy Kutná Hora Lukášem Rudolfským, předvedeno bude deset vzorků vín. Od devatenácti hodin bude následovat volná zábava s hudební produkcí Ivana Lanka, kvalitním vínem a lákavými gastrospecialitami. „Náš kulinářský tým připraví čtyřchodové menu, objednat bude možné samozřejmě i po jednotlivých chodech. Těšit se můžete na francouzskou cibulačku, domácí paštiku z kachních jater s brusinkovou omáčkou, pečený bůček s cibulovým chutney a bramborovou plackou nebo na kachní prsa s batátovým pyré a ratatouille. Jako sladkou tečku připravíme čokoládové suflé,“ slibuje šéfkuchař – samouk Pepa Cipra, podle kterého se může menu z organizačních důvodů měnit. Aktuální jídelní lístek je zde. Vstupné na celý program Vinobraní včetně ochutnávky vín činí stovku, od devatenácti hodin se bude platit jen 60 korun. Akci pořádá Tělovýchovná jednota Dolany, široká veřejnost je srdečně zvána! Plakát Terky Karlové je zde.

Turnaj stolních tenistů zase ovládli Kubinovi

2.12.2017 - Sokolovna v Dolanech hostila jubilejní 10. ročník turnaje stolních tenistů. Účast byla tentokrát velmi slušná, do dvouher zasáhlo dvacet borců. Hrálo se nejprve ve čtyřech skupinách systémem ´každý s každým´. První dva ze základních skupin postoupili do další fáze, v níž se hrálo ve dvou skupinách po čtyřech. Ti nejlepší se pak probojovali do play off. Boj o bronz zvládl lépe Karel Fähnrich, který porazil 3:0 na sety Petra Ludvíka. Loňské prvenství nakonec obhájil Dan Kubina, který se ve finále opět utkal s tátou Lubošem a tentokrát vyhrál 3:1. Pro krotitele celuloidového míčku byly připraveny hodnotné ceny. Poděkování patří všem účastníkům i obětavým pořadatelům z oddílu stolního tenisu Tělovýchovné jednoty Dolany. Fotogalerie je zde. Všichni se už teď těší na turnaj ve čtyřhrách, který se v dolanské sokolce bude hrát 3. února 2018.

Na dolanském hřišti proběhla podzimní brigáda

25.11.2017 - Ve Sportovním areálu v Dolanech proběhla tradiční podzimní brigáda. Členové Tělovýchovné jednoty Dolany zazimovali kabiny, vyčistili okapy sokolovny, shrabali a odvezli listí a také opravili plot poničený nedávnou vichřicí. Ruku k dílu přiložilo celkem deset lidí - poděkování zaslouží Jiří Berger st., Jiří Berger ml., Pavel Martínek, Petr Cejnar, Jarda Karel, Tomáš Kejzlar, Lukáš Semanišin, Pepa Cipra, Petr Záliš a Libor Praslička.

Oslabený dolanský tým v Kostelci neuspěl

17.11.2017 - Fotbalistům Dolan se závěr podzimu nepovedl, neuspěli ani v odloženém zápase 11. kola JOPECO okresního přeboru Náchodska. Červený Kostelec B - Dolany 6:1 (3:0). Nepovedenou podzimní část sezony jsme zakončili nevydařeným zápasem v Červeném Kostelci. Před zápasem se sešlo z nejrůznějších více či méně závažných důvodů 11 (!!!) omluvenek. Se dvěma disciplinárně potrestanými hráči to dělá jedno celé mužstvo i se dvěma náhradníky. Do Kostelce tak jela hrstka dvanácti nejvěrnějších, za což jim patří poděkování. Úvod zápasu jsme odehráli dobře a několikrát jsme i zahrozili. Zejména šance Prušinovského volala po gólu. Jenže jak už to tak celý podzim chodí, nevyvarovali jsme se hrubých chyb, které soupeř do přestávky třikrát potrestal. Po změně stran si slabší chvilku vybral jinak dobře chytající Karel a bylo to už 4:0. Zbraně jsme nesložili a pěkným přehozením domácího brankáře snížil Kejzlar. Jenže s chutí hrající domácí přidali ještě další dvě branky a ukončili tak naše trápení - 6:1. Obrázky z utkání jsou zde. Je třeba, aby se v nadcházející přestávce mnozí hráči zamysleli nad svým přístupem k dolanskému fotbalu, případně vyhledali pomoc odborníka. Není normální, abychom s kádrem 25ti hráčů, kteří se na podzim zapojili do hry, neposkládali dvakrát po sobě stejnou sestavu a v drtivé většině zápasů se strachovali, abychom dali dohromady alespoň potřebných 11 hráčů. Ti, kteří chtějí i nadále hrát, rozhodně musí poctivě odmakat zimní přípravu, protože to, co jsme předváděli v uplynulé části sezony, byla jedna velká slabota. Branky: Dominik Marek 2, Matěj Marek, Máslo, Kubeček, Malina - Kejzlar. Sestava Dolan: Karel - Berger, Barcík (46. Petr Záliš), Černohlávek, Praslička, Klíž - Náhlík, Tokar, Kašajík, Kejzlar - Prušinovský. Odkaz na stránky s výsledky zápasů okresního přeboru najdete zde. Výsledky Dolan a tabulku střelců týmu najdete zde.

Fotbal Dolany - Hejtmánkovice zrušen!

11.11.2017 - Fotbalový zápas JOPECO okresního přeboru Náchodska mezi Dolany a Hejtmánkovicemi, který se měl hrát dnes od 14 hodin v Dolanech, je kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám zrušen! Náhradní termín odloženého utkání dolanských fotbalistů v Červeném Kostelci zatím platí - hrát by se mělo na státní svátek, v pátek 17. listopadu od 10 hodin.

Zajímají Vás starší zprávy? Pak klikněte sem.